Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált Nők hogyan...

Az introvertált Nők hogyan birkóznak meg a szorongásukkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogyan viselkednek ha mégis emberek közé kell mennilyük? Én introvertált férfi vagyok elég súlyos eset, ha bemegyek egy bevásárlóközpontba vagy oda ahol sok az ember, szinte lever a víz! Elintézem a dolgom és már ottse vagyok!

2020. jan. 25. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Aki introvertált azt nem veri le a víz emberek között, ez agorafóbia vagy szociális fóbia.
2020. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Te nem introvertált vagy, hanem szociális fóbiás. Az introvertált egy tök egészséges ember, aki a bulizás és pörgés helyett simán csak szeret elmélyülten és nyugodtan egyedül lenni amúgy simán tud emberekkel kommunikálni és csapatban dolgozni. A szociális fóbia viszont súlyos betegség és azonnali pszichiátriai kezelés szükséges.
2020. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is introvertáltnak tartom magam, kifejezetten boldoggá tesz az egyedüllét, ugyanis ilyenkor tudok lelkileg feltöltődni, viszont ez nem jelenti azt, hogy zavar az emberek jelenléte magam körül. Például kifejezetten szeretek órákat eltölteni egy bevásárlóközpontban, nézni a különböző embereket, megfigyelni őket, vagy szimplán csak utazni egy tömegközlekedési eszközön. Persze egy idő után tényleg idegesítővé válik a sok ember számomra, de csak akkor, ha érzem, hogy abban a tömegben, amiben vagyok, valamennyi figyelem rám is irányul. De csak úgy "elvegyülni" a tömegben az nagyon jó érzés számomra. Azért is gondolnám, hogy nálad nem egyszerű introvertáltságról van szó, hanem még valami egyéb szociális szorongásról, de persze nem fog itt senki "diagnosztizálni" téged, nyugi, mivel nem értünk hozzá. Lehet pszichológus vagy pszichoterapeuta segíthet neked, hogy leküzdd a félelmeidet.
2020. jan. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem minden introvertált szorong. Aki szorong, az típustól függetlenül menjen terápiára.
2020. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is elkerülöm az ilyen helyeket, ha tehetem. A pszichológusokat és pszichiátereket sokkal jobban kerülöm, inkább az egyenrangú barátságot tartanám az egészséges "terápiának". Mivel introvertált vagyok, nem szeretem, ha vájkálnak a lelkemben, és idővel magam is rájöttem, hogy mik vannak a hátterében ennek, és hogy ne akarjanak az extrovertáltak engem extrovertálttá formálni, mert nekem ez a jó.

Az exrtovertáltakat ugyanúgy el lehetne küldeni pszichoakárkihez, mert nem bírják a az egyedüllétet, erről viszont nemigen hallani.

2020. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem járok ilyen helyekre. Szerencsére, amit ott megvennék, netről is meg tudom rendelni.
2020. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!