Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális az izzadás?

Mennyire normális az izzadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves fiú vagyok. Alapból izzadékony vagyok (szülők nagyszülők is) illetve nem kis darab, bár elég sokat fogytam kövérnek már nem tartom magam. Egy ideje néha érzek magamon néha kis izzadtságszagot. Ma (bár kicsi póló volt rajtam ami sztem nem is szellőzik jól) a buszon már éreztem, hogy elég büdös lehetek, anyut megkérdeztem, azt mondta, hogy 10ből olyan 3-4-et mondana arra, mennyire vagyok büdös. Szóval mennyire normális ha az ember izzad illetve mennyire lesz büdös? Csak a póló szagosodott be igazából, lecseréltem így semmit nem érzek magaom. Minden este alszok, sportolok, dezodort nyomatom.



2020. jan. 17. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, a tested így hűti magát. A szag ellen dezodorral tudsz tenni, de maga az izzadás fontos, hogy ne hevüljön túl a tested.
2020. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint a mértékére gondolok, normális ha egy-egy nap után büdösebb lesz az ember? Mit lehet tenni ha esetleg iskola után nem haza hanem máshoz megyek vendégségbe? :)
2020. jan. 17. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Műszálas pólóktól van ilyen.

"Tudod mi a büdös? a műszálas kínai zokni lakkcipővel!!!

2020. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugh, én is izzadósabb vagyok az átlagnál, ráadásul lány.

Mondjuk azt vettem észre, mióta elballagtam a középsuliból, valamennyire mérséklődött, de anno, mikor minden nap volt tesi órám is, tuti el nem mentem volna még iskola után máshoz úgy, büdösen. Alig vártam délutánonként, hogy hazaérjek és lezuhanyozhassak. Szerintem te is próbálj hazamenni előtte és gyorsan lezuhanyozni, vagy ha ez nagyon nem megoldható, akkor esetleg az iskolában megoldani a zuhanyzást. Bár akkor meg egész délután hordoznod kell magaddal a nedves törülközőt...

Ha műszálas ruhákat hordasz, próbálj helyettük pamutból készülteket venni, vagy vigyél valami babapopsi törlőkendőt/kicsi törülközőt, amit benedvesítesz, hogy át tudd törölni magad mondjuk tesi óra után, vagy az utolsó órád után, aztán fújd be magad dezodorral, esetleg valami parfümmel és cseréld át a pólód egy tisztára. Így valószínűleg nem lesz nagyon vészes szagod.

Jah és amúgy ha már dezodor, én régebben fújós dezodorokat használtam, amik szart se értek, ha kicsit futnom kellett a busz után, mire felszálltam, már éreztem, hogy olyan szagom van, mint egy csövesnek. Aztán elkezdtem ilyen stiftes Rexona dezodort használni, azóta még ha le is izzadok valamennyire, többnyire csak a dezodor illatát lehet érezni.

2020. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!