Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok nő miért nem tudja tudatos...

Sok nő miért nem tudja tudatosítani magában, hogy az életében nem a tanulmányi, vagy karrierben elért sikerek tennék boldogabbá, hanem egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem úgy írtam hogy "minden nő", mert van egy csomó egészséges önképpel, jó önismnrettel rendelkező nő, aki igenis érzi, hogy számára egy biztos kapcsolat sokat hozzátesz a lelki egyensúlyához.


De van az ismerősi körömben szám szerint három huszonéves nő is, plusz neten is rendszeresen belefutok sztorikba, hogy "nekem nem pasi kell, hanem ilyen-olyan diploma, meg ilyen olyan pozíció a munkahelyen, meg ilyen-olyan elért mérföldkő a karrierben".


Mielőtt jönne a vád, hogy "motiválatlan proli vagyok", megmondom hogy én is éppen diplomán (egyelőre BSc) dolgozok, és szeretnék majd sok-sok mindent elérni a munkába állásomat követően én is.

De soha nem áltattam magamat se szingliként, se most hogy van kapcsolatom, azzal, hogy a kapcsolat másodlagos lenne, és a boldogságomhoz nem tenne hozzá.


Ez hülyeség.

És nem a szexről van itt szó, hanem az ember elemi társra vágyásáról.


Találkoztam pár borzalmasan elkeserítő esettel életemben, hogy 30-on felüli nő, csinos, értelmes, van stabil munkahelye, fejlődési lehetősége, de hát kapcsolata már évek óta nincs, vagy nem is volt, és látni rajtuk hogy megkeseredettek.

"De nem, nem, nekem csak sikerélményre van szükségem" mondogatják.

És ezalatt olyasmikre gondolnak, hogy nyilván egy plusz nyelv B2-es vagy C1-es nyelvizsga tenné őket boldoggá. Vagy egyel magasabb pozíció melóhelyen. Vagy egy befejezett MSc.


És ilyenkor csak ráncolom a homlokom, hogy "Esetleg kapcsolat?".


"-Nem, nincs rá szükségem", hangzik a válasz.

Én értem hogy vannak periódusok, amikor nincs kedvünk kapcsolatra. De amikor az ember tartósan egyedül van, és NEM élvezi ezt az állapotot (az ilyen embert hívjuk magányosnak), akkor miért nem lehet bevallani ezt önmagunknak, hogy "igenis jó lenne egy pasi".

Esetleg még azt is bevallhatnák hogy "igenis jó lenne egy rendszeres szexet biztosító kapcsolat". Nem bokáig piruló 15 éves lánykákról van szó, hanem érett felnőtt nőkről. Nem szégyen kimondani ezeket. Ennek ellenére mintha gyengeségként kezelnék ezt, és csak az lehet erős, talpraesett nő, akit a karrierizmus tud csak kielégíteni.


Ilyenkor nem tudok nekik mit mondani, max sok sikert kívánok a következő vizsgájukhoz, vagy a következő nagy munkahelyi feladatukhoz, de tudom hogy ha teljesül is a céljuk, attól nem lesznek boldogak.

Max ideig-óráig.

Engem se tett tartósan soha boldoggá egy sikeresen zárt félév, vagy egy jó munkahely.

Persze, büszke voltam ott és akkor magamra, vagy elégedett, de a boldogság az ennél mélyebb dolog (szerintem).



2020. jan. 6. 02:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem megyünk el a tárgytól. Azért van ennyi nő ráfeszülve a karrierre mert máshogy nem lehet megélni. Az emberek többsege szeretne családot alapítani és gyereket vállani de hacsak nem 19 évesen a szülei nyakára szül az ember akkor előtte tanul és munkába áll. Ez a fix pont. Én legalábbis nem egy másik emberre akarom alapozni az életem.

Egyébkent nem minden párkapcsolat tesz jót az embernek. Van egy ismerősöm (régen jóban voltunk) aki konkrétan 10 éves kora óta nem vol szingli. Akkor meg gyerekszerelem, onnantól kezdve úgy vált párt, hogy az előzőt még le sem zárja de már a következőben van benne. Mindegyik több éves kapcsolat és mindíg felveszi az adott srác/férfi stílusát mind viselkedésben mint öltözékben, áveszi a hobbit és a barátokat is.

Én legalábbis inkább vagyok egyedül mint egy egészségtelen kapcsolatban.

2020. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Jó. Szerintem innentől részemről lezárom, mert már a szándékos nem értésbe hajlunk át.


Patológiás eseteket én is láttam már párkapcsolatra.

De ezt venni origónak...

Jó'van, mondjuk ki: Mindenki hülye.

2020. jan. 6. 14:54
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy átlagban egy kapcsolattal csak arra mennek, hogy még amiatt is idegeskedni kell, ahhoz is kell idomulni, plusz bejön a férfi iránti felelősség is, ha a pár összeköltözik.


Ez volt velem, és ez van kb minden ismerősömmel, kevés kivétellel.

Általában még a baráti kapcsolatokat is könnyebb, és érzelmileg gyümölcsözőbb navigálni.


Nem tartom jó ötletnek, vagy akár egészségesnek, hogy sokan úgy kezelik ezt a kapcsolazosdit, hogy az majd megjavit mindent, és csak ennyi kell a boldogsághoz. Így születnek a kapcsolatfüggő, érzelmileg teljesen önállótlan emberek, akik csak akkor képesek létezni, ha ráfolyhatnak valakire. Egy másik embertől várják a megváltást, ami egyiküknek sem jó.

Kapcsolat pedig jó, ha van, de ha nincs, hát nincs. A stressznek és elégedetlenségnek rengeteg oka lehet, és lustaságnak tartom, ha valaki azt hiszi, hogy egy másik ember majd megjavitja az életüket.

2020. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Betalált az első nagy szerelem, éled az álomvilágod tapasztalatok nélkül, aztán mindenki hülye mert nem ért egyet veled.


Ez olyan kis cuki... Ja mégse...

2020. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Jólvan, te hadak útján edzett... őőőő...kihez is van szerencsém? Nem tudom befejezni a mondatot, azon kívül hogy akárki-bárki.


11-es és 13-as válaszért volt értelme kiírni a kérdést.


További jó circlejerking-et kívánok a személyemen való élcelődésen (hisz tök jól ismerhettek).

2020. jan. 6. 15:20
 26/28 anonim ***** válasza:
96%

A nemlétező tököm tele van, hogy sok ilyen magadfajta bárki, akárki, SENKI meg akarja mondani, mi nekem a legjobb.


Empátia semmi nincs benned, ha számodra az a világ, hogy "engem ez nem tesz boldoggá, tehát mást sem".

2020. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%

"További jó circlejerking-et kívánok a személyemen való élcelődésen (hisz tök jól ismerhettek)."

Sarkítottàl mert egy hülye következtetés miatt àltalànosítani akarsz, emiatt mások is hülye következtetést vontak le rólad. Se megsértődni se csodàlkozni nem kell, de ha sok fát dobsz a tűzre ne sírj, hogy megèget a làngja.

Mivel nem akarok pàrkapcsolatot ezèrt remèlem tudok neked még segíteni (bàr èn sopànkodni se szoktam de erre visszakanyarodok később).

Nem kell kapcsolat mert:

• egy szociális analfabéta vagyok emiatt fenntartani vagy elkezdeni egy kapcsolatot nekem óriàsi szorongàst jelent - ez szinte kiöli az èlvezzetet a buliból

• szeretek egyedül lenni és rengeteg mindennel akarok most foglalkozni (továbbnehezíti a kapcsolatfenntartàst mert be kell osztanom az időmet)

• fejlesztenem kell magam és ezt jelenleg egyedül tudom megtenni a leghatékonyabban

• mostansàg vannak magánéleti problémàim

• ocsmàny vagyok, ami nem teszi lehetetlenné az ismerkedést, de egy kicsit lassít ès nehezít a dolgon

• Nehezen alkalmazkodom és igazàból meg lettem volna elègedve az alkalmi kapcsolattal is - de ezt a barátaimmal nem akarom megbeszèlni 🤣. Ma màr erre sem vàgyom mert nem akarok komoly kapcsolatot és tartok tőle hogy az alkalmi komolyra fordul.

• mert megvan a magam baja, de ahogy megèlem a kudarcaimat, ahogy a magam "ura" vagyok, ahogy a fejlődésem tervezem az magabiztossàgal tölt el, és ezt még nem akarom màssal megosztani, csak egyedül àtèlni.

Na de ha valaki sopànkodik a magànya miatt akkor az azèrt lehet mert:

• mert mint màr írtàk becsapjàk magukat mert fàj az igazsàg és így könnyebb elviselni, aztán mindenfèle pótcselekvésbe menekülnek (mindezt azèrt mert van valamilyen ismerkedést nehezítő körülmènyük, vagy bebeszèltèk maguknak hogy van)

• mert elkezdèk magukat sajnàltatni valami miatt és felhoztàk ezt is mert elragadtattàk magukat (pl. kirúgtak, utàlom a főbèrlőm, anyàm bekattant, pàrom sincs, meg kavics is van a cipőmben...).

• mert valami traumatizàlta őket koràbban ezèrt nem tudnak màsokkal párkapcsolatot kialakítani, de attól a magany mèg gyötri őket (pl. rosz gyerekkor, nemi erőszak stb.)

Annyit fűznék hozzà a szituációhoz, hogy szerintem itt most a sajàt màsokhoz való hozzàllàsod a fő problèma, mert attól, hogy tèged nem tesz boldoggà hosszútàvon egy munkahely, attól màst mèg tehet, nem vagyunk egyformàk. Engem például az előző kapcsolatom nem tett sokàig boldoggá és így utàna öröm egyedül lenni. A megkeseredettség meg a szinglisèg nem jàrnak kéz a kézben, és bosszantó amikor elmondod mi bajod van, a haverod (vagy kollègád) meg csak annyit mond rà hogy "jöjj össze valakivel" - köszi Einstein, most ràvilàgítottal mennyire nem frusztràl a jogosítvanyom hiànya (ami miatt vonatozhatok minden nap), elèg egy pèló a szàmba ès akkor el is múlnak a gondjaim (*szarkazmus OFF*).

Azt viszont meg tudom èrteni milyen nehéz elfogadnod a panaszkodàst ha problémamegoldó típus vagy. Nekem is a barátaim magyaràztak el, hogy vannak olyan emberek akik kicserèlik a kiègett villanykörtèt akkor is ha nincs létra (mert szereznek vagy megoldjàk anèlkül) de vannak akik ilyenkor megijednek, ès ha kikesergik magukat valakinek mert "nincs létra és sötèt van és fèlek meg minden" azzal erőt merítenek a megoldàs elkezdéséhez. Na ez az, amit èn se èrtek igazàn, de nekem azt mondtàk ilyenkor az segít, ha nem csesztetem őket a villannyal meg a lètràval meg hogy "a sötètben fognak megrohadni ha nem cserèlik ki", hanem csak csendben bólogatok és "tàmogató vagyok" (bàrmit is jelentsen ez). Bàr nem kèrtèl erre vonatkozó tanácsot, de lehet neked is segítene ha visszavennèl a "belepofàzàsból" és csak tàmogató lennèl - bàr ez mèg nekem se megy mert nem vagyok empatikus meg nem èrtem az embereket. Remèlem neked idővel menni fog a dolog.

2020. jan. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

6.-os vagyok.


"Ha csak ezekben látja a boldogsága, sikeresség érzése kulcsát, akkor miért fordul hozzám?"


Mert nem tudják mit csináljanak, nincs öntudatuk annyi, hogy észrevegyék mit művelnek. Bénáznak az életben.


Ez arra taníthat téged, hogy el tudd engedni azt, amit nem tudsz kontrollálni, még ha segíteni is akarsz nekik. Én sokszor frusztráltam magam ugyanígy más emberek miatt, de utána, akármilyen rosszul is hangzik, direkt leszartam mindenkit. Leszartam ha valakinek rossz, ez meg az van, és hagytam, hogy menjenek a saját vesztükbe. Amikor kellek pedig hívnak, és segítek ha úgy látom. Sokkal nagyobb megkönnyebbülést adott. Jó volt mindenkit leszarni.

2020. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!