Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemen miért ennyire...

Az egyetemen miért ennyire dicsőség a piálás meg a piás/bulizós kultúra?

Figyelt kérdés
Az ember azt gondolná, hogy oda már "felnőttebbes" emberek járnak és sokkal toleránsabb a légkör illetve a középiskolában van nagyobb kultusza, de nem. Ha nem piálsz, akkor egy különc vagy, de legalábbis nem szerzel "egyetemi élményeket". Menő berúgni, menő a vizsgák előtt beb***ni, cool vagy ha gólyatáborban/vizsgaidőszak after partiban/sörsátorban nyomot a piát. Nálunk volt borkóstoló szabadon választható tárgy is és kb. olyan dicsőség volt felvenni meg mesélni róla, mintha az illetőnek megszületett volna a babája. És pasik csajok teljesen vegyesen, utóbbiak talán még látványosabban. Ja meg a cigizés is még nagyon menő (10-en körbeállva), bár annak annyira még így sincs olyan kultusza, mint a piálásnak. Meg persze a bulizás, dugások orrba-szájba, de annak még csak szemtanuja sem voltam már. Komolyan ebből állna az egyetemi élet és ez a normális? Amúgy baromira megbántam, hogy anno egyetemre mentem (bár még nem végeztem el), mert azt gondoltam, hogy majd az én introvertált, különc és gátlásos személyiségemnek majd jót fog tenni egy "szofisztikált" közeg, de baromira tévedtem és sokkal erősebb/nyíltabb ember vált volna belőlem, ha kitanulok egy szakmát és külföldre megyek dolgozni.

2019. szept. 1. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A sok kis vidéki prolicska kiszabadul a megszokott környezetből, azt hiszik kinyílik a világ és ellezdenek állatkodni. Nem kell velük foglalkozni, rengeteget fognak sírni még az életben. Majd rázizzennek.
2019. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szakmával itthon is hülyére tudod magad keresni.

Az egyetem pláne a kevésbé színvonalas szakok meg hááát, fogj egy rakat éretlen hülyegyereket, add nekik a szülők pénzét és lám ez lesz. Az a szomorú, hogy komoly szakokon is az az Istencsászár aki tíz év alatt végzi el a képzést és minden buliba matt részeg.

2019. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: Azért ezzel nagyon nem értek egyet. Pont, hogy a komolyabbnak tartott szakokon tanulók a legnagyobb hedonista, erkölcstelen, alkesz dorbézoló elit hülyegyerekek. Vagyis az orvosis, jogász, közgáz eminensnek beállított emberkéi. Talán a mérnökisek egy része is idetartozik, de ők legalább "szívből" csinálják és nem nagyzolós trendizéssel a sok sznob pi**a/kurafi között. Az orvosisok a legdurvábbak az összes közül. Orgiák, féktelen ivászat, erkölcstelen kicsapongás stb. Jól tudom, mert többször hallottam már róla miket művelnek a kis mintadiákok. Az ember nem gondolná, de én igen, mert az ilyeneknek semmi se számít az életben. Apuci/anyucitól örökölték az eszet, a nagy farkat/csö**öt, otthonról meg dől a lé a tanulmányokra és mehet a gondtalan dorbézolás egész évben. Aztán ezek fognak felelős és mások sorsát meghatározó munkakört betölteni.
2019. szept. 1. 17:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most kezdem az egyetemet úgyhogy most elszomorítottál
2019. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Orvosira jártam kérdező, de egyetlen orgiában mem volt részem és nem is voltak ilyenek, és a bulizósabb diákok sem csináltak semmi olyat, amit más egyetemi szakon ne csináltak volna. Pár hányásig ivás volt. De kb. ennyi. Na jó egyszer a csoporttársaim meglovasítottak egy stoptáblát.

Szóval ne akard igazolni a kisebbségi komplexusodat.

2019. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

"Az orvosisok a legdurvábbak az összes közül. Orgiák, féktelen ivászat, erkölcstelen kicsapongás stb."


Holnap kezdem a negyedévet, de még én sem hallottam ilyenről 😂😂😂 Azért kíváncsi lennék, ha ezt olvassa egy fellow orvostanhallgató, akkor légyszi hívjon már meg engem is egy orgiára... Most attól, hogy az ember fiatalon indőnként iszik, esetleg részeg lesz nehogy már valami alja, erkölcstelen, kicsapongó ember legyen. Szerintem ilyesmi a szakmunkásokkal és az akadémikusokkal is előfordul.

Azt meg pláne nem értem, hogy honnan veszitek itt néhány kérdésben, hogy az orvostanhallgatók mind gazdag szülők gyerekei, elkényeztetett, budai elitgyerekek. Évfolyamonként 1-2 kivétellel mindenki államilag támogatott szakra jár és itt is ugyanúgy elérhetőek ösztöndíjak, támogatások, diákhitel és egyebek, mint bárhol máshol, szóval nem kell több pénz az egyetem elvégzéséhez, mint bármilyen más szak esetén. Esetleg az jelenthet hátrányt, hogy nem igazán lehet mellette rendszeres diákmunkát vállalni, de az én szüleim pl totál átlagosan keresnek, nem gazdagok, nem orvosok, még csak nem is értelmiségiek és mégsem okoz nekik különösebb anyagi gondot, hogy minimális összegekkel támogassanak.

2019. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi esetleg akkor tud drága lenni, ha meg akarod venni a könyveket. Azon kívül kell a foni, egy köpeny, meg velünk anno egy sebészi kiskészletet is megvetettek (szike, csipesz, tűfogó) az 10000 volt.


És most szomorú vagyok mert nem voltam orgián. :-( Nem rendezünk egyet?

2019. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen emberek mindenhol vannak, felnőtt vagy sem. Sokan azért mennek egyetemre mert még nem akarnak dolgozni, élvezik a fiatal éveik végét, buliznak és isznak, de ezzel szerintem nincs baj amíg elvannak magukkal. Engem legalábbis nem zavarnak, én is introvertált vagyok és ritkán megyek el ilyen bulikba, de igazából nem hat meg hogy egyesek hogyan töltik a szabad perceiket, mert rengeteg csendesebb diák van még az egyetemen, mindenkinek meg kell találnia a saját közegét, felesleges a másik életével foglalkozni.
2019. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Szóval ha jól értem, gyakorlatilag irigy vagy. Piálnak, buliznak, dugnak, aztán nagy részük mégis elvégzi az egyetemet. Lehet csúsznak 1-2 évet és akkor mi van? A fiatalkorodat nem kapod vissza soha.
2019. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!