Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyaralás alatt ti mennyire...

Nyaralás alatt ti mennyire nézitek az árakat?

Figyelt kérdés

Inkább melyik típusba tartoztok? Aki nyaralás közben is odafigyel azért az árakra, mennyibe kerül egy üveg üdítő, mennyibe kerül a gyros, különféle belépők, standok kínálatai? Vagy esetleg "nyaralunk!" felkiáltással csak ontjátok a pénzt mindenre, amit szemetek szátok megkíván?


Mindkét embertípusnak megvan a maga igazsága, de a maga tévedése is. Aki körültekintően, spórolva igyekszik megoldani a nyaralását, arra rámondják, hogy egy igazi zsugori alak, aki még a saját és családja szórakozására sem hajlandó áldozni. Meg mondják, hogy minek él az ilyen, ha nem képes magát egyszer elengedni, stb. Aki viszont két kézzel szórja a pénzét, kifizeti az üdítők, jégkrémek, hot-dogok megszokott árának akár két-háromszorosát is, arra meg azt mondják, hogy az igazi csürhe proli, aki elmegy nyaralni, kiszórja minden pénzét, a pofátlanul magas árakat kínáló kereskedők meg csak röhögnek a háttérben, és egymás között szájalják el, hogy "ezek a hülyék nyaralás címszó alatt mindent megvesznek, ilyenkor elsüllyesztik az agyukat a hasuk alá, őket aztán kíméletlen módon ki lehet használni!"



2019. aug. 20. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenki saját magánügye mire mennyit szán. Viszont nekem van olyan férfi ismerősöm, aki jól keres és szórja két kézzel a pénzt az ilyen olyan nyaralás, bulik meg öltözködésre. Igaz még fiatal, de olyan putriban hajtja álomra a fejét ahol normális ember nem maradna meg. Szóval nem figyel oda hogy havi 100-150 ezret nem kéne elkölteni fölöslegesen hanem félre is lehetne tenni lakás újításra, jogsira meg hasonló hasznos dologra.
2019. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha valamit megkívánok, azt megveszem akkor is ha nem nyaralok. Ha pedig nyaralok, akkor se veszek felesleges dolgokat csak azért mert nyaralok. Nem attól lesz jó a nyaralás számomra ha megpróbálok megenni egy harmadik lángos is aznap. Számomra az élmény a fontos, arra viszont nem annyira sajnálom a pénzt nyaraláskor.
2019. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem szoktam nyaralni menni. Mióta dolgozom(6 éve) azóta 2x voltam pár napra(legutóbb 4-re) ez egy kempingezős fesztivál volt és 20 ezret költöttem kajára, innivalóra egyéb dolgokra(pl adományos programra) . Igazából nem éreztem meg ennek a pénznek a hiányát.


Én valahol közepén vagyok. Nem b*szom a fillért, de nem is veszek még minden szrt.

2019. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyedüliként nem igazán nézem az árat, mert ami kellett azt mindig megvettem, persze reális keretek között. Nyilván amilyen munkát végzek itthon, úgy gondolom egy-egy országban jár az a kis pénzköltés.

Én motoros lévén eleve csak olyan helyekre járok ahol van kultúrája ennek és mediterrán környezet vesz körül, Görög, Olasz, utak és egy Spanyol út van mögöttem eddig.


Ha tehetem akkor lerakom a saját motoromat, és én bérlek egy quadot vagy motort, utóbbival hegyekbe is feljárok, és mivel laza a közlekedési morál is néhány helyen, így csak egymásra kell figyelni.

2019. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én amúgy úgy vagyok vele, hogy nyaralásnál többet költök, többet is eszek, viszont az árakat mindenhol nézem. Például ha szomjas vagyok Siófonon a Petőfi sétányon, akkor két dolgot tehetek: Beülök valahova, és 600 forintért veszek egy üdítőt, amit megiszok, és tovább megyek. VAGY, kimegyek a sétányról, a közeli kisboltba megveszem ugyan azt az üdítőt 300 forintért, és vagy visszamegyek a sétányra, iszogatás közben végigsétálok rajta, vagy lemegyek a mólóra, ott iszogatom meg. Ez számomra elvi kérdés. Szinte a bőrömön érzem a kiskereskedők kizsákmányoló szándékát, és nem arról a 300 forint különbségről van szó, hanem az elvekről. Rajtam ne nyerészkedjenek csak azért, mert úgy vannak vele, hogy egy eszetlen üdülő vagyok aki úgyis nyaral, tehát birkaként úgyis kifizeti majd a pofátlanul magas árakat is.
2019. aug. 20. 18:40
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%
Reálisan. Tudom hogy bizonyos helyeken számítanak a nyaralókra, így pl. ha valahol enni akarok akkor nem a megszokott napi menüm árát számolom rá. Plusz ha valami különlegesebbet akarok enni ami helyi, akkor az mindig többe kerül mint egy rántott hús krumplipürével. De ilyenkor is megvan mindennek az a lélektani határa amit nem lépek át, egyszerűen nem ér annyit a dolog hogy nyaralás címszó alatt kifizessek érte 3x annyi pénzt mint amennyit egyébként ér a cucc.
2019. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Tegnapelőtt fizettem egy strandon két kisfröccsért 1600-at. Úgy otthagytuk a haverral az egész kócerájt hogy csak úgy zúgott. Nem érdekel az ár, de az ár-érték az igen.
2019. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én alapvetően spórolós típus vagyok. Ami túl van arazva azt nem veszem meg. Egyébként nyaraláskor nekem nem kell puccos szállás. Egy tök alap, tiszta kis igényes hely tökéletes így azon lehet spórolni mert ilyen téren nincsenek nagy igenyeim.. Én inkább a programokra koltok ott tobbet az elmemyekre. A kaját is igyekszem megoldani olcsóbban de nem gond az sem ha egy egy este jobban elengedem magam.
2019. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szórom két kézre a pénzt, de nem is számolom.


Nyilván egy üdítőért a kisboltba fogok bemenni és nem étterembe. Viszont ha étterembe megyek, akkor ott valószínűleg kérek mellé üdítőt és nem fogok külön boltba menni.

2019. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyaralás alatt is nézem az árakat, pl nem ülök be étterembe, bárba inni egy pohár ásványvizet, inkább veszek a boltban. Meg nem azért megyek nyaralni, hogy zabáljak, olyan helyre nem megyek be, ahol egy 300Ft-ot érő hotdogot 1.200-ért adnak. Viszont néha elmegyek jobb étterembe, valami különlegesebbet enni. Ez lehet nyaraláskor, vagy nem nyaraláskor is. Nem tudok róla, hogy valaki zsugorinak gondol, de ha van ilyen, az sem nagyon érdekel. Átalában azok mondanak ilyet, akik látványosan pár nap alatt elszórják a pénzüket, aztán nem tudnak semmit felmutatni. Az ilyenek véleménye meg nem sokat ér.
2019. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!