Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy csúszok az egyetemen? Összetörtem.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 25 lettem tavaly. Későn mentem egyetemre. Ennek érzem a hátrányát persze. Amit már bánok, hogy nem érettségi után történt a felvételizésem, de akkor még nem igazán tudtam mit tanuljak. Így elvesztettem pár évet.


Bánom az egészet. És ez a forrása a megzuhanásomnak, mert nem csupán az éveket érzem már, hanem a diploma hiányát is. Nem jó.

29 lennék ha lediplomáznék :(


Nem tudom egyszerűen felfogni.

Szorongok egész nap, meg rosszul vagyok.



2020. jan. 18. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy éreztem anno, én is csúsztam is.. abszolút megértem. Én végül végeztem, befejeztem igaz kicsit később a csúszás miatt ugye. Mondjuk én fizetős szakon voltam, szóval sokkal többet veszítettem volna ha végül félbehagyom és semmim sincs, de a pénz is ráment. Utólag úgy érzem, ha lehetne újrakezdeni más irányt választanék. De erre sajnos nincs mód. Megtaláltam szép lassan a helyem, megfizetik, igazából minden területen eljön az a pont hogy unod. Megkell találni a módját, hogy megtaláld a szépet és jót a munkádban majd. Bármi legyen is az. Sosem lesz semmi sem pont olyan, mint a fejedben elképzelve. Tapasztalat. Ha már benne vagy, én azt tanácsolom fejezd be. A papírt megkapod. Azzal még utána tudsz másfelé is kanyarodni. Ez az előnye pl. a különböző gazdasági szakoknak. Bár nem tudom, de milyen irányba mentél, de nézz utána mik a kimenetelek.
2020. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%

És attól jobb, hogy szorongsz?


Örülj, hogy tanulhatsz, ha nem, akkor menj dolgozni!

2020. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Én is ilyen helyzetben vagyok, 27 leszek, mire diplomát szerzek. A kezdeti SOK elbukás, feladás után most sikerült összeszednem magam, mert rájöttem, ha összetörök, szorongok, attól nem leszek előrébb. A legjobb, ha most napról napra veszed az akadályokat, és szép lassan fel fogod venni a ritmust, telik az idő, telnek a félévek, és végül elérsz a célodhoz. A jelenlegi helyzetből kell a legjobbat kihozni, és megbocsátani magadnak a múltbéli hibákat. Sok sikert!
2020. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

Inkább tanulj valami szakmát. Nem mindenkinek való az egyetem. Annyit nem ér a diploma, hogy belebetegedj.

Egyébként meg egyáltalán nem vagy túlkoros, az ne izgasson. A kérdés az, hogy mi miatt csúszol, mi miatt nem sikerült, ami nem sikerült, van-e benned annyi, hogy túl nagy áldozatok nélkül végig tudd csinálni. Egyáltalán nem biztos, hogy megéri. Se anyagilag, se egészségileg, se sehogy. Nézd meg, mennyit keres egy vízvezetékszerelő vagy ilyesmi. Azt könnyen meg tudnád tanulni, ha felvettek egyetemre. Érdemes meggondolni.

2020. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát őszintén szólva én sem tudtam feldolgozni önmagában ezt. De átmentem egy másik egyetemre, ott fejeztem be ugyanazt a képzést. Mellette már dolgoztam (szakmában, diplomás pozícióban). Talán a szakmai sikerek segítettek. Utána már az MSc nem hogy könnyen ment, kifejezetten élveztem.
2020. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Én is csúsztam első évben, bàr én egyből gimi után mentem továbbtanulni. Ebből a tárgyból nagyon sokan buktak. Első félévben sok felsőbbéves ült velünk ott akik szintén nem mentek àt előző évben, tehàt nem kellett volna meglepődnöm. Jártam különtanárhoz, rengeteget tanultam, majd a harmadik vizsga eredménye is egyes lett. Akkor teljesen összetörtem, mert erre épült rengeteg tárgy, és csak egy év múlva lehetett újra felvenni. Abba akartam hagyni persze. Én is szorongtam, de amiatt,hogyha otthagyom mi lesz velem, semmi B tervem nem volt. A szüleim tanácsára folytattam, végig támogattak. Elvégeztem az egyetemet. Igaz így 23 évesen végeztem és elég későn kezdtem dolgozni, de nem bánom, hogy végigcsináltam.

Biztatlak hogy ne add fel! Nem jött el a világvége. Ha 29 leszel akkor annyi, meglesz a diplomád, nem leszel akkor sem öreg. Ne hagyj ott mindent egy kudarc miatt. Nyugodj meg és kitartást!!

25N

2020. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
jaaaj ne izgulj már ezen :D párom 31, annó félbe hagyta a főiskolát, most dolgozik a diplomáján :)
2020. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Hasonlóan vagyok. 28 évesen fogok végezni. Lelkesen mentem egyetemre, aztán jöttek a pofonok... Rengeteg felesleges és használhatatlan magolni való, zh-k és vizsgák, amikben azt is kérték, amiről szó sem volt, randomgenerátor jegyadások, pofára osztályozás, felkészületlen és inkompetens tanárok. Ráadásul a haveri társaság egy része érdekember volt, egy másik része meg depibecsúszó és lehúzó a lustaságával. Szóval na, pár csúszás után és is megborultam kicsit...

Aztán elengedtem az egészet. Hagytam a nappalit a fenébe és átmentem levelezőre. Szépen elkezdtem tanulgatni a saját tempómban és most jobban haladok, mint előtte. Szabadabb vagyok és jobban tudom beosztani az időmet, nem kell egész nap felesleges órákon ülnöm, hanem szakmai tapasztalatot szerzek.

Ami nekem erőt adott, az két dolog.

Egyrészt, vannak céljaim. Akarok egy nyugodt életet, ahol jól keresek könnyű melóval és nem fizikai munkával megy szét az egészségem minimálbérért. Érdekel egy csomó dolog, vannak hobbijaim, amikhez pénz kell. De eleve ahhoz is, hogy egy normális lakásban lakjon az ember. Szóval ezek miatt mindenképp befejezem a sulit.

Másrészt, úgy voltam az egésszel, hogy minek törjem magam? Egy életem van, azt meg nem akarom ilyen stresszeléssel elszúrni. Akkor miért ne élvezhetném?

2020. jan. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

ha diploma nelkul nem talalsz munkat ott, ahol vagy, keresgelj tavolabb is

diploma nelkul is van elet

2020. jan. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Hanyadéves vagy, és ez milyen szak?
2020. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!