Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerekkel érhetem...

MrPifta kérdése:

Milyen módszerekkel érhetem el a másik embernél, hogy azt tegye, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Sajnos néha hiába vagyok bármilyen kedves a másikkal, nem azt csinálja, amit kérek tőle. Mit tehetek? Erőszakot is próbáltam, bevallom, de sose volt siker. Az "engedd el" választ ne írjátok, azt nem fogadom el. Ha én valamit szeretnék, a másik fél kérhet érte cserébe bármit, egyedül a "nem teszem meg" választ nem fogadom el tőle.

Buta példa: szeretném, ha eljönne velem rockkoncertre. (mert szeretném, ha ott minket együtt látnának az emberek). Neki ehhez nincs kedve. Ezt megértettem, és elfogadtam. De nem volt kérdés, van-e kedve hozzá. Az a kérdés, mit tegyek, hogy megtegye amit kérek? Próbáltam felajánlani helyette mást, ami igazságos. "Ha eljössz velem most, akkor elmegyek veled operába" (amihez meg nekem nincs kedvem, de érte megteszem).

Sajnos túl sokszor történik meg, hogy a másik fél megtagadja a kéréseimet. Milyen módszerrel érhetek el mindent, amit akarok? Megteszek én a célomért bármit, idő, pénz, energia nem számít!

(Bocs a hosszú magyarázatért. de így érthető.)



2020. jan. 25. 16:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Szokj le az akaratosságról.


Ha te lennél a másik fél helyében, és csak szimplán nem lenne kedved az egészhez, akkor elmennél?

2020. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
igen! Ez nem uralkodás, mert én is megteszem, amit a másik kér éntőlem.
2020. jan. 25. 16:47
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy emberek közé való. Még magadon se tudsz uralkodni, hogy akarsz akkor más felett? Egyáltalán mi az, hogy uralkodni akarsz mások felett és eldönteni, hogy mit csináljanak? Ki a bánat lennél te, hogy ezekre felhatalmazást érzel magadban?
2020. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Elmondtam, hogy ez NEM uralkodás. Mert a másik is kérhet, és meg is teszem cserébe. "Csak akkor megyek el a koncertre, ha fejen állsz, és hozol nekem virágot" akkor már rohanok is a virágboltba. Az egyenlőség ott van! Megteszem amit ő kér, bármi is az!
2020. jan. 25. 16:53
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem köteles neked magyarázatot adni, hogy miért nem teszi azt, amit te szeretnél!


Magadban keresd a hibát, ne másban!

2020. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
# 3: komoly baj lehet nála a "padláson"... :-D
2020. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"miért nem teszi azt, amit te szeretnél!"

Elmondtam, a "nem teszem meg" válaszokat nem fogadom el, a "megteszem amit kérsz ha..." kezdetű válaszokat igen.

2020. jan. 25. 16:56
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
De pont, hogy uralkodni szeretnél felettük, mert képtelen vagy elfogadni, ha nemet mondanak. Attól, hogy nagylelkűen megengeded, hogy cserébe kérjenek valamit, nem mentség.
2020. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz több barátot, és akkor nagyobb esélyed lesz, hogy elmegy veled valaki.

Az nem megoldás, ha raszivod magadat valakire, mint valami parazita.

2020. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Fizess érte nekik és akkor azt fogják tenni, amit akarsz.
2020. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!