Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gépészetből egy házhoz függőle...

Gépészetből egy házhoz függőleges csőtervet kell készítenem. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Teljesen kaotikusnak érzem, mivel be kell "hajigálni" egymás mellé az amúgy takarásban levő dolgokat. Van valami szabály erre, vagy csak ahogy berakom úgy jó?

Van valami külön szabály az egymást takaró helységek elrendezésére? Az egymást takaró csöveket hogyan ábrázoljam? Esetleg egy mintát tudna valaki linkelni?

Köszönöm


2010. nov. 27. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Több megoldás is van. Pl. 3D-ben csinálod.


Illetve ha csak vetületekkel (2D) dolgozik az ember, akkor szoktak elvi ábrát is rajzolni az építész rajzba, illetve axonometrikusat is.

Több nézetben, több metszettel. Másféle vonaltípussal jelölni az ilyen-olyan csöveket (pl. hideg-meleg...) stb...


És vannak rá szabályok.


Csináltam már néhány ilyet. Pillangószelepekkel, minden anyám kínjával.


AutoCAD-ben dolgozok, de sok mással is meg lehet csinálni. Én az AutoCAD-et szeretem sok hibája ellenére.

2010. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... 2D-ben is egyértelmű terveket lehet csinálni.
2010. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!