Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen felöltözve, de...

Teljesen felöltözve, de mezítláb: mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Két jelenség kapcsán jutott eszembe ez, gondoltam, összevonom a két témát.

Az egyik a most szezonális "meghitt" családi fotók, kirendelt profi fotós által beállítva és elkészítve, otthon vagy a stúdióban. Számomra felfoghatatlan módon az ilyen képek minimum 80%-ánál az elegáns vagy tematikus öltözet mellett mezítláb vannak az alanyok. Ez nekem mindig is fura volt. Nem azért, mert undorítónak tartom vagy ilyesmi, hanem ha egyszer odafigyelve, jó ízléssel felöltöztetik a családot vagy a gyerekeket, miért nincs a lábukon valami? Miért olyan elterjedt ez ezeknél a képeknél meg csomó "művészi" fotónál? Talán egy extra figyelemfelhívó hatás? Lábfétis?


A másik dolog, ami kapcsán utána akarok járni ennek a témának, pedig az otthon mezítláb lenni szerető emberek. Vannak, akik nem szeretnek zoknit hordani, csak cipőhöz veszik fel és extra időt nem akarnak zokniban tölteni, mert kényelmetlen. Tiszta sor. De ebben az esetben is a legtöbbször maradnak teljesen felöltözve, hosszú nadrágban stb, csak éppen teljesen mezítláb, még csak nem is papucsban. Ez is fura számomra, mert ha mezítláb vagyok, az egyet kell, hogy jelentsen azzal, hogy minimum annyira meleg van, hogy rövidnadrágban legyek, mert máskülönben mit ér a hosszú nadrág és a teljes felöltözés, ha mezítláb szaladgálok a hideg padlón. Az utóbbi szokást, az otthon teljesen felöltözve mezítláb levést főleg a felsőbb réteg tagjainál figyeltem meg, akik akár mokaszin cipőt hordanak vagy mezítláb lépnek fel egy jacht fedélzetére.


2019. dec. 29. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Az elsőt nem tudom, de nekem a lábam hossza nem szokott se fázni, se izzadni. Viszont a lábfejem "szabályozza" a hőt. Este is elég a takaró alól kidugni a csupasz lábfejemet, hogy lehűtsem magam, és télen elég meleg zoknit venni, hogy melegen tartsam magam.


Hosszú gatya meg a preferenciám. Ahogy az ujjatlan felső.

2019. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekünk padlófűtésünk van. :)
2019. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem lábfétised van...
2019. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is itt neked van lábfétised.
2019. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Neked van lábfétised. Az ő dolguk amúgy. Egy szép női láb mindig is szép látvány.
2019. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja hát hogyne.. Csak azért, mert feltűnik és felvet pár kérdést. Természetesen mindenkinek a maga dolga, mindenki úgy van otthon, ahogy akar, egy rosszalló mondat nincs a kérdésemben, ellenben már hárman lelábfetisiztáztak.

A fotós résznél például teljesen jogos a kérdés szerintem, ott tényleg furcsa, nem tudom hova tenni, hogy adott esetben ott vannak a gyerekek fehér ingben nyakkendővel, van hogy zakóban, sötét nadrággal, DE mezítláb. wtf

2019. dec. 29. 23:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert otthon nem hordanak az emberek cipőt, és ez az otthonosságot hivatott sugározni az ünnepi öltözet ellenére. Ezzel ellensúlyozzák az elegáns ruhákat. Ezzel hozzák be a képekbe a meghittséget. Kényelmesen vagy, "kitárulkozol", otthon érzed magad.
2019. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Hogy neked milyen sok időd lehet...
2019. dec. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A zokni csak mocorog a lábfejemen, lecsúszik, elcsúszik, kényelmetlen helyre kerül a varrás, ahogy felhúzom a lábam, törökülésben ülök, kibújok a papucsból stb.


Jobb szeretem, ha egy lakásban 22-23 fok van télen és fel kell öltözni, mintsem ha 25-27 és ujjatlanban van az ember télen is.

Nálunk az utóbbi lenne, de mióta egyedül lakom, majdnem minden radiátor zárva, ablak sokszor nyitva (80%-ban NEM bukóra, mert a bukónak nem érzem értelmét), tehát a mezítlábasság mellé felöltözöm. :D

2019. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Garantáltan nem tartozom a felsőbb réteghez, ennek ellenére itthon (most is) mezítláb vagyok. Nincs hideg (21°C), egy póló + egy vékonyabb nadrág van rajtam. Egyszerűen kényelmetlen állandóan papucsban rohangálni.
2019. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!