Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le saját magamban?

Hogyan küzdjem le saját magamban?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és talán mondhatom azt, hogy krónikus hallgató és lusta viszont nem szeretnék ilyen maradni. Egyáltalán nem. Ez előtt 2 hete elhatároztam, hogy szeretném megváltoztatni az életem illetve először a gondolkodás módom.

Tudom általában az újévi fogadalmak nagyrésze csak ígérgetés de úgy érzem, ha most nem változtatok elmegy mellettem az idő.


Legfőképp a sport és táplálkozás téren szeretnék tanácsot kérni.

Sokszor az tart vissza, hogy elkeseredem azon, ahol épp most tartok. Az alaktalan testalkatomon és a nem túl lapos hasamon stb.


Hogyan tudnám így is elfogadni magam vagy egyáltalán miért?


Ez mindenre kihat az életemben. Romokban az önbizalmam, az önbecsülésem és nem haladok az életemben.


Volt már valaki hasonló helyzetben vagy mit tudnátok tanácsolni?


18L


2020. jan. 1. 17:22
 1/1 anonim válasza:
Nekem is vannak és voltak hasonló problémáim a személyiségemmel és kinézetemmel kapcsolatban. De én olyan ember vagyok, hogy ha valamit nem szeretek magamban, akkor a szöges ellentétét csinálom, és így nagyon hamar meg tudok változni olyan irányba, amilyenbe szeretnék. Például nagyon nem vagyok megelégedve a kinézetemmel. Mit csináltam? Elkezdtem edzeni fél éve, és már magabiztosabbnak mondhatom magam, jobban érzem magam a bőrömben. Vagy a másik példa, hogy rettegtem attól, hogy odamenjek idegen emberekhez ismerkedni, vagy beszélgetést kezdeményezni. Volt olyan, hogy szó szerint elsírtam magam annyira rettegtem. De erőt vettem magamon, és csak azért is odamentem és beszélgettem. Ez szintén hatalmas löket volt az önbizalmamnak. Nem is az hogy megváltoztam, inkább az, hogy legyőztem a félelmem, felülkerekedtem saját magamon. Szóval én azt tanácsolom neked, hogy legyél makacs, nyüstöld magad míg el nem éred amit szeretnél. 14/L
2020. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!