Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézitek más száját?

Miért nézitek más száját?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki beszélgetés közben folyton a számat nézi. Szerintetek miért csinálhatja? Nem tudom, hogy jelezni kéne-e felé hogy zavar vagy csak ne foglalkozzak vele?
2020. jan. 20. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Tudod, hogy mit jelent a "szájról olvas" kifejezés? Pl. ezért nézi.
2020. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Hallássérült vagyok. Van olyan barátnőm, akinek nem erőssége a hangos, jól artikulált beszéd, magyarul gyakran motyog. Néha muszáj a száját néznem, hátha el tudok csípni valamit abból, amit mond. Ezért szoktam nézni az emberek száját. Kellőképpen megindokoltam neked? :)
2020. jan. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha fura a szája akkor előfordul hogy akaratlanul is de azt nézem
2020. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

#2, természetesen nálad teljesen érthető, hogy szájról olvasol, de a kérdező nyilvánvalóan nem erre gondolt. Gondolom, ha hallássérült lenne a barátnője, akkor nem tenne fel ilyen kérdést. :)


Egyébként fogalmam sincs, nejem is van egy ilyen barátnőm, aki csak néha néz a szemembe, inkább a számat nézi, holott semmi érdekes vagy furcsa nincs ott.

2020. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*nekem
2020. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha ellenkező nemű az ismerősöd, akkor az ajkak nézése beszéd közben, a szexuális vonzódást is kifejezheti.
2020. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csúnya vagy szép fogad van
2020. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is igyekszem szájról olvasni. Nem vagyok hallássérült, de nehézségeim vannak a hallott szöveg értésével. Ezt pedig senki nem tudja rólam.
2020. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hallássérült, de reflexből mások száját nézem, ha beszélnek hozzám, sokszor zajban vagyok másokkal, és nem lehet jól hallani a beszédet, így hozzászoktam.
2020. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pontosítás, egy darab haverom nézi a számat (tehát gondolom nem furcsa és több, mint négy éve ismerem, megszokhatta), aki nem nagyothalló vagy siket, és a barátom előtt is így viselkedik, tehát gondolom, hogy nem felhívás a keringőre.
2020. jan. 20. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!