Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan előítéletesek és...

Miért olyan előítéletesek és kegyetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkorom volt, aminek most is viselem következményeit. Sokmindenkinek nagyon nehéz. Miért van az, hogy a bántalmazott/elhanyagolt stb. gyerekeket mindenki sajnálja, de ha az a gyerek felnő, akkor mindenkinek elvárásai lesznek csak irányába? 0 empátia, 0 megértés. Ha egészségtelen dolgok történnek egy gyerekkel, akkor nem lehet elvárni, hogy majd automatikusan egészséges felnőtt váljon belőle. Ez miért meglepő?


Félreértések elkerülése végett, nem sajnáltatni akarom magam, sőt. Pont azt akarom, hogy ha nem tudnak megérteni, akkor ne is sajnáljanak. De ne is ítélkezzenek. "Élni és élni hagyni."


Nem vagyok bűnöző, rosszindulatú, senkinek sem ártok. Akkor miért ítélkeznek, csak azért mert bizonyos dolgok nehezebben mennek, mint az optimális családból származóknak? Más képességeim fejlettek, más erősségeim vannak. Csendes vagyok, fura vagyok. De ezt nem kell az orromra kötni.



2019. dec. 3. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Milyen emberekről beszélsz? Olyanokról, akik ismerik a hátteredet, a gyerekkorodat, vagy olyanokról, akik nem, mert nem mindegy. Gondolom nem meséled el mindenkinek, de ha nem tudják milyen gyerekkorod volt milyen empátiát és megértést vársz?
2019. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Azt várom, hogy az emberek megértsék, hogy nem vagyunk egyformák, nem ugyanonnan jöttünk és nem ugyanazok a céljaink. Éppen ez az, hogy nem tudhatjuk, kivel mik történtek, ki miken ment keresztül. Pont hogy semmi közük hozzá. De a legtöbb ember csakazértis ítélkezik és dobálgat jelzőket összevissza.
2019. dec. 3. 18:29
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Talán azért "előítéletesek" mert nem lehet örökké a rossz gyerekkorral takarózni. És igazuk is van. Mondom úgy hogy gyerekkoromban molesztáltak, vertek. De ez nem ad előjogokat!
2019. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Egyébként olyanok is ítélkeznek, akik tudnak rólam ezt-azt, vannak ilyenek is szép számmal. Olyanok miatt, amikkel nem ártok senkinek. De nem csak velem ilyenek. Minden közösség ilyen volt, ahova eddig bekerültem, és egymással is ilyenek.
2019. dec. 3. 18:31
 5/28 A kérdező kommentje:

Máris kiforgatják a szavakat... egy szót sem írtam előjogokról...

Nem takarózom semmivel, nem ártok senkinek

2019. dec. 3. 18:33
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
Akkor egyértelműen fogalmazok: Attól hogy nekem a munkában van ami nehezebben megy, mert van ilyen, nem várhatom el a kollégáktól a türelmet, plusz munkát. Attól hogy nekem nehezebben megy megérteni az embereket, nem várhatom el hogy ötször elmagyarázzák amit kell. Ugyanis az hogy több energiát , időt kell rám fordítani, igenis előjog-az ő kárukra. Hiába nem bántok senkit, ha hátráltatom őket, De nem nyafogok megértésért, több energiával odateszem magam, és rákényszerítem magam hogy jobban figyeljek másokra. És most lehet megsértődni hogy kiforgatom a szavaidat.
2019. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Felnőtt vagy legalábbis testileg. Nőj fel szellemileg is.


Igazuk van. Senkit nem érdekel, hogy honnan jössz meg mi történt veled. Az a te dolgod.


Bocs, de engem sem érdekel. Itt feljössz a GYK-ra és panaszkodsz, mert felnőttként kezelnek.


Igen, panaszkdosz. Hidd el minden gyerekkel történik olyan, ami az egész életére kihat és nagyon mély nyomot hagy benne. Gyerekként ez teljesen, mint ahogy felnőttként látja az ember.

2019. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Te nem arra reagálsz, amit én írtam, hanem amit hiszel hogy írtam... nem is a munkavállalásról beszéltem konkrétan, amúgy meg amiket írtál, azzal egyetértek, de te azt hitted automatikusan, hogy én ilyen helyzetekben akarok megértést és "előjogokat", az én kérdésem nem ilyen helyzetekre vonatkozott konkrétan

az élet minden területére értem ezt, bármire

szerintem nem kéne megerőltetőnek lenni odafigyelni a másikra

nem kéne csakúgy dobálni a szavakat

ennyi, a te esetedre te gondolsz, én nem a te konkrét esetedből indultam ki

innen is látszik, hogy mindenki magából indul ki

2019. dec. 3. 18:46
 9/28 A kérdező kommentje:
mennyi negativitás van mindenkiben te jó ég
2019. dec. 3. 18:49
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

kérdező:


1, nagyon rossz oldalon tetted fel a kérdésedet.


az eddig válaszolók értelmezni sem igazán tudták, amit írsz, ráadásul az előjog fogalmával sincsenek tisztában, és úgy látom, még mindig borzasztó sok kötekedni, nevelni akaró ember van itt.


Most regisztráltam vissza, de félelmetesen alacsony a színvonal (még a pár évvel ezelőttinél is rosszabb), 98%-ban kőbuta emberek írogatnak.



2, a magyar emberek (tisztelet a kivételnek) érzelmi analfabéták, érzelmileg borzasztóan fejletlenek, empátiára képtelenek.

Ismerősöm Németországban él az aspergeres barátnőjével, akinek rendes munkája van, mindenki türelmesebb vele, tudják, mi a baja stb.


Ezt Magyarországon nehezen tudnám elképzelni, egyszerűen a legtöbb magyar nincs azon a szinten, h ezt felfogja (mondhatnám úgy is, hogy egyszerűen buták).

2019. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!