Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem képesek...

Sokan miért nem képesek változtatni az életükön?

Figyelt kérdés
Ezt most legjobban a munkahelyek esetében érzem. Most januárban váltottam munkahelyet mivel az egyik hely nagy vállalat gyakorlatilag meg duplázta a gyártó kapacitást. Viszomt még úgyis nehéz dolgozókat találni, hogy jelentősen nagyobbak itt a fizetések mint a legtöbb helyen. Például egyik ismerősöm vasipari munkát végez egy cégnél netto 190.000 Forintért nálunk a fizetése 230.000 lenne + túlóra +decemberi bónusz egy évnél régebbi szerződés után. Viszont ő nem hajlandó váltani "Áh esélytelen már 5 éve itt vagyok jó ez.". Nem tud feketézni mert alig kell a túlóra is mivel kevés a megrendelésük oksítani sem tudnak semmit. Nagyon sok ismerősöm van így például az egyik hölgy ismerősöm pénztáros most x összeget keres az új helyen ahová hívták 1,5x lett volna fizetése de nem vállalta mer az minden nap +20 perc buszozás lenne.

2020. jan. 5. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert fél, hogy mégis rosszabb lesz. Mi mástól? Az emberek általában félelemből nem mernek lépni legyen az párkapcsolat, munka stb. A lustaság nem tudom mennyire játszik, talán az is.
2020. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Új helyen egy darabig idiótának tűnhetnek, ezt sokan nem vállalják, anélkül is eléggé idiótának érzik magukat, még ha jellemzően nem is tudatosul ez bennük. Akik teljesen jól elvannak idiótaságuk reális tudatában, azok elég nagyokat tudnak szárnyalni, lásd mindenkori főnökeid relatíve nagy hányada (akik tényleg emberek minden helyzetben).
2020. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!