Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyes embereknek...

Miért van egyes embereknek állandó beszédkényszere? Hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Egy utcabeli nő ilyen.Csak úgy dől belőle a szó,beszél magáról,régi dolgokról.Ha valamit mesél vagy feljön valaki beszédtémában úgy állítja be ő mindenhol ott volt,mindenkit közelről ismer,részese az életüknek.Nagyzol is.Nem rossz szándékú csak nagyon fárasztó.lehet nem szép mondani de együgyű a témája és nem is figyel oda a másikra.Számomra ez minőségtelen kommunikáció.Nem is kerestem a társaságát.Hosszú évekig annyi volt,hogy köszöntünk egymásnak.Múltkoriban ő szólt utánam,ne siessek várjam meg és néhányszor beszélgettünk,behívott hozzá más szomszédbeliekkel együtt.Beteg is évek óta, de nem hinném,hogy ez az oka a beszédkényszernek,mert azelőtt is ilyen volt.Egyik este is megállított hazafelé jövet,mondtam készer mennem kellene,van,hogy mondja neki is lassan,de utána megint elkezdi mondani.Megindulok tesz egy lépést felém.Harmadszor már lekerekítettem a beszélgetést és elbúcsúztam és elkezdtem hátrálni.Lehet furcsán érintette,anyám is lehetne az illető.Akkor láttam a munkából hazajövő szomszédasszonyomat állította le.Vele nem tudom meddig beszélt.Megértem ha valaki magányos, de nem hiszem,hogy az a megoldás,hogy egész nap éjfélbe nyúlóan is társaságot keres valaki magának.Az ember társas lény,de 1-2 óra kommunikáció is elég tud lenni egy nap,főleg felszines csevegésből.Kevesebb szóeszközzel élek,ha minőséges kommunikációról,értelmes társalgásról van szó az más,abból töltődni lehet.Olyan társaságban szivesen időzök,de ritkán van rá lehetőség.Szivesebben vagyok egyedül mint nem megfelelő társaságban.Meghallgatok,szóba elegyedek másokkal ne arról van szó,hogy nem,de mértékkel.Egyes emberek meg kifejezetten leszívnak.Mostanában meg elég sok energia vámpír tapadt rám :-) nem tudom miért.

2018. aug. 9. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én az ilyennek köszönök, és már előre is elnézést kérek nagy mosoly keretébe ha minden áron meg akar állítani és már közelit, hogy rohanok. Ez mindig beválik..
2018. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,azelőtt én is azt csináltam köszöntem,sablonosan váltottunk néhány szót pl.szép idő van,meleg van,stb.De nem álltam le ő a kertben bogarászott kint, én meg az úton mentem.Az úgy rendben is volt.Azt hiszem ezt kellene újra praktizálni.Egyébként másokkal is ilyen.
2018. aug. 9. 23:16
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Ez, amit leírtál, 3 mondatban is összefoglalhattad volna. Mi van szófsásod van?? Ez se minőségi beszélgetés, hogy a folyamatos rizsádat kell hallgatni.
2018. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem kell elolvasnod,leirtam egy példát.De lehet te ebből magadra ismertél és érintve érzed magad.
2018. aug. 9. 23:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Praktizálni... Azt :)
2018. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A feltett kérdés két mondat, elég arra válaszolni ;-)
2018. aug. 9. 23:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Viszi az energiát...


A figyelem az energia, te táplálod, és elfáradsz.

2018. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegy, hogy mit kapsz. Én úgy vagyok vele, hogy egy izgalmas sztorit egy órán keresztül szívesen hallgatom, kitárgyalom, de ha panaszáradatot zúdítanak rám... uhh kösz nem. Ráadásul lehúz engem is.
2018. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,attól is függ mit kapunk,kölcsönöosen töltődünk-e a beszélgetésből.Ellenkező esetben a beszélgetések csak elvesznek tőlünk
2018. aug. 9. 23:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ember a környezetemben, nem is egy.Ha akkor állít le mikor bemegyek a városba, akkor azt mondom neki hogy már várnak, sietnem kell,van hogy így is van.

Hazajövet már neccesebb, panelben lakok és ezek a bőbeszédű emberkéim is ott laknak, egyikük ráadásul a földszinten😂

Párommal lakok együtt aki viszonylag megértő, szóval vele nem nagyon takarózhatok, de van hogy azt mondom, hogy jé, vacsoraidő van,vagy nagyon elfáradtam, ilyesmi.Néha szetek velük beszélgetni főleg ha érdemi mondanivaló van az ő vagy az én részemről.És amúgy kedvelem is őket csak sok ami sok.

2018. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!