Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek számít a keresztnév...

Nektek számít a keresztnév tehát teszem fel egy Bence név előnyösebb mint a Géza?

Figyelt kérdés
Melyik az eddig kedvenc keresztneve az exednek v jelenlegi barátnődnek barátodnak? :D

2020. jan. 9. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Számít. A gyerekemnek mondjuk egyiket sem adnám. Szerintem ez fontos, hiszen egy életen át így hívnak, naponta többször hallod. És ha mondjuk Taksonynak hívnának, azt nagyon utálnám.

Mondjuk abból a szempontból mindegy, hogy pl a kollégám keresztneve micsoda, de néha elgondolkodom, hogy hogyan adhatta neki ezt a nevet az anyja.

2020. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem számít de, az exeim közül a kedvenc nevek Gréta és Nóra.
2020. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Persze van véleményem egy-egy névről, de igazából később úgyis a viselőjéhez kötöm, és az felülírja.
2020. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
Engem nem érdekel. Alapesetben az ember nem maga választja a nevét, most az hogy egy illetőnek a szülei mit nyögtek be az anyakönyvvezetőnél, nem fogja meghatározni hogy hogy viszonyulok az emberhez.
2020. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs barátom, barátnőm.
2020. jan. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem ilyen idióta mondvacsinált nevekről van szó, mint amiket adnak manapság, addig nem számít. De szerencsére felnőtt embereknek még nem nagyon vannak ilyen nevük. Most az hogy Bence vagy Géza az illető, az tökmindegy, ha megtetszik valaki, nem ez fog érdekelni.
2020. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a Géza nekem jobban tetszik :)
2020. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy exem van, György a neve, nekem tetszik ez a név.


Ilyen Rikárdó, Brendon, Dzsásztin stb.-kkel nem jönnék össze, mert milyen nevelést kaphatott az, akit így neveztek el a szülei...

2020. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Géza régi magyar név, királyi név, a Bence meg a Vincéből formált divatnév. Szóval számomra a Géza előnyösebb, de általában nincsenek prekoncepcióim.
2020. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!