Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül vagy kapcsolatban...

Egyedül vagy kapcsolatban könnyebb pénzt szerezni a házhoz?

Figyelt kérdés

Egy férfi dolga az otthonteremtés szerintem.


Munkatársam azt mondta, hogy mikor össze került a párjával semmije sem volt.


Nekem nincs senkim, sose nem is volt igazán csak ilyen futó kalandok.


Most már van saját autóm amit saját pénzből vettem. Célom egy saját ház vagy befejezni a másik családi házunkat.



Kicsit tartok tőle ha ezt elérem mondjuk 5 év múlva, hogy addigra nem lesz egy normális nő se itt vidéken csak orkok.


Ork=gypsy


2020. jan. 24. 06:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Minek autó, ha még lakásod sincs? Előbb lakás, utána autó. De most már mindegy.

Egyébként tisztában vagy az ingatlan árakkal? Komoly fizetéses lehet, ha egyedül akarsz belefogni egy lakásvásárlásba.

Párommal közösen vettünk lakást. Ebben a világban nem csak a férfi dolga az otthonteremtés. A nő is ugyanúgy dolgozik, pénzkereső.

2020. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És ha valakinek a munkájához kell autó? Nem tudom mi ez a először lakás duma...

Amúgy ha mindketten dolgoznak akkor párban könnyebb mert a költségek pl fűtés nem duplázódik.

2020. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy kapcsolatban. Két fizetésből sokkal jobb gazdálkodni.
2020. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen evidens, hogy két fizetés több, mint egy...

(Meg nekem az is evidens, hogy a pár dolga a közös otthon megteremtése..)

2020. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Így van, ha nem találsz párt, akkor meg aludj a híd alatt,’ ugye?
2020. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Nem, de ha egyedül laksz, akkor mi a túróért teremtenél közös otthont? Meg kivel? :)

2020. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod hova sodor az élet. Lehet másik városban találsz párt.

Én azt javaslom, hogy szerezz egy olyan lakhelyet, ami a jelenlegi igényeidnek megfelel. Ha pl egyedül vagy, akkor felesleges egy hatalmas családi ház. Ha esetleg marad további pénzed azt fektesd be. Aztán ha a helyzeted változik, akkor lecseréled olyanra, ami az új igényeknek megfelel.

2020. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a lakásom befektetési célra akkor is jó lesz, ha párkapcsolat miatt máshova költöznék, nem érzem fölöslegesnek, hogy megvettem, amikor lehetett. Ketten akkor könnyebb félretenni, ha hasonló a pénzügyi gondolkodásmódja a két félnek, és mindketten tudnak megtakarítani, tehát például egyik fél sem szórja két kézzel a pénzt ész nélkül. Olyan ember mellett nehéz spórolni, sőt, el is lehet adósodni, akinek kifolyik a pénz a kezéből.

Hogy a ti környéketeken mennyire éri meg akár egyedül lakást venni, azt nem tudom, vannak felkapottabb környékek, meg olyanok, amik öregednek, mert a fiatalok nem költöznek oda, vannak turistaközpontok, amik akkor is jók, ha nem ott laksz, mert nyáron szállásként kiadható (pl. Balaton, ahol nyáron megszálltam, az pont egy ilyen vendégház, egy idős házaspár lakik a földszinten, az emeleti szobákat meg szállásnak kialakították, népszerű és kiválók az értékelések). Én Budapesten élek, itt vettem egy kis lakást, jó közlekedéssel ellátott helyen, de mégis nyugis környéken, most benne lakok, kiváló első lakás, de ha nem itt laknék, könnyen ki tudnám adni albérletnek is, mert jó helyen van. Első lakásnak én azt mondom, ha nem társsal együtt veszed, olyat érdemes venni, ami befektetési célra is jó.

2020. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!