Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az idősebb...

Miért van az, hogy az idősebb korosztály sokkal követlenebb? Ti is tapasztaltátok?

Figyelt kérdés
Nem egyszer történt már meg velem,hogy öreg bácsikák elegyedtek velem szóba, csak úgy. Pl. Sétáltatom a kutyát, azt dicsérték meg milyen széo,aztán dumáltak ,és dumáltak. De csak úgy. Mindenféléről. Random. Semmi perverzkedés,vagy ilyenek. Csak kis kedves mosollyal erről-arról. Vagy akár öreg nénikék. Állok a sorban boltban,erre jön egy,hogy panaszkodjon,hogy itt nincs semmi, aztán itt kötünk ki,hogy pedig ő már sok mindent megélt, és a klinikán is dolgozott. Meg öt unokája van. Én ezeket kedvesen meghallgatom,aztén megvárom míg elköszön és elmegy. De volt,már hogy utazok a villamoson és úgy beült elém egy öreg bácsi és ő dumált. Jó ezeket halgatni,de miért nem a fiatalabb korosztályt vonzom be,hát milyen már ez :D . Pedig eskü nem vagyok öreg, 17 vagyok. Mi okozza,hogy ennyire közvetlenek az öregebbek? Vagy csak én vonzom ezt be? Esetleg így ilyen generációs magyarázata van? Hogy ők egy teljesen más korban éltek? Vagy csak simán az öregség? :D vagy miért. Miért van ez :)).
2020. jan. 11. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Magányosak, nincs kihez szólniuk.
2020. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vol net, mobil, megtanultunk kommunikálni 3D-ben.:)

Meg jobban él, aki ráér, van rá kedves, kapacitása.;)

De sok a mogorva öreg, de sok a jó ember is, aki szereti az embereket.

Aki szidja a fiatalokat, mindenkit szid, az emberekre nem kiváncsi, nem szereti az embereket.

2020. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"Mert nem vol net, mobil, megtanultunk kommunikálni 3D-ben.:)"- Istenem,ezt annyira adom :)) ahj,basszus rossz korba születtem :F
2020. jan. 11. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ahogy öregszik az ember, egyre kevésbé érdekli, hogy cikinek tartják-e a többiek. Így aztán ha szimpi vagy neki, akkor nem agyal, hogy jajmitfognakszólni, hanem megszólít.
2020. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3: Honnét ered ez a kifejezés, hogy "adom"?:)
2020. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom! De mi arra használjuk,hogy egyet értek, jajaja, adom :D. Nem tudom mennyire fiatalos,vagy szlenges,de mindjárt kiguglizom :D
2020. jan. 11. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak arra szokták, hanem pl.: ezt a zenét adom, tehát tetszik, vagy vmi ilyesmi.
2020. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg azt mondják, a TV megjelenése volt egy jelentős közösségbomlasztó erő. Mert előtte kijártak a ligetbe piknikezni, beszélgetni, csónakázni, focizni, ismerkedni, aztán már megszűnt az emberek közti ilyesfajta kontaktus, mert mindenki otthon maradt.

azért van ez a nagy buliéhség, mert más fórumok nincsenek erre már. Jó, van Városliget, biztos mindenhol van "agóra", közösségi terek, de kevesebben járnak.

Most milyen egy gyerekkor? Engem a szoknyája mellett tartott az anyukám, de lakótelepi térre nézett az erkélyünk, sokat bandáztak lenn a kisgyerekek, én is vágytam oda, de nem nagyon engedtek, 5 éves voltam, amikor szerettem volna én is bandázni kezdeni.

Rengeteg gyerekregényünk és filmünk van erről a korszakról, meg lehet ismerni az életérzést.

Vidéki gyerekeket jobban szabadjára engedtek, már 3 éves kortól akár a helyi gyerekekkel, állatokkal.

Nagymamám idejében az egész nyarakat a Balatonnál töltötték gyerektáborban ingyen, és azt mesélte, életének legjobb része volt.

2020. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az egyik kedvenc filmem.:)

https://www.youtube.com/watch?v=WuHkE1eU2AY

2020. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert unatkoznak és k...va idegesítőek. Engem is mindig megtalálnak. Pihennék magamnak nyugisan vonaton vagy zenét hallgatnék, erre el kezd nekem dumálni az unokáiról, meg az egêsz életútját, önéletrajzát kezdi nekem mesélni. Ki nem szharjha le. Olvasson magának újságot vagy tanulja meg használni az elektronikus eszközöket és nem fog unatkozni, csak hagyjon engem az unalmas mondókáival. Ezek konkrétan a semmiről is tudnak hablatyolni. Senki üres beszéde nem érdekel,legyen az öreg vagy fiatal, ha látja hogy olvasgatok vagy zenét hallgatok akkor minek pofázik hozzám? És akkor én vagyok persze a bunkó... Hiába mondom kedvesen, hogy most nem szeretnék beszélgetni vagy elfoglalt vagyok, nyomja tovább a szöveget és ő van megsértődve. Mennyivel jobb lenne nyugdíjasok nélkül a világ...
2020. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!