Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudnátok javasolni egy...

Mit tudnátok javasolni egy fiatalnak ebben a lakhatási válsággal küzdő országban azzal kapcsolatban, hogy hogyan csinálja a dolgokat, hogy ha saját lakáshoz, házhoz szeretne jutni?

Figyelt kérdés
átlag fiatalnak mit javasoljon mit csináljon,hogy tudjon venni saját ingatlant ? Átlag dolgozó fiatalra gondolok aki árufeltöltő,ápoló,szakács,rendőr,mentős,kereskedő stb... és a többi átlag szakmában dolgozik .
2019. dec. 10. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Pl., hogy tanuljon tovább!


(Sajnos a fiatalok azt hiszik, hogy alanyi jogon mindegyiküknek jár egy lakás. Nekünk sem járt.)

2019. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ha az a fiatal aki rendőr,tűzoltó stb... akart lenni világ életében akkor minek tanuljon tovább ? Nem mondta senki sem,hogy tegyük a seggük alá. Mi idősebbek. Én mondjuk 45 vagyok csak azt látom,hogy a fiatalok jelentős része otthon lakik. Nem gondolom úgy,hogy ez bennük van. Ezt pénz kérdésének gondolom,hogy elköltözzenek és tudjanak venni lakást.
2019. dec. 10. 13:46
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

"ha az a fiatal aki rendőr,tűzoltó stb... akart lenni világ életében akkor minek tanuljon tovább ?" Ez az ő döntése.

A döntésével be is kalibrálta a várható jövedelmét.

Vagyis ne akarjon ugyanolyan előjogokat, mint az aki áttanulta az életét és ezért jóval előbb tud a keresetéből lakást venni.

2019. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen mindegy, mi az elképzelése, vagy olyan munkát keres, ahol lehetösége van szerezni egy saját otthont, vagy lemond erröl, ha olyan helyen dolgozik, ahol nem kap pénzt.

Ha valakinek árufeltöltö az álma, az vegye tudomásul, hogy ebböl megélni sem lehet, nemhogy vagyont felhalmozni.

2019. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és mi a véleményetek arról,hogy helyettes államtitkárnak diploma sem kell csak politika kapcsolatok ? Áttanulta az életét nem jó fogalmazás mert diplomás emberekből is lehet hajléktalan. Anélkül is,hogy alkoholista legyen.
2019. dec. 10. 14:26
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Nos, dolgozzon. Akár két munkahelyen is. Régen sem tették az ember hátsója alá a saját ingatlant és most sem. Össze lehet bútorozni más fiatallal, vagy otthon gyűjtögetni, ha pedig az ember tartós kapcsolatban él, akkor egy önerőt már össze tudnak rakni néhány év alatt a közös lakás közös hitelére. Mi fiatalok vagyunk és így csináltuk. :)
2019. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet én leszek most a beképzelt ,de engem taszított mindig is az a dolog,hogy más emberekkel összeköltözzek. Minden nap arra hazaérni,hogy idegenekkel lakom 1 lakásban. Nem értem mai napig sem,hogy mi lehet ebben a vonzó dolog.
2019. dec. 10. 14:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Fiatalok elárulhatnátok nekem,hogy ebben mi a jó
2019. dec. 10. 14:35
 9/12 anonim ***** válasza:

45 évesen én sem laknék idegenekkel. De 5 évig laktam kollégiumban, aztán még pár évig mindenféle szakadt albérletekben, hogy gyűljön a pénz saját lakásra. Napi 12 órát dolgoztam, mindig kerestem a jobb kereseti lehetőségeket. A szüleim is segítettek+kölcsönnel egy pici lepukkant lakást tudtunk venni, amit évek alatt rendbe hoztunk.

Akkor sem volt könnyű, most sem az. De a környezetemben legkésőbb 30 éves koráig mindenkinek lett lakása. Szerintem manapság a motiválatlanság, meg a mának élünk szemlélet nagy gátló tényező. Aki akar, annak megérkezik a segítség is.

2019. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szüleim 15 évre vettek fel hitelt anno a 80-as években, hogy felépítsék a házukat.

Szintén hitelt vettek fel a vállalkozásuk elindításához. Apám hentes, anyám sima gimnáziumi végzettséggel, így indítottak el egy húsboltot hitelből.

Emlékszem volt olyan karácsony, hogy nem sok minden volt a fa alatt, sőt volt olyan hogy semmi nem volt csak megvacsoráztunk és ennyi volt a szenteste.

Ugyanis a hitelek vitték a pénzt rendesen, plusz éjjel nappal nyomni kellet a melót hogy el tudjanak tartani minket tesómmal.

És ez a 90-es évek volt, nem az "élhetetlen" 21. századi Magyarország.


Egyébként meg az árufeltöltő és a kereskedő nem igazán egy kategória, nem igazán értem miért hiszed azt hogy egy kereskedő egy szinten mozog egy árufeltöltővel.

2019. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!