Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek nem veszélyesek?

Ezek az emberek nem veszélyesek?

Figyelt kérdés

Olvasom a hozzászólásokat a tüzijátékok betiltásáról, és ha valaki felelőssé meri tenni a gazdákat is, akkor arról olyanokat írnak, hogy eltaposnák mint egy férget, hogy savba mártanák, petárdát dugnának a szájába, azt kivánják hogy a gyerekei mellett robbanjon petárda, jóformán nyíltan és írásban megfenyegetik, hogy amiért ő máshogyan gondolkodik egy kérdesròl, ezért akár ott helyben meg is ölnék vagy kínoznák azt az embert. Ez ennyire elfogadott már a kommentekben, hogy nincs is semmilyen következménye? És normális az ilyen ember, aki egy vélemény miatt ekkora gyűlöletet szabadít másokra?

Szerintetek egy radikális állatvédő képes lenne nyilvánosan kivégezni azokat az embereket akik elmennek tüzijátékot nézni? Számítani kell valamilyen merényletre ha kimegyek egy rendezvényre?


2019. dec. 31. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ez azért van, mert manapság az állatvédelem elkorcsosult. Énis szeretem az állatokat, soha nem kínzok egyet sem, de azért az már túlzás ,amit manapság művelnek. Igazából, részben ezért is olyan gyenge idegrendszerűek a kutyák. Elvannak korcsosulva. Pont úgy, mint az agyon pupujgatott gyerekek, akik aztán egy lyukas garast nem érnek majd.
2019. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Üdv a 21. században, ahol az emberekből végleg kifogyott az egymás iránti türelem, megértés és empátia :) Nem csak a tűzijátékkal és petárdákkal kapcsolatban figyelhető ez meg, hanem minden mással is. A kulcsmondat pedig az, hogy "engem nem érdekel a másik, az a lényeg, hogy nekem jó legyen".


Most gondolj bele, mit tennének azzal az emberrel, akinek bár pedofil hajlama van, de soha sem ártott senkinek, hanem kezelésre jár, hogy soha ne is tegyen rossz dolgot. A köznép kasztrálná, felakasztaná, megkínozná, majd lassú, középkori halált kívánna neki. Holott semmi rosszat nem tett - "de akkor is meg fogja tenni", mondá a nép.


A probléma mindössze ott van, hogy amíg másokról van szó, addig a végletekig elmegyünk. "Dugja fel a tűzijátékot a seggébe és ott robbantsa fel" - ugye. Persze nagyon könnyű úgy érvelni, hogy mindig másoknak akarunk rosszat. Holott mi vagyunk az intelligens faj, és mégsem tudunk eljutni arra a szintre, hogy egy picit beleéljük magunkat a másik oldal helyzetébe. És ez így is lesz, amíg világ a világ.


Igen, sajnos ennyire sok elfojtott aggresszió és gyűlölet van bennünk egymás iránt.


26/F

2019. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell félni, sokuknak csak a pofájuk nagy. Szép és jó dolog egyébként az állatvédelem, épp ezért kéne felszólalni, hogy tűzijátékos időszakban tessék beengedni az állatot a lakásba, és figyelni rá. Máris nem volna ilyen gond. Csak hát egyszerűbb másokat okolni mindenért.
2019. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az a bajom a petárdával, hogy valakik szórakozásból dobálnak meg másokat vele...engem is dobtak már meg, szerencsén múlott, hogy nem lett baj.

Engem az állatkínzás (tehát amikor valaki élvezetből kínoz, hosszan és utána el sem fogyasztja, nem hasznosítja) tud nagyon felhúzni, de azzal megm it érek, ha leírom egy cikk alá, hogy "lámpavasra akasztanám a beleinél fogva" :D ez egyetlen állatkínzót sem tart vissza, sőt szerintem jó párat még motivál is még durvább, polgárpukkasztóbb kínzásokra.

2019. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Talán nem ártana tudni hogy Magyarországon kizárólag December 31.-én, este 6 és reggel 6 óra között kerülhetnek felhasználásra a tűzijátékok. Amit egyébként a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről szóló korm.rendeletben le is írtak, ha nagyon pontos akarok lenni.


Tehát ha ezek után valaki megszólja a másikat hogy nem December 31.-én este 6 és reggel 6 között tűzijátékozik, az jogosan teszi. Az, hogy ez a "megszólás" milyen keretek között történik, azt meg már a BTK szabályozza. 😊

2019. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De nem ezért szólja meg, hanem mert le meri írni, hogy a gazdáknak is van felelőssége abban, hogy a kutyái hogyan vészelik át az eseményt. Az meg hogy mások halálát kívánja ezért, meg hogy a gyerekével történjen valami, ha ez nem ütközik semmibe, akkor sem normális.

Durva, ha tényleg ilyenek lettek az emberek. És félelmetes is.

2019. dec. 31. 00:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért a Facebookról nem vetítenék le semmit egy egész társadalomra.
2019. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valaki azt írta, ha így állnak az emberhez, a kutyájuk sem lenne. Van benne valami. Talán az ilyen emberek azért hiszik magukat állatbarátoknak, mert a kutyától azt kapják, amit egy embertől nem. Mindegy milyen ember, akkor is isteníti a gazdáját. Az embereknek véleményük van, kritikával élnek másokkal szemben, és ezt negatív tulajdonságnak értékelik, szemben azzal az állattal, akit érzelmi pótléknak használhatnak, akivel szemben mindig igazuk lehet, aki miatt nem kell alkalmazkodni vagy változni, mert egy tál kajáért pont olyannak szeretik őket, mint ahogy elvárnák ezt másoktól, de nem kapják meg. Ez talán a szociopátia és a nárcizmus közötti állapot lehet.
2019. dec. 31. 01:01
 9/12 A kérdező kommentje:

"Azért a Facebookról nem vetítenék le semmit egy egész társadalomra."


Mert akkora különbség lenne? Úgy tűnik nyíltan is ezen az állásponton lennének. Vagy a saját csoportjaikon belül, de egyetértenek abban, hogy itt az ember a kártékony, kiírtandó faj. Azért mert ők az állatokat szetetik. Mi van ha komolyan gondolják?

2019. dec. 31. 01:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy gondolják komolyan...
2019. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!