Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják a budapestiekre,...

Miért mondják a budapestiekre, hogy mind bunkó és nem segítőkész?

Figyelt kérdés
Én eddig akárhányszor kértem valakitől segítséget akár útbaigazítást vagy hasonló ért, mindig segítettek és eggyáltalán nem voltak bunkóak és lekezelőek mint ahogyan azt a sokan allítják itt vidéken. Nagyon is kedvesek voltak. Inkább az a tapasztalatom, higy itt vidéken sokkal bunkóbbak az emberek. Nyilván persze ott is vannak akik bunkóak de azokról már messziről lerí és akkor keresek mást aki segíthet.

2020. jan. 15. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítás, az élet szinte minden területén találkozni vele.
2020. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem általánosítás.

Például a pesti öregek hihetetlenül bunkók. Nekem majdnem levágta a lábam a metró egy vén szar miatt, aki meglökött, és még neki állt feljebb.

Valamint az autósok is bunkók, simán elütnek még a zebrán is, amikor a gyalogosoknak van zöld. Évek óta vidéken élek, de még mindig nem tudtam megszokni, hogy itt mindenki lefékez, átenged, és nem kell a tyúkszaros életemet félteni állandóan.

2020. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
#2 Maradj is vidéken.
2020. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenütt vannak bunkók, Budapesten nagyobb a népsűrűség, a tömegben könnyebb bunkóságnak értékelni mindent. Mellesleg ez a Budpaest vs. vidék nevetséges, de az embereknek kell az ellenségkép mert akkor tartoznak valahova, aki nem él Budapesten az szidja, ettől jobb érzés lesz nem Budapesten lakni, bár attól még ugyanúgy töredéke a munka és szórakozási lehetőség akár színházat akár discot akar az ember. Néha megfordul a fejemben hogy oylanok mint egy irigykedő szegény rokon, pedig mindnekinek áll a zászló...
2020. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

16:17


Tudod rengeteg hozzád hasonlóan "bunkó vidéki" költözött a fővárosba az utóbbi években.

Velük találkoztál össze.

2020. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztereotapis.
2020. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak vidéki kisebbségi komplexus. Az átlagosan legjobban kereső, legmagasabban iskolázott, leginkább olvasott és világlátott magyarok nagyon nagy százalékban Budapesten élnek, mert egyszerűen máshol lehetetlen normális életet élni Magyarországon, ha nagyobbak az igényeid egy adag pörköltre legurított Borsodinál.
2020. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Köszi, de itt a Nyugat-Dunántúlon megvagyunk és nem kellett Pestre költöznünk egy normális életért. (az mondjuk másik dolog, hogy eléggé sok országrész putri, de ez már másik téma).
2020. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
@7 Éltem a Nyugat-Dunántúlon 20+ évig, a pincérkedés Burgenlandban nem számít jó életnek :)
2020. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!