Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok másokat...

Képtelen vagyok másokat kibeszélni, pletykálni és emiatt haragudnak meg rám mások?

Figyelt kérdés

Több baráti körben és munkahelyeken is az megy, hogy egymást fikázzák a hátuk mögött az emberek. Ez a barát azt mondja a másikra, majd együtt mennek sörözni, az a munkatárs szidja a főnököt meg a többieket akik pont nincsenek ott, majd közös nyaralásra mennek. Állandóan azt várják tőlem, hogy én is szidjam őket, rosszat mondjak. Mindig annyit mondok, hogy szerintem nincs baj az emberrel, nekem nincs bajom vele, nem tudom, nem akarok ebbe belefolyni. Viszont emiatt én kerülök a célkeresztbe, rám haragudnak. Miután jól elmondták mindennek az elvileg barátjukat, utána én leszek a közellenség, vele meg úgy csinálnak mintha mi sem történt volna.

Engem arra neveltek, hogy nem szabad senkit szidni vagy pletykákat mondani. Fizikailag képtelen vagyok ezekre, apám szó szerint kiverte belőlem ezt a dolgot régen. Ha azzal mentem haza kis iskolásként hogy szidtam valamelyik osztálytársam vagy pletykáltam, mindig nagy verés volt a jutalmam. Másra se tudok rosszat mondani, ha a politikusokat szídják, arra is max annyit mondok “ezek a politikusok mind ilyenek, hagyjuk ezt a dolgot”. Viszont azt veszem észre hogy szeretnek fröcsögni az emberek és én ebben útjukban vagyok.

Hogyan változzak meg vagy mit csináljak? Sokszor úgy érzem magam hogy nem vagyok idevaló valahogy.


2020. jan. 23. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A sorbanállás paradoxon, ismerős :D

Legyél a vezetőjük, ilyen egyszerű.

2020. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a pletykásokat elkerülni és a neked megfelelő emberekkel új közösséget alapítani, vagy csak azokkal tartani a kapcsolatot, akik nem ilyenek. Pletykásnak, rosszindulatúnak sose tudsz megfelelni, mert igen, ők azt várják, hogy az éppen utált embert vagy embereket közöszen szidjátok. Az utálkozás, pletykálkodás, más életében való tobzódás élteti őket.
2020. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiröhögöd a pletykálkodót akkor nem tud semmit sem ellened felhasználni. Ilyen egyszerű az ilyen férgeket ignorálni.
2020. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olyan emberek társaságát keresed, akik nem pletykások? Vannak ilyenek, hidd el. A negatív embereket messziről el kell kerülni, építő beszélgetésekben van a jövő.
2020. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanilyen vagyok mint te kérdező. De megtanultam kiröhögni és leszarni a pletykálkodókat.
2020. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert nem szidod vele te is illetőt. Amit ha megtennél, az egy biztosíték lenne számára, hogy nem fog eljárni a szád, hisz te is szidtad.

Ezért előbb utóbb nem bíznak benned, és nem is értik, te miért nem cdinálod azt, amit ők. Sajnos belőled van a kevesebb, ezért futsz bele folyton. De nagyon jól csinálod, így legalább nem kerülsz kétértelmű helyzetbe.

2020. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos csak ilyen emberek vannak a környezetemben, bár hozzáteszem hogy nincs több ezer ismerősöm-barátom mint sokaknak. Sajnos a munkahelyi kollegákat nem tudom lecserélni, az előző helyen mégjobban ment a pletyka. Maradok ilyen, aztán haragudjanak csak. Bár elég rosszul esik hogy Laci, Sanyi a Gábor szidja a háta mögött napokig, majd a végén hármasban mennek szórakozni a hètvègèn, engem meg kihagynak, mintha én lettem volna a rossz a sztoriban.
2020. jan. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!