Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mièrt előítèletese...

Szerintetek mièrt előítèletesek az emberek, ès a hozzá nem èrtőek a pszihiátriai betegekkel szemben?

Figyelt kérdés
Amióta a világon vagyok,azóta tudom,hogy van pszihiátriai problèmám,amivel együtt èlek.Amíg nem volt róla papirom,addig a kutyát nem èrdekelte pedig köztudott,hogy az voltam.Van kèt gyermekem.Amióta foglalkozok a betegsègemmel,ès rendesen kezelem,azóta èrzem a fokozottabb előítèletet felèm.Mikor külön ment tőlem a volt èlettársam,akkor az egyik gyermekem hozzá került.Van most egy jónak ígèrkező kapcsolatom,ès nem tudom merjek e vállalni gyermeket a problèmám miatt,mert hallottam olyat is,akitől vettek el újszülöttet,akkor is,ha ártalmatlan a betegsège.

2020. jan. 2. 16:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Leggyakoribb előítèlet,hogy az illető nem beszámítható,mindent csak bebeszèl magának,sokat hazudik,ès bármikor kiújulhat a betegsège.
2020. jan. 2. 16:43
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon tág fogalom az, hogy psz. beteg.

Honnan tudná egy idegen eldönteni, hogy vállalhatsz-e gyereket..?

Nem mindegy, hogy pl. van egy generalizált szorongásod - vagy súlyosan skizofrén vagy... És a kettő között ezerféle betegség lehet...

2020. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a betegséged, de ok nélkül nem vesznek el gyereket az anyjától. Szerintem úgy vállalj gyereket ha erősnek érzed magad hozzá. Van már kettő, tudod mivel jár. De tény, hogy ha valahol elmondtam, hogy szorongásos vagyok és jártam pszichoterápiára azonnal úgy is kezeltek. Így ahol nem muszáj, már pedig nekem nem muszáj már elhallgatom. Főleg, hogy ez már a múltam.
2020. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen,de nem csak ebben az esetben előítéletesek,hanem sok minden másban is.
2020. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb ember nem érti meg/nem fogja fel a mentális betegségeket (a depresszióról azt hiszik szomorú az ember, a kényszerbetegségről hogy sokat mos kezet vagy állandóan rendet rak az illető, a skizofréniáról tévesen az van rögzülve a köztudatban hogy az ember magához beszél, a turret szindromáról úgy gondolják az kimerül a kényszeres káromkodásban stb stb.)

mikor az embereket szembesítik azzal hogy ezek a dolgok nem úgy működnek ahogy hiszik, lehet el is magyarázzák nekik de attól még legtöbbjük nem tudja megérteni, nem fogja fel

amit nem értünk azzal szemben pedig természetünkből adódóan ellenségesek vagyunk. a matekot is melyik gyerek utálja az iskolában? az amelyik nem érti..

2020. jan. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
66%
Igen,amit nem értünk,attól félünk.De azért ez nem minden esetben annak a hibája,aki ezt nem érti meg és ellenséges.Legtöbbször ebbe az illetőt nem vonják be,így elég nehéz lenne megértenie.
2020. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

utóbbi időben meggyőződésem hogy azért nem vonnak ebbe bele másokat mert úgysem értenék meg

én pl. elmondtam apámnak mikor már lassan 1 éve depressziós voltam és mi volt a reakciója? felcsattant hogy én csak problémákat találok ki magamnak és élvezek rágódni a dolgokon. aztán meg megsértődött mikor közöltem vele hogy nem érti mi az a depresszió

eddig csak olyanokkal tudtam normálisan beszélni erről akik voltak depressziósak ezért tudták min megyek keresztül, a többi ember csak olyan hülyeségekkel tudott jönni hogy ‘csak gondoljak másra’ meg ‘előbb utóbb úgyis jobb lesz’..

2020. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Oké,vannak olyanok,akiknek hiába mondod,ezt nem vitatom.
2020. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem azzal van a gond hogy vannak olyanok hanem azzal hogy az olyanok vannak többségben. a kérdés az volt miért előítéletesek és hozzá nem értőek az emberek a pszichiátriai betegekkel szemben: előbbire a válasz az hogy mivel nem értik meg ezért ellenségesek, utóbbira a válasz hogy a hétköznapi ember nem képes felfogni ezeket csak akkor ha már ő is átélte

lehet nem a legjobb példa de ott van a Fahrenheit 9/11 c. dokumentumfilm, abban mutatnak egy nőt aki veri a mellkasát hogy a családjában mindenki rendőr meg katona volt és mint hazafias amerikaiak meg akarták védeni az otthonukat. aztán pár hónappal később a fia meghalt az iraki háborúban és volt egy hatalmas pálfordulás a részéről, utána meg azt hangoztatta hogy a háború céltalan és értelmetlen és végül olyan emberekkel került konfrontációba akik azokat a nézeteket vallották amiket ő is a fia halála előtt

abban viszont teljesen igazad van hogy az emberek nem csak ebben előítéletesek hanem igazából mindenben és mindenkinél automatikusan a legrosszabbra gondolnak/asszociálnak - ez vitatható hogy mennyire van rendben vagy sem: én úgy állok hozzá hogy egyszerűbb túllépni ezen, az emberek természetükből adódóan valójában gonoszak, sokan nem is szándékosan, ezt hívják eredendő gonoszságnak

2020. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Érdekes amiket írtok,én nem gondoltam volna,hogy ez a többség. Bár az igaz,hogy nincs nagy tolerancia az emberekben. Hogy ez miért van,az jó kérdés,nevelés hiánya,szülők nem tudnak foglalkozni a gyerekkel.
2020. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!