Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pesti magyarok miért hiszik...

A pesti magyarok miért hiszik azt, hogy ők a világ közepe?

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
beszéltél mind a több, mint másfél millióval? ejjha, ügyes gyerek vagy.
2019. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Kollektív felmérést csináltál?
2019. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az átlag vidéki sokkal jobban utálja a pestieket, mint fordítva.


Akárhányszor meglátogattam a vidéki rokonokat, mindig ment a beszólogatás, hogy "pösti"..

2019. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom,hogy mindenki,de pl. akárhányszor bementem egy boltba úgy néztek rám,hogy "na ez meg mit keres itt" és az itcán is az emberek le se szarják egymást.
2019. dec. 30. 13:44
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"akárhányszor bementem egy boltba úgy néztek rám,hogy "na ez meg mit keres itt""

Az nem azért van mert vidéki vagy, hanem azért mert nyomi.


"az itcán is az emberek le se szarják egymást"

Mi mást csináljanak? Álljon le mindenki mindenkivel haverkodni? Van dolga az embernek.

2019. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Sok a pökhendi ember Pesten, de súlyos hibát követsz el az általánosítással. Vidéken más az emberek mentalitása, - ahol mindenki ismer mindenkit, teljesen mások a bevett szokások - és ebből azt gondolom, hogy nem sportszerű összevetni, egymással összehasonlítani a két régiót. Vidéken természetes, hogy az emberek - amennyiben nem haragosok, - köszönnek egymásnak az utcán, - hiszen ha futólag is, de mindenki ismer mindenkit. Pesten csak amíg elmegy az ember dolgozni, addig vizuális kapcsolatba kerül több száz, több ezer emberrel, - ez attól függ, hogy melyik idősávban megy dolgozni és milyen módon. Szerintem a harmadik nap végén megvilágosodnál abban a tekintetben, hogy itt miért nem köszönnek egymásnak az emberek, - a nagy "szürke ködben" (a nagy számok törvénye alapján) "eltűnnek, senkikké" válnak az itt élő, dolgozó emberek. Pesten közömbösek egymás iránt az emberek, - többnyire a saját sorsukkal, szűk környezetükkel törődnek valamelyest, de sokan azt sem viszik túlzásba, élik monoton életüket. Vidéken azért még a haragosok is figyelnek egymásra - legalább azon a szinten, - hogy észreveszik, ha valakit nem látnak huzamosabb ideje, és ott még működik valamilyen szinten az hogy - adok-kapok alapon - azért segítenek megszorult társaikon az emberek, - akit vidéken "elengednek" a hozzátartozók, azokkal már tényleg nincs mit kezdeni. Pest valóban egy állatkert, de az általánosításod nem helytálló.
2019. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó azt szögezzük le,hogy én is városi szóval itt se ismer mindenki mibdenkit,de például hasonlíts össze egy Prágát,Vagy mondjuk akármilyen olasz nagyvárost.Sokkal másképpen viszonyulbak egymáshoz az emberek,és nem nézi le egymást.
2019. dec. 30. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Itt sem néz le senki senkit. Ha te úgy érzed lenéznek csak mert beléptél egy bolt ajtaján, akkor benned van a hiba.
2019. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Senki nem néz le senkit, a budapestiek jelentős része vidékről származik. Én maximum arra a mucsaiságra vagyok mérges, hogy valaki úgy is pesti parasztozik, hogy az ország 17%-át kitevő pesti paraszt megtermeli a GDP 40%-át, míg a maradék 60%-ot megtermelő 83% a feje felett megválaszt egy kormányt, akik az ő pénzéből migránsoznak. Ezt a fajta mucsaiságot mondjuk teljesen nyíltan lenézem.
2019. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne a boltot vegyétek azt példának mondtam.Tudom,hogy a válaszadók nagyrésze pesti és véditek magatokat mert már megszoktátok azt az életet,de ha látnátok kicsit kívülről,hogy hogy viselkedtek egymással es egy nem pestivel,vagy máshonnan jött emberrel akkor mást irnátok.
2019. dec. 30. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!