Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek, ha sorozatban...

Mit tehetek, ha sorozatban negatív következmènye van, ha kiállok magamèrt?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal nem teljesen vagyok mentálisan egèszsèges,amióta világon vagyok.Van kèt gyermekem,ès az egyik èl velem ,aki nagyon beteg mentálisan(közèpsúlyos èrtelmi fogyatèkos,ès autista) Sajnos tapasztalom egèsz èletem során,hogy amennyiben nem hagyom magam,annak hol kisebb,hol nagyobb következmènyei vannak.Pèldául suliba,ha visszaszóltam mègjobban kezdtek fúrkálni,összezavarni,zaklatni a tanárokat is beleèrtve.Mikor közmunkára kènyszerültem,ès kiálltam magamèrt szinte közellensèg lettem,kicsesztek velem,legyőztek a rutinjukkal,ès a főnök sem adott igazat,ha nem hagytam magam csicskáztatni csőt fenyegettek,mert megtagadom a munkát.Úgy èreztem nem jövök ki jól,de emelt fővel felmondtam ,amire meg irigyek voltak.Amíg hagytam magam a szüleim álltal irányítani magam addig segítettek,amióta felnőttkènt viselkedek azóta a nagyobb bajban sem segítenek szívesen,ès nem vagyok szinpi sok embernek.A rafinált típusú fèrfiak sem szeretnek,mert nem dobom oda nekik magam.Az orvosom szerint alapból azt gondolják rólam az emberek,hogy naív vagyom,ès mindent meglehet velem csinálni,ès azt is várják.Olyan a kisugárzásom,de a fejemben más van.Szemèlyisègzavarom van többfèle.Ha nem törtènik meg,akkor baj van.A törtènelemben is voltak ilyen szemèlyek,akiket kivègeztek.Mit gondoltok ezekről?Èn vagyok a gyáva,?Nem èrzem magam annak.

#magamèrt
2020. jan. 5. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez a magyar valóság. Ne gondold azt, hogy másokkal nem próbálják meg ugyanezeket. Ha valaki a tömeg ellen megy vagy kiáll magáért, akkor sokszor támadják. A dolog attól függ, hogy ki és hogy tud fellépni az egész ellen. Pl. egy rendőrrel nem szórakoznak, mert hatalom van a kezében.
2020. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokszor a tetteimmel álltam ki magamèrt nem poxával.
2020. jan. 5. 23:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lehetőség: lehet, hogy objektivan nézve neked nincs igazad, és amiatt nem nyersz csatákat.


Második lehetőség: neked van igazad, de nem megfelelő stilusban kommunikálod le, amire nagy az esély, ha eleve pszichésen sem vagy teljesen rendben. Ezt nem bántásból irom, csak ilyenkor az ember nehezebben lát tisztán, nehezebben tud érzelmek nélkül, tárgyilagosan megélni szituációkat.

De ha ez lenne, az jó, mert ezen lehet dolgozni, finomitani, akár az orvosod segitségével is, terápia közben.


Harmadik lehetőség: neked van igazad, és jól is kommunikálsz, de peche vagy, és sokszor olyan közeget, olyan "ellenfeleket, ellenségeket" sikerül összeszedned, akik igazságtalanul bánnak veled.

Sajnos van ilyen is, nagyon jól tudom, bár ha MINDIG és MINDENHOL ez van, és pozitiv élmény meg soha, akkor érdemes elgondolkozni rajta, hogy az egyetlen, aki közös az esetekben, az te magad vagy, azaz benned (is) gyökeredzik a hiba - DE A MEGOLDÁS IS :)

2020. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Uolsó vagyok, és nem akartam előitéletesnek tűnni. Attól, hogy valaki pszichés zavarral küzd, még nem elmebeteg, vagy idióta, vagy hülye, és természetesen jóesteben képes objektivan látni a dolgokat - sőt, néha objektivabban, mert egy pszichoterápia alatt sokkal mélyebb önismeretre és problémamegoldó készségre tud szert tenni egy ember, mint a hétköznapokban.

Csak azt mondom, hogy akinek ilyen gondjai vannak, az jó eséllyel érzékenyebb, sérülékenyebb, esetleg ingerlékenyebb is LEHET, mint aki stabil.

2020. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ellenségeskedés alapbol ellenàllàst kelt.

A celjaidat ill azt hogy kiàllsz magadèrt valahogy nem "csatàkkal"kellene elèrned, hanem humànusan hogy szinte eszre se vegyék hogy te iranyitasz. Ezt kellene gyakorolni. Probàlj kimért higgadt jokedvü kedves, esetleg humoros maradni/lenni, az idegesség, frusztràciok provokàlo tényezök. Hasznàlj màs eszközöket a celjaid elèréséhez es magad védelmère.


Ez független dolog betegsegektöl.


A fönökömet is figyeltem hogy ö minden kényes helyzetet ugy kommunikal le, hogy humorizàl kedves marad. Pl felszolitottàk hogy miota nem fizeti valamelyik szàmlàjàt. Ö kedvesen mosolyogva jelezte hogy" amièrt nem küldik meg idöben a szàmlàkat ugy nem is nehéz késésbe esni a kifizetéssel :)"

2020. jan. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagy pl felejtsd el a nem szot


Pl szolnak hogy ezt is csinald meg, de nem érsz ra

Ilyenkor ne azt mond hogy nem, nem tudom, nem fér bele.

Hanem kezdj ugy egy mondatot okes rendben csinalom, csak elöbb ezt meg azt csinalom, aztan ha nem marad ra idöd, ugy sem csinalod meg amire külön kèrtek.

Mindenre az elsö valaszod egyetertes nyugtazas legyen akkor nem lesz provokativ semmi

2020. jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amugy a gyermekedet is le akarod uralni kompromisszumok helyett? Csak ha ilyen küzdö szellem vagy, gondolom.a gyermekek pont segitenek abban hogy fejlödj. Vele gyakorolhatod is hogy ugy érj el celokat hogy humànus maradsz figyelembe veszed a màsikat is es kedvesen iranyitasz vagy türelemmel.


A gyermekek allitolag amugy is a szülöket segitik.

2020. jan. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Probaltad az asszertiv kommunikaciot vagy feleslegesen irtam ennyit?
2020. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a személyiségzavaros emberek gyakran hiszik azt, hogy az egész világ ellenséges velük. Vedd észre, hogy ha úgy érzed, hogy minden helyzetben rosszul bánnak veled, akkor te haladsz szembe a forgalommal. A leírásod vége elképesztően zavaros, szerintem muszáj valamilyen orvoshoz fordulnod. Nagyon fontos belátnod, hogy neked kell változnod, nem pedig mindenki másnak.
2020. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vègül is legegyszerűbb a szemèlyisègzavarra fogni.Èn nem látok mindenkit ellensègnek.
2020. febr. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!