Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nem akarok...

Normális, hogy nem akarok semmire pénzt költeni?

Figyelt kérdés

Ha pl múzeumba megyünk, és meglátom, hogy 990Ft a belépő, akkor mondom a szüleimnek, hogy ne menjünk. egyébként 16/f vagyok.


Tehát mulandó élményekre nem akarok/tudok költeni. Csak tárgyakra. Számomra ha veszek egy telefont, annak szinte örökké örülhetek, de egy múzeumnak csak egy pillanatig. És nem is szabad megtapogatni semmit, csak nézni. Amit a tévén is tudok.


A félreértések elkerülése végett, nem ingyen akarok dolgokat, hanem inkább nem nézem meg, inkább nem megyek a hullámvasúton minthogy fizessek érte. Inkább veszek magamnak hullámvasutat, hogy örökké használhassam, minhogy csak egyszer.


Vagy pl víziparkba sem mentünk múlt nyáron, mert 10e Ft ot kifizetni csak azért, hogy vízbe lecsúzdázzak.. Na nem. Igaz, ilyen csúzdát nem kapok otthon, de otthon a medencébe úgy ugrok be, ahogy akarok. És nem is kell érte fizetni. már 10e Ft ért kapok olyan medencét a boltban, ami örökké jó. Ezzel szemben a víziparkban ugyanennyi a pénzért csak 1 napig lehetek boldog...


Mit gondoltok erről?


2020. jan. 26. 12:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#6 na akkor már csak a másik fele kérdéses, hogy beszéltél-e már szüleiddel a pénzről és a pénz kezeléséről?

Nem kényszer, nálatok az, hogy spórolj, de mégis benned van. Beszéljétek szépen meg, hogy mi a bevétel, mi a kiadás és melyik kiadás miért van és mi ebből, ami szükséges, mi ami tudatosan luxus és mi az, amibe befektetni lehet, mik voltak azok a pénzügyi kiadások, amik nem voltak szerencsések és mit lehetett belőle tanulni.

2020. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

YouTube tele van minimal lifestyle habits videoval.

Akit zavar, hogy sok kütyü van mellette, az nézze meg.

2020. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
10.es :) Van diákmunkám, többet keresek vele mint néhány tanárom.
2020. jan. 26. 17:51
 14/19 A kérdező kommentje:
11. Mindenkinek más a luxus. Egyáltalán.. Mi is az a luxus? A luxus nem létezik. Valaki azért sír, mert jelenlegi fizetése mellett élete végéig sem tud az albérletből kitörni, valaki meg azért, mert nem tudja megvenni a legújabb carbon felniket a ferrarijába.
2020. jan. 26. 17:53
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretek utazni, tehát nyaralás, külföldre utazás kizárva. Azt felejtsük is el, nincs mihez viszonyítani...


Én úgy nyaralok igazán, akkor vagyok boldog, ha a telekhatáron belül tartózkodom. És nyár van, süt a nap. A kerités és a magas tuják miatt be sem lehet látni, úgyhogy a tökéletes nyár számomra az ez...

2020. jan. 26. 17:55
 16/19 A kérdező kommentje:

Én igazából a retro dolgokat szeretem, otthon érzem amgam a legjoban. Retro pc-ket gyűjtök, van 3 veterán motorom, nekem az a hobbi. Erre költök, ebben érzem jól magam. ja, meg a fotózás, filmkészítés. Azonnal ,hogy megjelent a leica 0 szériának a replikája vettem egyet. Meg csomó régi, retro darab. És 99%-a működik!! Tele van a szobám vele. Nővérem kikészül tőlük, de hát ő baja. :D Ő pl babákat gyűjt. Barbie-babák közül a legelső pédányok egyike nála van.



Ezért élek enynire a tárgyaknak. Értem, hogy szép emlék, meg együtt volt a család, de hát gyerek vagyok, kell a folyamatos szórakozás...

2020. jan. 26. 17:59
 17/19 A kérdező kommentje:
ja, meg másik kedvencem, a mindennemű háborúk egyenruhái. Egy teljes szobát berendeztem próbababákkal, rajtuk eredeti egyenruhákkal. (Mielőtt belekötne valaki, az a szoba a bátyámé volt, aki már elköltözött :D ) És már nagyon sokat megevett a moly, de van közöttük 1848-as magyar is. Úgy kellett megvenni kiállítóteremből. Hát örültek nekem :/ És ezekhez pl nem nyúlok hozzá. Csak nézegetem! nekem ez elég élmény.
2020. jan. 26. 18:02
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

# 15

Már bocs, de nem vagy te egy kicsit aspergeres????

2020. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
15. Khhmm Neeeeeem. Nem szeretek külföldre menni nyaralni. és? Szállodában, vagy más házában aludni rémes...
2020. jan. 26. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!