Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám meghalt, ha mostohaan...

Édesapám meghalt, ha mostohaanyám is meghal én öröklöm egyedül a házat vagy mostohaanyám testvérének a gyerekei is örökölhetik? Mert ők azt gondoljak

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mostohaanyád tulajdonos az ingatlanban?
2018. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen,1/2 rész az övé
2018. dec. 15. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A mostohaanyád részét csak akkor öröklöd, ha örökbefogadott.

Egyébként sajnos nincs egymáshoz közötök és a részét az ő rokonsága fogja örökölni, KIVÉVE, ha végrendeletet készít a javadra. A testvére gyerekei nem egyenesági leszármazottak, hanem oldalágiak, tehát végrendelet esetén nem jár nekik kötelesrész az örökségből.

De mint mondtam, ehhez végrendelet kell a javadra!

2018. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a mostohaanyám nekik fogja adni,mert nem vagyunk túl közeli viszonyban,de én itt nőttem fel,édesapám vette a házat,ez olyan igazságtalan!Meg lehet ezt támadni?
2018. dec. 15. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
talán pont azért az övé a fele, hogy ne tudd kirakni. így jártál.
2018. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megtámadni. Mert az ingatlan fele az övé nincs hozzá jogilag közöd.

(egyébként mindent meg lehet támadni, lehet perelni, mondjuk ebben az értelme semmi)

2018. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na jó majd megkérdezek olyat aki valóban ért hozzá
2018. dec. 15. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1/2 részben tulajdonos, akkor te a mostohaanyad után nem, csak a rokonai örökölnek.


Amit tehetsz, ha mindenképpen ragaszkodsz a hazhoz, az az, hogy vagy kivásárlod majd a részüket, vagy pert indítasz a majd létrejövő közös tulajdon megszüntetése irant, és a perben is felajanlod, hogy te kivásarlod az örökösöket. Akkor majd az lesz a truváj, hogy olyan szakértői vélemény legyen, ami az ingatlan valós értéke alá megy, hogy te jobban járj.

2018. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha apád vette a házat a házasságkötésük előtt, akkor az a magánvagyonának számít és jogosan te örökölted volna. A mostohaanyád csak haszonélvezetet kaphatott volna, ami a halálával megszűnik. Hogy került a ház fele a mostohaanyád nevére? Apád még életében neki ajándékozta? Mert ha 10 éven belül történt, azt megtámadhatod.

Vagy apád úgy végrendelkezett, hogy a ház fele legyen a mostohaanyádé? Mert akkor ezt is megtámadhatod, kivéve, ha a végrendeletben kitagadott, de ez nem valószínű, mert akkor a fél házat sem kaphattad volna meg.

Szerintem mindenképpen megérné egy jó ügyvéddel átbeszélni a dolgokat, mert látok esélyt, hogy a ház csak a tiéd legyen, de erről többet kellene tudni.

Egyáltalán, meg voltak esküdve?

2018. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!