Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gond, ha nem beszélek "hétközn...

Gond, ha nem beszélek "hétköznapi" dolgokról?

Figyelt kérdés

Miközben tömegközlekedem, vagy például iskolában vagyok nagyon sokat hallom az embereket, hogy felhoznak random dolgokat, jelenségeket, amik körülöttük zajlanak, pl.: "Hallod, tegnap olyan istenfinom rántotthúst készítettem" vagy "Tegnap voltunk sörözni, és egy férfi holtrészegre itta magát", stb. ...

Megközelítőleg ilyesmik.

Én ilyeneket nem nagyon mondok, mert abban a tudatban vagyok mindig, hogy az adott fél számára ezek a dolgok érdektelenek és irrelevánsak. Másrészt sokszor félek, hogy a "karizmatikám" -ami legtöbbször nincs- kárára menne, ha "sokat" beszélnék.

Nem nagyon vannak barátaim. Valahogy sosem sikerül hosszútávra bevágódni valaki(k)hez, pedig már jól jónne egy közösség, vagy társaság, akikre tudnék támaszkodni néha. Főleg, hogy filmesnek készülök.

Lányoknál rosszabb a helyzet, náluk úgy viselkedem, mint egy robot. Kötötten hangsúlyozom a mondandómat, tele vagyok gátlásokkal.

Szorongok, de kezdek oldódni, mivel már pár hónapja önfejlesztek a 2.0 ÉN elérése érdekében.

17/f


2020. jan. 11. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
fú én is ilyen voltam ennyi idősen, és utólag rájöttem, h totál tévút volt. De nehéz lenne most jó tanácsot adnom. Túl bonyolult.
2020. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg talán természetes is, hogy tizenévesen "idióta" valaki. Tehát lehet h tök jó így minden amit csinálsz.


Nézz rá a szüleidre. Ha úgy gondolod, hogy tök jó az amit csinálnak, és te is szívesen élnél majd úgy mint ők, akkor nem lesznek nagy gondjaid.


De ha nem tudsz ilyen jó érzésekkel a szüleidre gondolni, ilyen-olyan okokból, akkor lesznek még nehézségeid, és akkor ha nincsenek barátaid, akkor legalább pszichológushoz járj.

2020. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva engem is hidegen hagynak az ilyen felületes párbeszédek. De el kell fogadnunk, hogy vannak emberek, akik csak a házikolbász bélbetöltéséről és a szar időről tudnak beszélgetni. Nekik elég ez, neked ezek szerint ennél több kell, hogy egy párbeszédben "kielégülhess". Egyébként elég sokan vannak ilyen cipőben, mint te, egy összetettebb téma felkonferálásával kiszűrhető, hogy ki hasonlít rád ebben.


A sok beszélésbe bárki bele tud lendülni, mert annyira lelkesítheti az adott téma, vagy ilyesmi. Ezen úgy tudsz változtatni, hogy ha elmondasz egy mondatot (nem hadarva) akkor 1 másodperc szünetet hagysz a félnek, hogy felfogja a mondanivalódat. Ha lassan beszélsz akkor tovább elhúzhatsz egy témát és tovább fent tarthatod az érdeklődést.


Nekem sincs olyan sok barátom, suliban is max 4 osztálytársammal állok szóba. Diákmunkák végzése közben remekül lehet ismerkedni és könnyen szerezhetsz barátokat. Talán ott még könnyebb is, mint a suliban.


17 évesen randiztam először egy lánnyal, úgy viselkedtem én is, mint ahogy leírtad az utolsó előtti bekezdésben. Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg magad ellazítani. Vedd úgy, hogy nincs következménye annak, ha szarul alakul valami azzal a lánnyal, akivel vagy éppen. Legyél kicsit határozottabb, teátrálisabb és humorosabb. Sokkal rosszabb tétlenül ülni egy lánnyal szemben, mint ha tennél a görcsös helyzet feloldásáért (sikeresen, vagy sikertelenül).


Hasonló cipőben voltam én is 17 évesen, de egyszer csak elhatároztam, hogy teszek ellene, és úgy érzem, hogy 19 éves koromra teljesen megszabadultam azoktól a problémáktól, amikkel neked kell szembe nézned most. Bízok benne, hogy tudtam valamit segíteni, és, hogy sikerrel fogsz járni.

2020. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Srácok, köszi a gyors válaszokat!

Utolsó: Azt, hogy csak jól jöhetek ki egy dologból (pl.: randi) szerintem könnyű felismerni, de nagyon nehéz tudatosítani. Szerintem hasonló szituáció a szájsebész is: Már voltál érzéstelenítve és tudod, hogy semmit nem fogsz érezni az 5 perces beavatkozásból, mégis fosol. Bár lehet csak nálam van ez így.

Mindenesetre nagyon hasznos a válaszod, köszönöm!

2020. jan. 11. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogyan kell önfejleszteni?
2020. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

NoFap, NoSocialMedia, minden "szuper-stimuláló", intenzív dopamin hatású tevékenységet (ami nem visz előre, azaz "káros") kivágok a mindennapjaimból és olyan dolgokkal helyettesítem őket, amik hasznosak. De ez nem ilyen egyszerű természetesen. Ezáltal úgymond "éhes leszek" vagy "elunom magam" és elkezdem megszeretni azokat a tevékenységeket, amiket önfegyelemből helyettesítettem. Hasonló jelenség lép fel az ételnél is, amikor 1 napos Dopamin-detox-on vagy. Több megszorítások között nem eszel 24 óráig, majd a nap végén elfogyasztasz egy tál párolt zöldséget amit eddig nem szerettél, és azt mondod: Ez volt életem legjobb kajája (Személyes élmény). Szó szerint kiéheztél. Így lehet "szabályozni" pl. a dopamin szinted, így tudod befolyásolni a saját hangulatodat, persze nem egyik percről a másikra.

Amióta ezt csinálom, javulnak a jegyeim, az overall hangulatom, oldódik a szorongásom(Nofap) és céltudatosabb is vagyok: Nemrég elkezdtem készülni az egyetemre, itthonról tanulok.

Ez a felszín. Ez a téma nagyon komplex, és én nagyon felszínesen írtam le a lényeget, ha valakit érdekel, az nézzen konkrétabban utána.

Megéri :)

2020. jan. 12. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
6#Köszönöm szépen,utána fogok nézni, sok sikert :-)
2020. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!