Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mièrt előítèletese...

Szerintetek mièrt előítèletesek az emberek többsège a pszihiátriai betegekkel, ès a bármilyen lelki gonddal rendelkező egyènekkel szemben?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam magamon is,ès más hasonló gondokkal küzdő embereken,hogy miután kezeltetik magukat ,onnastól kezdve lenèzik őket.Olyanokat feltèteleznek róluk,ami sok esetben nem igaz rájuk pl.:hazudik,nem megbízhat9,nem beszámítható,veszèlyesek,nem lehet rá gyereket bízni stb.Találkozok pedig olyanokkal,akim úgy èlik a napjaikat,mint más csak kezeltetik magukat.Akinek nincs ilyen baja ,azoknál is előfordulnak olyan tulajdonságok,amivel az ilyen betegeket illetik.Rajtam is csodálkoznak akik tudnak a bajomról,hogy van nálam gyerek .

2020. jan. 3. 21:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves kilences!Úgy èrzem nagyon általánosítasz!Először is èn nem bántom a gyermekeim,hanem annyira fegyelmezem őket,mint egy átlag szülő.Gondoskodok róluk,ès nem veszèlyeztetem őket,meg a környezetem sem.Sok pènzt költük rájuk,amièrt meg megdolgozok.Bárkivel törtènhet olyan dolog az èletben,hogy pszihiátriai beteg lesz pl.:válás,haláleset,de sok pszihès betedsègből kilehet gyógyulni,ès újrakezdeni az èletet.
2020. jan. 8. 22:09
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha tudnád, hogy mennyi úgymond normális szülő terrorizálja a gyerekét.

Például, hisz a testi, vagy lelki fenyítés módszerében (ami kontraproduktív), vagy az egyik szülő rendszeresen iszogat (ami nem biztos, hogy feltűnik a munkahelyen, vagy szülőin, mert akkor ügyel a józanságra) és ittasan agresszív.

A pszichiátriai betegek jó része másokra nézve (a gyerekre nézve is) ártatmatlan.

Vannak olyanok is, akikre tényleg nem szabad rábízni senkit, de azok már az egészen durva esetek.

2020. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem a kilences a kocsmás anyukákra gondolt,akik felügyelet nèlkül szokták hagyni a gyereküket,ès elmennek pasizni,meg bulizni,nem pedig a gondoskodó ,házias,gyerekekèrt aggódó szülőkre.Anyám sosem járt pszihiáterhez ,ès sokszor hagyott kicsi korunkban felügydlet nèlkül minket.Terrorizált engem lelkileg,kicsi koromtól kezdve lehúzta az egómat,ès folysmatosan baxogatott mindenèrt.
2020. jan. 9. 11:52
 14/20 Slowrider ***** válasza:
100%

@10


A volt kollégák között három burnoutos volt, kettő mániás depresszív. A ismerősi körömben volt egy, akit kényszerképzetekkel kezeltek és egy skizofrén.


OFF:

De tudjátok, nem is ez a fő gond, hanem hogy van ettől ezerszer több dühöngő őrült, aki nem kezelteti magát.

2020. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Slowrider ***** válasza:

Természetesen általánosítok. Az általánosítás a sztereotípia lényegi eleme, illetve hogy nem áll rendelkezésünkre teljes információanyag, nincs időnk tájékozódni és ezért inkább – a legrosszabbat feltételezve - elzárkózunk valami elől, hogy biztonságban tudjuk magunkat és a nekünk fontos dolgokat. Ez tök egyszerű emberi létfentartási ösztön.


Másrészt a válaszomban nem volt semmilyen utalás az alkoholista szülőkre vagy az alkoholizmusra. Értem a párhuzamot, csak azt nem, hogy ezt miért hozod be ebbe a vitába.

2020. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus nem hasonlat, hanem viszonyitas: Sok alkoholista egyedul olyan horror szulonek, mint husz lelki beteg.

Idegeneknek, kollegaknak nem kell elarulni ezeket a problemakat, ha nem tudjak, akkor nem itelkeznek. Meg kell tanulni jol megitelni, hogy kiben lehet bizni es ki a joindulatu es ki a rossz.

2020. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mert baratjarol mutatkozik meg az ember.


Aki pszicho betegeket pàrtol önkèntesen, önmagàban feltélezi hogy ö sem lehet "tiszta"


Pl allatszeretö az aki az allatvedelmet partolja

Gyermekszeretö aki a gyermekvedelmet tamogatja

Drogos vagy volt drogos az aki a drogok legalizalasat tamogatja

Az alkoholista vagy volt alkoholista segit az alkoholistakon

Ergo aki pszichobetegeket pàrtol...

2020. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17.vagyok. szoval csak nem akarjàk magukat közéjük sorolni ezert nem vàllaljàk fel az empàtiàt sem. Mert tölük önmaguktol tàvol àll, megtagadjàk.

Mégis mit lehetne gondolni olyanrol aki mondjuk alkoholistàval rokonszenvezne?

2020. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mert ők tökéletesek,és lehetnek előítéletesek...

Persze másrészt azért megérthető,hogy ott van bennük egyfajta félelem velük szemben.Ez részben tájékozatlanság,részben pedig hát nem mondom,hogy nem lehetnek veszélyesek,Pl.egy skizofrén ember,van ilyen ismerősöm.Egy időben többször zaklatott,egy alkalommal nem sokon múlt,hogy nekem támadjon...sajnos ezért meg kellett szakítanom vele a kapcsolatot.De tudom miről szól ez a betegség,és soha nem is néztem le,vagy bántottam emiatt.

Volt viszont olyan kolléganőm,kezelt pszichés beteg,aki olyan dolgokat csinált,hogy el kellett határoznom,nincs több pardon! Eleinte nem voltam vele sem előítéletes,mikor a céghez kerültem mondták,hogy milyen,mindennel visszaél,miatta nem mehetsz majd szabira,mert éppen 345zik bejönni dolgozni,otthon bepiálva+begyógyszerezve fetreng,orvosi táppénzzel visszaél,fenyeget másokat.Ok-mondom magamban-hát ez érdekes lesz,ha tényleg így van...De sajnos a kollégák igazat mondtak.Úgyhogy nagyon sokszori alkalom után odaálltunk a főnökhöz,és kirúgattuk.Nem bántam meg,megérdemelte.Nekem is van pszichés betegségem,és mégis bejárok dolgozni,elvégzem a munkám,tisztelek másokat.


Aztán,hogy valójában ki normális meg ki nem,erről eszembe jut egy vicc,ami nem is annyira vicc...

"Diliházban a főorvos ellenőrzi, hogy ki mehet már haza. Nézi az első beteget.

- Bumm, én vagyok az atombomba! - mondja az.

- Na jó, ő még itt marad egy kis ideig.

Megy a másodikhoz:

- Bumm, én vagyok a hidrogénbomba! - mondja ez.

- Hát, még ő is maradjon.

Lép a harmadikhoz. Nézi, de ő nem csinál semmit, nyugodtan áll.

- Hazamehet.

Kíséri végig a folyosón, már majdnem kiértek a diliházból, amikor a kapualjban hirtelen megszólal:

- Bumm, én vagyok az időzített bomba!"


A társadalomban az "időzített bombák" sokszor az ún."normális emberek" közül kerülnek ki.A sok stressz,meg mindenféle elnyomás,sz*r egyszer csak feltör belőlük.

2020. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Slowrider ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval és kiegészíteném annyival, hogy a pszichiátriai kezelt betegek segítséggel normálisok.

Kedves Kérdező! Most nagyon provokatív leszek, hogy megértsd végre az álláspontom...

Átküldenéd nekem a teljes kórtörténeted dokumentációját, hogy megfelelően alkothassak képet rólad?

Lehetséges válaszok:

1, igen, természetesen, így teszek mindenkivel

2, nem, semmi közöd hozzá.

2020. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!