Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemen nincsenek ilyen...

Egyetemen nincsenek ilyen hülyeségek, mint középiskolában, igaz?

Figyelt kérdés

Tehát pl első órán nem megyünk végig szépen sorban, hogy kit hogy hívnak, miért választotta ezt a szakot/miért vette fel ezt az órát... stb.

Igaz?


2019. szept. 8. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Általában nincs.
2019. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában nincs, nekem két diploma alatt egyszer játszották ezt el, egy ilyen tréning jellegű tárgynál. Viszont több szaknak volt egyben, szóval voltunk vagy 100-an rajta. Az első óra erről szólt, mire mindenkin végigmentünk.
2019. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk elég családias volt a létszám azon a szakon, ahová jártam, egy csoportban 8 -an voltunk. A leges legfontosabb tárgyaknál bizony körbekérdezett minket a tanár. Nem éreztem hülyeségnek, megismerte a tanár a képzettségi előzményeinket, a szintünket, hol tartunk, és azt, hogy mit szeretnénk elérni. Ez neki fontos volt, nekünk meg jó volt, hogy tudtuk egymásról.
2019. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A nagy létszámú szakokon nincs ilyen.


És szerintem úgy általában sem túl szokásos dolog megkérdezni nyilvánosan azt hogy ki miért jött. A végén még kínos helyzetet eredményezne, mikor az illető 19-20 évesen annyit tudna kinyögni "Hát...izé...öhm... Anyám azt mondta tavaly hogy vagy dolgozni megyek, vagy egyetem, vagy nem lakhatok otthon...szal jöttem ide".


A legtöbbek kb ilyen indíttatással tolják.

2019. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

És hogy hülyeség-e...


A név megkérdezése 150 ember esetén nyilván hülyeség.

De ha tanár lennék, akkor engem is érdekelne az hogy egyáltalán milyen alapanyaggal dolgozok.

Egyetemre már nem azért vetődik az ember, mert jujj, kötelező 16 éves korig tanulni, különben nincs családi pótlék, jujjuj...


Elvileg valami céllal kéne ide jönni, pláne hogy valami döntés alapján választotta az illető az adott szakot a lehetséges több tucatból.


Aztán mégis full motiválatlan, mindenen nyávogó-nyűglődő hallgatóság ül be rendszerint az első 1-2 évben az előadásokra, és várni kell hogy szelkektálódjon a tömeg.


De inkább ne okozzunk kínos perceket alapon nem kérdez rá senki se hogy ki miért jött.

2019. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ.


Nyilván egy előadáson nem lesz ilyen. Egy kisebb tankörben meg simán benne van, nálunk is kérték, hogy mindenki mondjon magáról pár szóban valamit.

2019. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előadáson nincs. A kis létszámú óráknál be kellett mutatkozni. Ekkor már szakirányon voltunk, kb. 7-8 fő ült egy-egy gyakorlaton.
2019. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a legtöbb órán be kellett mutatkozni és még mindig kérik másodévesként is, pedig már nagyjából ismerjük egymást és a tanárokat is. Ennek ellenére szeretik, ha mindenki bemutatkozik pár mondatban pl. hogy hívnak, honnan jöttél, mit tanulsz (nálunk nem csak egy szakról járnak órákra), mi érdekel, mit szeretsz csinálni és szeretik megkérdezni, hogy az adott tárgyhoz milyen módon kötődsz, érdekel-e stb. Olyat mondjuk sosem kérdeztek tőlünk, hogy miért ezt a szakot választottuk vagy miért vettük fel az adott órát, de akár ez is elképzelhető. Mi kisebb létszámú szak vagyunk, a legnagyobb előadásokon is max. 100-150 ember van bent, a szemináriumokon pedig ilyen 15-20 fő. Szemináriumokon szinte kivétel nélkül végig szoktak ezen menni, de vannak olyan tanárok, akik előadásokon is ugyanúgy végigkérdezgetnek mindenkit egyesével, mert nekik ez fontos.
2019. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kisszámú gyakorlatokon szinte mindegyiken van, bár lehet, hogy egyetemenként eltérő. Én a harmadik évemben vagyok és a 6 gyakorlatomon egy kivételével mindegyiken volt egy ilyen kör. Az elején nagyon zavart, de mivel már számítok rá, így már semmiség az egész, a következő órára úgyis mindenki elfelejti, hogy a másik mit mondott.
2019. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisebb létszámú csoportoknál akad ilyesmi, de amúgy miért zavar ez annyira?
2020. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!