Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális jelenség, hogy évek...

Normális jelenség, hogy évek óta úgy élek, hogy "bármelyik pillanatban jöhet a telefon, hogy meghalt a mamám? "?

Figyelt kérdés
Még soha nem gyászoltam, de évek óta már úgymond "vigyázállásban" állok. Mamám 30 éve cukorbeteg, csoda, hogy ilyen szivós 75 évesen is. Régen járt cukorbetegek klubjába, szinte rajta kívül onnan már mindenki meghalt. Nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet majd egyszer az, hogyha ő nem lesz és inkább ezért sokat gondolok a halálára, és az elmúlásra, csak hogy valamennyire felkészülhessek a felkészülhetetlenre. Sokat gondolok alapvetően a halálra, pedig igazi gyásszal még nem szembesültem. Valamiért foglalkoztat ez a téma az utóbbi időben, de nem tudom miért.
2020. jan. 8. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod, hogy nem normális, különben nem írtad volna ki a kérdést. A cukorbetegséggel jó sok évig el lehet élni, nem halálos betegség.
2020. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
31%

Pedig a halál része az életnek.

Fáj ha valaki elmegy (főleg fiatalon), de amúgy ez az élet rendje, élünk és meghalunk. Nincs ebben semmi különös.

Engem nem rázott meg egyik rokonom elvesztése sem (édesapám, dédnagyanyám, apai ágon a nagyszülők). Sosem éreztem azt hogy hú de gyászolnom kéne, lement a temetés aztán ment tovább az élet, mert úgysem tudok ez ellen semmit sem tenni.

Nem vagyok érzéketlen, csak lazábban fogom fel a halált, ennyi.

2020. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha "csak" cukorbeteg és 75 éves, akkor nem kell még "temetned". A cukorbetegséggel sokáig el lehet élni. 75 évesen még nem olyan öreg, ha különben nem beteg. Szívbetegség, volt trombózis stb...
2020. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De beteg. Nem a cukorbetegség a kérdésemben a fő téma.
2020. jan. 8. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha normalis jelenseg, ha nem normalis jelenseg, te igy eltel eddig.

Lenet, hogy el kellene menned hozza es beszelgetni vele es elmondanid neki, hogy szereted. Tolts vele annyi idot amennyit csak tudsz. Oldodni fog a benned levo feszultseg es felelem is.

2020. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az öregasszonyok szívósak.

Az én mamám is több operációval és egy csomó betegségével együtt is 98 évig élt.


Arra még nem gondoltál, hogy mi lesz szegény anyáddal,

ha esetleg ő kap egy telefont, hogy te haltál meg az éjjel?

2020. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!