Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az agresszíven fellépő emberek...

Az agresszíven fellépő emberek tényleg könnyebben elkerülik az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Most értem haza,egy barátnőm szülinapját ünnepeltük egy szórakozóhelyen.Nem lakok különösképp rossz környéken,eddig semmilyen bajba nem kerültem.Most viszont kiraboltak.Nem volt nálam csak 2000 forint meg a pár ezer forintos "bulitelefonom",de az élményt nem kívánom senkinek.A következő történt: Mentem az utcán egyedül,előttem kb 20 méterre egy másik lány,szintén egyedül.A másik lányhoz odalépett egy férfi,nem hallottam mit mondott,csak annyit láttam hogy a lány nekilökte egy autónak és ráordított,hogy "Szétszedlek b**zdmeg!" aztán tovább ment.Én átszaladtam az út túloldalára,de a férfi jött utánam.El akartam szaladni,de futott utánam és gyorsabb volt.Elkapta a kabátom és a pénzem meg a telefonom követelte.Odaadtam neki mindent és elrohant.Én meg szintén rohantam,hazáig.Nagyon kivagyok akadva,itt bőgök mint egy hülye,aludni sem tudok.Csak azon gondolkozom,hogy nekem is úgy kellett volna fellépnem mint az első lánynak.De ő jóval nagyobbnak tűnt mint én, legalább 175+ centinek,és testesebbnek is,nyilván így jobb helyzetben volt (én 157 cm vagyok és nagyon vékony).Plusz ahogy a járásából láttam,már volt benne némi pia,ami bátrabbá tette,én nem ittam alkoholt.Hülyén érzem magam,és félek,ugyanakkor mérges vagyok magamra,mert ennyire szerencsétlen béna vagyok hogy még magamat sem tudom megvédeni.Viszont ott van az is,hogy ez a férfi ugyan egy nem túl nagy,csövesnek kinéző ember volt,és nem volt a kezében semmi,de bármikor előránthatott volna egy kést vagy valamit,és ennyi kockázatot nem ér meg egy kis pénz,meg egy olcsó telefon.Nektek mi a véleményetek?Bocsánat ha hosszú és kusza lett,vagy vannak benne hibák,de nagyon ideges vagyok.
2020. jan. 26. 03:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Jaj.

Inkább ne próbálj meg ellenállni az ilyeneknek, hacsak nincs nálad valamilyen megfelelő eszköz: gázspray, pisztoly, stb...


Viszont tegyél bejelentést a rendőrségen, ez rablás, térfigyelő kamera remélhetőleg rögzítette, adj személyleírást, hogy némi időre kivonják a forgalomból az illetőt, mást ne próbáljon kirabolni.


Ne magadban keresd a hibát, belekötnek ma már szinte bárkibe.


Én 185cm vagyok, és 92 kiló, csak az elmúlt 2 hónapban többször kötöttek belém, mindenféle ok nélkül.

2020. jan. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad, ez nagyon fontos. Nem tudhatod, a másik lánynak milyen önvédelemmel - vagy mással kapcsolatos múltja lehetett, ahol hasonló szituációkat is begyakorolnak egymással. Egyébként van akit az ordítás se ijeszt el, sőt... :-(

Tegyél feljelentést, mi, pontosan hol történt, mikor történt, telefon IMEI számát is add meg, mindegy hogy bulitelefon volt és párezres. Adj személyleírást az illetőről, kabátja színe, minden.

2020. jan. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt egy munkatársam, aki, ha olyan helyzet volt, átment verbális agresszívba, tehát van benne valami.
2020. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Ja az a lany csinalta jol, nem kell mindenkitol azonnal befosni. De itt ugy is azt fogjak irni igen jol tetted ilyenkor adj oda mindent, hodolj is be, ezek ilyenek. Am az agressziv emberek mindenhol jobban ervenyesulnek. Az allatoknal is igy van.
2020. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


Persze, sokkal jobb, ha megkéselik...

Én jártam önvédelem oktatásra, de sajnos kés/fegyver ellen az ott szerzett tudással sokat nem érsz... Egyetlen reményét, hogy gyorsan kiütöd a kezéből a fegyvert.


Egyébként meg ha C típusú volt a támadó, bőven benne van a pakliban, hogy hirtelen egy féltucat "tezsvír" előugrik...


A kérdezőnek meg paprikaspray-t tudnék javasolni.

Nagymamámat is régebben megtámadták párszor, végül ezzel tudott menekülni.

2020. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4:

Így van. Az a probléma, hogy ha meghunyászkodsz, akkor azzal csak a gonoszt erősíted, aki ettől még több jót fog megrontani.

2020. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a gond ezek olyanok ha egy 12 eves allna elejuk az utcan annak is kipakolnanak mindent izzadva, remegve. Szoval ne adj a velemenyukre. Mint lathatod most is mar jottek nekem is osztani az eszt. Nyilvan nem azt mondom verj szet 10 embert mint egy szuperhos, de azert nem kell mindenkitol igy befosni. Mint lathatod az elotted levo csajt sem keselte meg senki. Epelmelu ember nem fog gyilkolni apropenzert, keres inkabb mast. Ahhoz mar elmebetegnek kene lenni.
2020. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad, legtöbben nem vagyunk felkészülve ilyen helyzetekre. Gondolj a pozitív dolgokra: igazából sérülés nélkül sikerült megúsznod, és az is bölcs dolog volt, hogy a buliba eleve kevés értékkel indultál el. Nyilván lesokkolt az egész, azon túl kell esni. Én is azt javaslom, hogy tegyél feljelentést a rendőrségen, hátha térfigyelő kamera rögzítette, meg lehet, hogy több bejelentésük van az illetőre, és már keresik. Persze a rendőrség néha lazán veszi ezt, de én tennék feljelentést.
2020. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nagyon kivagyok akadva,itt bőgök mint egy hülye,aludni sem tudok.Csak azon gondolkozom,hogy nekem is úgy kellett volna fellépnem mint az első lánynak."


Férfiként mondom,hogy ne bántsd magad,engem is kiraboltak egyszer.Tudom milyen érzés...Utána elmentem boxolni,és több önbizalmam lett.Jó érzés,ezt elmondhatom.Mondjuk azóta nem is történt ilyesmi.

A ráordibálással az a helyzet,hogy vagy működik,vagy nem.Adott esetben az agresszió még jobban felerősítheti az ő agresszióját.És nem foglak áltatni;biztos módszer nem létezik.Önvédelmi tanfolyamra érdemes beiratkozni,és tanulj meg gyorsan futni.Utóbbit még nagy harcművészek is ajánlják,soha nem szégyen.Mert akkor benned lesz az a pozitív érzés,hogy volt választási lehetőséged,és nem lettél áldozat.A mentális oldala is nagyon fontos,nem szabad leblokkolni.De ezt könnyű mondani.Vannak akik spontán,gondolkodás nélkül reagálnak,mint az előtted haladó lány,akinél bepróbálkozott.De erre nem mindenki képes.Viszont ha pl.betanulsz egy olyat,hogy "Rendőrség! Rendőrség!" torkod szakadtából,és közben spuri ezerrel,nem valószínű,hogy utánad fut,max. egy darabig,de nem kockáztatja meg,hogy meghallja egy rendőr/esetleg segít egy járókelő.Utóbbiról sajnos tudják ezek a férgek,hogy az emberek ilyen helyzetben nem túl összetartóak,úgyhogy ezért is jobb,ha rendőrséget kiabálsz.

2020. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gázsprayt tarts magadnál.
2020. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!