Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkivel kedves és jószívű...

Mindenkivel kedves és jószívű vagyok, olyan személyekel is akik nem érdemlik meg ezt, hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Ezáltal mindenki kihasznál, és vissza élnek vele

L/17



2020. jan. 1. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azokra kell összpontosìtani, akik értékelnek. ;)
2020. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy :)
2020. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Olyan mosdó, amilyen a törölköző! Cselekedj e szerint!
2020. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, talán segít neked az a felfogás, hogy egyszer ez a kedvesség valahol és valamikor visszajön. Nem ezektől az emberektől, hanem az élettől. A kihasználásra és a visszaélésre ezeknek az embereknek vissza fog ütni az élet. Úgyhogy sehogy. De ha mindenképp változtatni szeretnél, akkor legyél diplomatikus, és kicsit keményebb. Nem leszel ettől bunkó,ne is gondold ezt később magadról. Ugyanis gondolhatsz magadra is. :)
2020. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Csak úgy tudod ezt megváltoztatni,ha rájössz,hogy vannak bizony olyan emberek akikkel bunkónak kell,és át kell verned őket ahoz,hogy elérd amit akarsz. Amúgy a hülye,primitív emberekkel meg ne foglalkozz,ami csúnyát rád mondanak csak azért mondják mert,nincs önbizalmuk,és ezért másokkal gonoszkodnak.
2020. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Elírtam:Bunkónak kell lenned!!!
2020. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves lehetsz es legyel is masokkal de ne hagyd, hogy kihasznaljanak.
2020. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de utólag belátva nagyon naív is. A kettőnek pedig nem kell együtt járnia. Lehetsz kedves és jószívű a nélkül hogy naív lennél, és akkor nem fognak kihasználni.
2020. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem tudod meghúzni a határaidat és nehéz a nemet mondás is. Kicsit megkapargatnánk a családi háttered, kiderülne, hogy nem töltöttek éppen tele önértékeléssel és önbizalommal, valószínűleg a határaidat sem tartották tiszteletben, ezért te sem tanultad meg, hogyan kell, hol végződsz te és hol kezdődik a másik. Az is elképzelhető, hogy még a saját szükségleteid felismerése is nehezen megy, illetve másik nehézség lehet még az elfogadás. Pl. ha valaki neked adna elsőbbséget, akkor nem utasítod-e vissza zsigerből?

A kulcs szerintem nem az, hogy legyél undok meg fösvény, hanem az, hogy próbáld meg elkezdeni észlelni a saját szükségleteidet és figyelgesd azt, hogy hol lehetnek a határaid. Próbáld meg megfogalmazni magadnak, ha egy egyszerű hétköznapi eseményben érzel valami kellemetlenséged. Pl. ha reggel amikor mennél pisilni, pont egyszerre érsz a vécéhez egy családtaggal és előreengeded. Így tartanod kell még egy darabig. Mondd ki magadnak, hogy ez kellemetlen és hogy tulajdonképp ugyanannyi jogod van neked előre menni. Illetve figyeld azt, hogy elfogadsz-e dolgokat. Elfogadod-e hogy előre engednek, elfogadod-e ha megkínálnak valamivel. Ebben is fejlesztheted magad tudatosan. A nemet mondás jóval nehezebb, sokan évekig tanulják, mert ez nemcsak arról szól, hogy kimondasz három betűt, hanem hogy mi van mögötte. A fentiek által tudod lassan felépíteni azt, hogy őszintén és könnyebben mondj nemet. Ha már tudod detektálni a szükségleteid, meg tudod állapítani egy szituációban a saját érdeked és tudod, hogy neked is ugyanolyan jogod van valamihez mint a másiknak.

2020. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 7. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!