Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meghalt az édesapám, de nem...

Meghalt az édesapám, de nem érzek semmit. Normális ez? Valami bajom van? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy hete halt meg.


Apu volt a mindenem, távol éltünk egymástól ezért mindennap hívtam. Volt hogy órákat beszéltünk. Halála hirtelen jött senki nem számított rá, fiatal volt.


Amikor megtudtam a hírt egy napon át csak sírtam, aztán egyszer csak elszakadt valami. Azóta abszolút semmit sem érzek.. persze ha rá gondolok ki-ki csordul a könnyem.


Miért lehet ez? Orvoshoz kell ilyenkor fordulni?


Lehet hogy ostoba kérdés, de egyszerűen nem értem mitől lehet ez.


2020. jan. 2. 09:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a véleményed, első, de azért kicsit szebben fogalmazhatnál. Mert ezzel a stílussal csak azt mutatod meg, hogy nem vagy különb annál, mint amit írtál.
2020. jan. 2. 09:20
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Először is, fogadd őszinte részvétem.


Másodszor: normális. Abszolúte normális.


Keress rá a "gyász" szóra, és keresd meg a gyász szakaszait. Elisabeth-Kübler Ross is kulcsszó lehet, ő sokat foglalkozott a gyásszal.


Amit te most érzel és ahol vagy, az valószínűleg még a legelső szakasz: a sokk. Sírj és ne foglalkozz senkivel. Ha nem tudsz sírni, akkor olvasd el azt, amit ajánlottam.

2020. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, szerintem is egyfajta sok, nekem szülővel, de nekem is ilyen volt...
2020. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha már régen távol életetek, akkor így nehezebb realizálni, hogy valóban meghalt és nem "csak távol van".... De gondolom ezek a megszokott telefonálgatások is elkezdenek majd hamarosan újra hiányozni....
2020. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3-as, megnézem.


Utolsó.. a mai napig írok neki üzenetet facebookon, ahogy eddig is, most is elküldöm neki ha valami történik. Állandóan figyelem, hogy látta-e. Biztos őrülten hangzik... várom, hogy válaszoljon...

2020. jan. 2. 09:59
 6/9 A kérdező kommentje:
#2es **
2020. jan. 2. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Normális ez. Gyásznak van tagadásos időszaka.


Végig kell menned a gyász folyamatán. Nézz utána! Érdemes. Sokat segít, ba tudatos tudsz lenni a pszichológiájával.

2020. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező, nagyon sajnálom, ami veled történt, kérlek fogadd őszinte részvétem!


Szerintem az ilyen nagy sokk feldolgozásában szakember segítségét kellene kérned. Ha úgy érzed, hogy erős vagy, nem kell rendszeresen járnod, de szerintem legalább egyszer érdemes lenne beszelned egy olyan emberrel, aki nap mint nap ilyen esetekkel foglalkozik, így te is meg tudod érteni, mi miért történik veled ilyen helyzetben.


Egyébként amit leírtál teljesen normális

2020. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy meddig normális így érezni. Nekem néhány évvel ezelőtt volt egy olyan időszakom, amikor alig néhány hónap alatt halt meg több hozzám közelálló ember is. Közben apunak balesete volt, leszakadt a lábfeje, utána meg tüdőszűrés után hívták vissza, mert találtak valamit. Aztán műtétek sora stb. Nagyapámat közben lassan emésztette a rák, mamám szintén fekvő beteg lett.

Azóta nálam valami nincs rendben. Én sem tudok azóta sírni, sem érzek semmit sem, ha valami rosszat hallok, ha valaki meghal csak valami feszültséghez hasonlót.

2020. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!