Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Budapesti csapvíz vs. ásványví...

Budapesti csapvíz vs. ásványvíz: Melyikkel okozom a kisebb kárt saját magamban?

Figyelt kérdés
Natur Aqua.
2017. dec. 3. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

natur aqua is csapvíz

a magyar ivóvíz mindenhol elég jó minőségű

2017. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én elhiszek mindent, de mégis az a helyzet, hogy meg tudom különböztetni ízre a kettőt. Akkor hogy lehet csapvíz a Natur Aqua? Valamit beletesznek? Vagy kivesznek?
2017. dec. 3. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
más a vízvezeték, amin átjön
2017. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A csapvizet klórozzák,annak érzed az ízét. Ásványianyag tartalmat nézve Magyarországon a csapvízé tökéletes állandó fogyasztásra. Kb. tökmindegy,melyiket választod. Azt igyad,amelyik jobban esik.
2017. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A csapvíz klóros egy kicsit, de ha töltesz egy kancsóba és fél órát állni hagyod, kimegy belőle a klór. A vízvezetékhálózatból valóban oldódik bele ez-az, de Budapesten a vízművek csövei elvileg jók, ha fura a víz íze, akkor házon belül van a probléma (nem írtad, hol laksz, de más helyről úgysincs infóm). Az ásványvíz egészségi kockázata az, hogy egyszer beletöltik a palackba, akkor fertőtlenítik, de hogy utána nem lesz-e valami baja, amíg tárolják, azt már nem ellenőrzi senki. A szénsavas ásványvíz jobb ebből a szempontból, azt a szénsav tartósítja. A sok műanyag palack, palackozott víz szállítása okozta környezetszennyezés és magasabb ár gondolom nem újdonság.


Az íze persze más, hiszen más az ásványi anyag összetétele. Településenként is más, hiszen más jön egy parti szűrésű kútból és más egy karsztforrásból. Gondolom, a helyi vízműveknél utána lehet kérdezni a víz adatainak.

2017. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom ti hogy vagytok vele, de en a budapesti csapvizet nem tudom meginni, szornyu az ize meg a szaga is, kb mint a szennyviz ahogy folyik bele a folyoba/patakba olyan szaga van.
2017. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66 éve iszom a pesti vizet és nem úgy néz ki, hogy bármiben ártottam volna magamnak vele.
2017. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csapvíz mindenhol jó, a legtöbb helyen a kútvíz is kiváló minőségű. Az ásványvíznek annyi előnye van h picit pótolja az ásványi anyagokat meg ha szénsavas akkor jobban csillapítja a szomjat.
2017. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!