Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megkülönböztetni,...

Hogyan lehet megkülönböztetni, hogy adott emberekre irigyek vagyunk és azért a negatív érzés vagy egyszerűen az adott viselkedésük számunkra nem szimpatikus?

Figyelt kérdés
Lehet kicsit bonyolultan fogalmaztam, a lényeg a lényeg, hogy vannak emberek akiknek az adott viselkedése nem szimpatikus..(direkt fogalmaztam így , mivel alapból nincs bajom az emberrekkel, csak az adott viselkedésükkel)..ilyenkor honnan lehet tudni, hogy ez az érzés irigység vagy csak szimplán a viselkedése nem szimpatikus ezeknek az embereknek?

2020. jan. 25. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, ugyanaz a viselkedés ugyanúgy irritál-e másoktól is!
2020. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha igen a válasz , mert az ..:D akkor sem vagyok közelebb valószínű..:S mert ha igen , akkor az azt jelenti , hogy az nem irigység miatt van?
2020. jan. 25. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez emberi természetes viselkedés, mármint van, hogy nem tudod megmondani, miért de mar ranezesre nem szereted, unszimpatikus, de attol meg nem vagy rossz ember, csak valamiert nem es kesz. En ha ezt erzekelem és biztosan tudom, hogy unszimpi vagyok, segitek neki azzal hogy kerulom. De itt most csak hetkoznapi emberekrol beszelunk pl. utcan, nem munkahelyrol van most szo. Munkahelyen ott max a fonokkel beszelnek hogy eszrevettem hogy xx-nek nagyon unszimpatikus vagyok be tud ugy osztani, hogy ne talalkozzunk, mert a munkateljesitmeny se mindegy milyen.


Aki irigy és olyan az árt is a másiknak. Van, hogy olyan is irigy szokott lenni, akinek latszolag minden happy, mindene megvan, jön valaki, aki tole kulonbozobb tarsadalmi helyen mozog, tehat kulonbozo a vilagnezete es szerenyebb, azt elobb kezdi ki az ilyen ember.


De millio példát olvashatunk az irigységre.


Az irigység nem egyenlő az iritációval, aki irigy az haragszik a másikra. Az iritáció inkább unszimpátia. Nem tudod miert de taszit a jelenlete, de nincs kulonosebb okod rá. Ha valaki ennek ellenere art is a masiknak az nem irigyseg az taplosag. Aki irigy az allandoan magat a masikhoz hasonlitja es nem ugy hogy o ebben jobb vagy nem jobb, hanem hogy mindenben o a jobb, bár az már inkább lenézés is.


De ez nem osszehasonlitando a provokacioval, mert pl. aki leszarja a problemakat es azt mondja, hogy neki tokeletes minden, es csak azert szokott jonni, hogy szorakozzon a szerencsetlenen, az a nehez helyzetben levokbe direkt probal belerugni, mert azt elvezi, hogy vitat general es aztan ugy forgatja, hogy meg ot sajnaljak az beteg ember pszihésen. Szóval ez sem irigyseg, csak direkt rugdosasa a masiknak, és akadályozása a problémainak megoldásában. Mert nincs szuksege senkinek ilyenre.

2020. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint nem tudom milyen nemu vagy es ki irant erzel szamodra megnevezhetetlen erzest. En amit irtam példat ott két xx nemurol irtam.
2020. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha teszem azt mindenkitől zavar, hogy nem néz a szemedbe, ha hozzád beszél, akkor nem jelez irigységet, ha ez XY-tól is irritál.
2020. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!