Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nem akarok...

Normális, hogy nem akarok semmire pénzt költeni?

Figyelt kérdés

Ha pl múzeumba megyünk, és meglátom, hogy 990Ft a belépő, akkor mondom a szüleimnek, hogy ne menjünk. egyébként 16/f vagyok.


Tehát mulandó élményekre nem akarok/tudok költeni. Csak tárgyakra. Számomra ha veszek egy telefont, annak szinte örökké örülhetek, de egy múzeumnak csak egy pillanatig. És nem is szabad megtapogatni semmit, csak nézni. Amit a tévén is tudok.


A félreértések elkerülése végett, nem ingyen akarok dolgokat, hanem inkább nem nézem meg, inkább nem megyek a hullámvasúton minthogy fizessek érte. Inkább veszek magamnak hullámvasutat, hogy örökké használhassam, minhogy csak egyszer.


Vagy pl víziparkba sem mentünk múlt nyáron, mert 10e Ft ot kifizetni csak azért, hogy vízbe lecsúzdázzak.. Na nem. Igaz, ilyen csúzdát nem kapok otthon, de otthon a medencébe úgy ugrok be, ahogy akarok. És nem is kell érte fizetni. már 10e Ft ért kapok olyan medencét a boltban, ami örökké jó. Ezzel szemben a víziparkban ugyanennyi a pénzért csak 1 napig lehetek boldog...


Mit gondoltok erről?


2020. jan. 26. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Azt hogy surmó vagy és álomvilágban élsz. Ne mond már hogy egy felfújható kerti medence az ugyan olyan mint egy vízipark...
2020. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Erről azt gondolom hogy én is ilyen vagyok, hosszútávon észre fogod venni, hogy meg leszel gazdagodva, főleg ha olyan dolgokat veszel ami hasznot hoz. Ezzel nincs semmi probléma, így lehet a legjobban spórolni amit sok ember nem tud. Sok sikert :)
2020. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Egy józan gondolkodás, hogy feleslegesen ne költsek pénzt.

Az a kérdés most, hogy mi a fölösleges. A múzeum nem feltétlen felesleges, és a kultúra úgy általában, de nem teheti meg mindenki. Én 10 éve nem jártam se múzeumban, se moziban, se színházban. Pedig hiányzik. Ám jelenleg minden hónapban egyre kevesebb pénz marad a számlámon. Jelenleg - fél millió a záró egyenlegem. Amikor ez megváltozik, megnézem majd mennyire stabil a pénzügyi helyzetem és talán 1 év után már meg fogom tudni engedni magamnak, hogy a könyveket akár könyvtárból kivehessem, ne csak loojam őket netről. És esetleg egy-egy múzeumba is elmehetek.


Ám, nem mindenkinek olyan jó a jövedelme, mint nekem, a bp-i programozónak és mégis tudnak pénzt áldozni kultúrára. És vannak nálam jóval gazdagabbak is, akik jachtokkal játszanak, mégsem mennek múzeumba.

Szóval ez mind attól függ, hogy mik az alapértékeim és a lehetőségeim. Kedves ismerősöm, aki szociális munkás és lakbérnél is kevesebbet keres úgy csinálja: a múzeum előtt kirakja a táblát: a héten kajára sincs pénzem, de meg szeretném nézni ezt a kiállítást. Oda teszi mellé a lukas kalapját és jobb órabérben kolduk, mint amennyiért dolgozik.


Erről érdemes lenne elbeszélgetni az ősökkel első sorban. Nem ismerem az anyagi helyzeteteket. De ők tudnak egy támpontot adni, hogy mire érdemes és mire nem érdemes költeni.

2020. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Valamiért nem tanultad meg, hogy milyen az élmény által szerzett közös öröm. Ami nem addig az egy óráig tart, hanem még évek múltán is jó lesz felidézni.

Ellenben a vett vacak kütyük egy-két év múlva már a szemétdombon lesznek.

2020. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4-es. Vagy nem. Befizetek 80e Ft ot élményvezetésre, vagy veszek 800e Ft ért egy motort? Életem végéig használhatom, szerelhetem.
2020. jan. 26. 13:39
 6/19 A kérdező kommentje:
3mas. Nem vagyunk se szegények, se túl gazdagok. Pont jól megvagyunk. Nem aggódunk, hogy most ez belefér-e vagy sem. Nagyon jól éljük a mindennapokat. Nem kicsi a ház, de nem is egy kastély. Autónk se nem egy alsó kategóriás, de azért nem bmw kategória. (konkrétan egy vw arteon) együtt a család, két szülő, ha együtt van, összetartanak úgy sokkal könnyebb minden...
2020. jan. 26. 13:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos mértékig jó a gondolkodásod, de nem mindig csak arra kell fókuszálni, hogy hogyan lehet olcsón megúszni a dolgokat.

Például elég ingerszegény lesz úgy az életed, ha csak tévében látsz olyan dolgokat, amiket élőben is megnézhetnél, pl. a kedvenc bandád koncertje.

2020. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy mindennapos téma az motorozás...

Egyébiránt a motorod is pár év múlva elavult lesz, mert lehet majd kapni szebbet, jobbat, csilivilibbet, …...

2020. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Tehát akkor külföldre se utazol, mert ingyér megnézheted a tv-ben hogy milyen Párizs, Sydney, vagy KEnya?
2020. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Fiatalon én is ilyen voltam. De majd mikor azt látod hogy fel van halmozva körülötted egy rakat vacak amit egyszer ha használtál többet nem és legszovesebben a felét kidobnád. Mikor meg szar napjaid vannak akkor azokat az emlékeket veszed elő ahol voltál, akkor kicsit eltolódik ez.


Plusz 16 évesen soknak tűnik az a pénz. Állandó jövedelem nélkül, csak zsebpénzből teljesen jogos hogy olyat tartasz fontosnak ami nem illan el.

De amint lesz saját jövedelmed ez egy kicsit lazább lesz.

2020. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!