Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Annak lenne-e valami jogi...

Annak lenne-e valami jogi következménye, ha egy volt munkahelyem (vendéglátóipari egység) véleményező felületén leírnám a negatív dolgokat, amik ott dolgozóként történtek velem?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk leírnám, hogy rendszeresen kizsákmányoltak, volt, hogy két hétig nem volt szabadnap. Többször a fizetéssel is szemétkedtek, nehezen fizették ki a túlórákat. És hogy alkalmanként embertelen mennyiségű munkát sóztak rám és a kollégákra. Esetleg még a higiéniai körülményeket is lejellemezném. És ezt mondjuk leírnám a hely Facebookos "Vélemények, értékelések"-felületére. Ez rágalmazásnak minősülne?
2019. szept. 20. 07:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk kommentben leírnám egy Facebook-postra, ami a helyről szól.
2019. szept. 20. 07:08
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Én nem egyes szám első személyben írnám, hanem úgy, mintha valaki mondta volna. Pl. Ezen a helyen nem adják ki a szabadnapot a dolgozóknak.
2019. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Kirúgnak
2019. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az általában a vendégeknek van, nem a dolgozóknak, őket pont nem érdekli a bajod. A higiéniai körülmények, azok igen, azt leírhatod. Egyébként ha igazat írsz az nem rágalmazás, csak tudd bizonyítani.
2019. szept. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
3: Nem tudom, tudsz-e olvasni. Volt munkahelyről van szó.
2019. szept. 20. 07:28
 6/22 A kérdező kommentje:

4: Egy egycsillagos értékelést nyilván adtam, miután elkerültem onna, ez alap. :)

De akkor leírhatom, hogy senkinek nem ajánlom az éttermet, mert láttam, ahogy újrahasznosítják a vendégek által félig meghagyott kaját, nem mosnak kezet vécézés után, és egerek is rendesen vannak a konyhában és a kamrában, és hogy egyszer én is kórházba kerültem valami fertőzéssel?

2019. szept. 20. 08:34
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
#6: Úgyis törölni fogják. Olyan helyre írj, ahonnét nem tudják. Tripadvisor pl.
2019. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
ha tudod bizonyítani, akkor leírhatod, ha nem tudod bizonyítani akkor is, de ez utóbbi esetben csak akkor javasolnám, ha sok kidobni való pénzed van, amivel nem tudsz mit kezdeni...
2019. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet jogi következménye. És ha nem tudod bizonyítani az igazad, hát...
2019. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De mi lenne ennek a menete? Leírom a negatív dolgokat, és utána? (Azt nem írtam, hogy külföld a helyszín, a munkahelyről elkerülésem óta már más a lakcímem.) A főnök a munkavállalási számom alapján lenyomoztatná, hogy most hol lakom, és egy napon postai úton jönne egy bírósági idézés?
2019. szept. 21. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!