Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem jön ki nekem a 8...

Miért nem jön ki nekem a 8 óra munka,8 óra pihenés,8 óra szórakozás?

Figyelt kérdés
Komoly a kérdés. Jól hangzik a fenti sláger, de bárhogy igyekszem, nem tudom megvalósítani. A 8 óra munka meg van, de nem alszok csak 6-7 órát. A szórakozásra mégsem jut egy perc se! Felkelek, dolgozok, és mire észbe kapok, este van, aludni kell.

2020. jan. 19. 11:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

# 9


Házvezetőnőd lehet, ha a fizetésed minimum nettó 300 vagy még több. A magyar mediánbér ennél jóval alacsonyabb lehet.


Most komoly, hogy keressen az ember közelebb állást?

Én nemrég olyan interjún voltam 2 kerülettel arrébb, ahova kereken 60 percet utaztam. Tudod mit? Ha netán felvesznek, csont nélkül elfogadom, mert baromi nehéz a tanulmányoknak megfelelően elindulni. Ha netán sikerül, majd 5 év tapasztalattal, ha a gazdasági helyzet is olyan lesz, majd fogok válogatni elhelyezkedés szempontjából is.


A villamoson lehet tanulni, olvasni, de azért az ott töltött időt nem nevezném szórakozásnak, sem pihenésnek.


A házhoz szállítós bevásárlás lehetőségével már én is éltem.

2020. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem sok embernek jön ki.
2020. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem se jön ki a 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás, pedig még csak 12.-es vagyok.

23 után fekszek le általában. 6:45-kor felkelek. 8-tól 15-ig iskola. Hazaérek kb 16 körül.


Így alvás kb 7 óra. (Max 8)

Több mint 9 óra azzal telik el, hogy megyek az iskolába, ott vagyok, s hazajövök.


Ez így még ok is lenne, csak otthonra még van házi, tanulni való s hasonlók. Így az is + jópár óra. Főleg most így utolsó évben, mikor a legnagyobbak az elvárások.


Meg az ebédeléssel/vacsorázással, tusolással, stb eltöltött időt se nevezném szórakozásnak...



Így helyesen inkább úgy lenne, hogy 8 óra munkahelyen töltött idő, 8 óra pihenés, 8 óra egyéb. (Az egyéb résznek a szórakozás meg csak egy kis darabja.)

2020. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

8 ora alvas - pipa!

8 ora munka - pipa!

Mi kovetkezik?

Napi 2 ora utazas, 2 ora fozes (+ mosogatas), min. 1 ora kulonbozo ugyek intezese. Nos ezeket nem sorolnam a szorakozas kategoriaba, de a munka es a pihenes mar betelt. Mihez kezdjek? Max. megprobalom szorakozasnak venni! Amugy nekem minden nap 8 ora szorakozas sok lenne! Hetvegen viszont kijon az allas! A 8 ora munka: takaritas otthon, nagy bevasarlas stb. Aztan johet a szorakozas!

2020. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
Ügyesebben kell szervezni a dolgokat.
2020. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit mondjon az aki 12 órázik?

Felkelek hajnal 4-kor, 6-ra beérek, este 6-kor végzek, 7 fele érek haza. 15 óra megy el a munkahely miatt, munka + utazás.

Aztán még kb. 1 óra a lefürdés, kaja, stb. (Azért csak ennyi mert hullafáradtan próbálsz átesni rajta lehetőleg minél gyorsabban.)

Így (jobb esetben, ha nem jön közbe semmi) marad pont 8 óra alvásra. Szórakozásra, vagy bármi mást csinálni meg semmi.

Belegondolni se merek mi lenne ha e mellé még lenne család, gyerek... Akkor igazából már csak muszájból is fel kéne mondanom, mert így lehetetlen lenne fenntartani bármit is.


Igazából arra is gondoltam már, hogy ez direkt így van kitalálva. Nehogy azt higgye bárki, hogy a fejes aki körbeutazza jachttal a világot annak érdeke hogy te szórakozni, élni is tudj. Nem vagy más nekik csak egy biorobot. Majd szépen megszokod, széthajtanak, befásulsz, olyannyira hogy az esetleges továbbtanuláson vagy munkahely váltáson se legyen már lelkierőd gondolkozni.

2020. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

- a dalban nincs szó az utazásról, ingázásról (gondolom nem teleporttal jársz dolgozni, a 8 óra munka máris 9-10 óra lehet, ha hozzászámoljuk az utazást)

- a dalban nincs szó a szükségletkielégítésről (ha összeszámoljuk, mennyi idő megy el egy nap evéssel, wc-zéssel, zuhanyzással, hasonlókkal, nem 2 percet kapunk)

- a dalban nincs szó a házimunkáról és egyebekről


Nekem a legjobb arány, amit ki tudok hozni: 8 óra munka, 7 óra pihenés, 4-5 óra szórakozás.

2020. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!