Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Tényleg ciki, ha egy...

Lányok! Tényleg ciki, ha egy férfi udvarias?

Figyelt kérdés
Nem tartjátok bénának, ha mondjuk előre enged az ajtóban (ahol kell), vagy segít cipekedni? Egy lány ismerősöm irtózik az ilyenektől, merthogy az ilyen férfi "papucs, behódoló" stb...Szerintetek?

2020. jan. 28. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem minden nő más, az első alkalommal kiderül hogy mennyire fogadja jól az udvariasságot.
2020. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Nos, a feminácik biztosan imádják, ha egy pasas lemegy kutyába nekik.
2020. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Számomra a jól neveltséghez tartozik, hogy valaki tudja az illemszabályokat. Pl. előre enged az ajtóban, kivéve ha étterembe lépünk be; ha első találkozásnál megvárja, amíg én nyújtok kezét. Kedves gesztus, ha segít a nehéz csomagot cipelni. Ezektől nekem pont, hogy férfias valaki, semhogy papucs.
2020. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
#3-nál a pont! :)
2020. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
A jómodor nem egyenlő a behódolással. Vannak szerencsére még olyan férfiak, akik tudnak úriember módjára viselkedni, anélkül, hogy bárki papucsnak vagy más effélének tartaná őket. Szerintem az ismid fejében zűr van. Majd akkor is ezt mondja, ha két nagy szatyorral, üvöltő kisgyerekkel nem tud bemenni egy ajtón, mert a férfi bemegy előtte?
2020. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
A helyettem cipekedés számomra végtelenül fura és kínos, de azon kívül szimpatikus, semmiképpen se ciki. Sajnos elég ritka.
2020. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az hülye, aki nem tud különbséget tenni udvariasság és papucsság között.

Az udvariasság nem ciki.

2020. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha alig bírok el valamit, elég nevetséges ha csak áll, vagy sétál mellettem és nézi ahogy szenvedek :D Mármint nyilván meg is fogom kérni, de ha magától segít attól attól sokkal kevésbé lesz papucs, mert ha én szólok, hogy ember légyszi már, akkor kicsit azt érzem, hogy meg kell mondanom neki mit csináljon, na az már papucs.


Előreengedés egy oylan gesztus ami egy fizikailag erősebb és gyengébb személy között feloldja a versenyhelyzetet, gyakorlatilag inkább a férfinek jó, mert ebből a szituból amúgy nem jönn eki jól, vagy legyőzi egy gyengébb, vagy méltatlan győzelmet arat.


Az ismerősödnek valószínűleg sok szomorú és pocsék kapcsolata lesz még, ha neki az a férfias, ha a férfi nem segít neki sehogy. De gyorsan meglesz hogy az apjával se volt jó a kapcsolata általában :D


Szóval ja egyes illemszabályok feleslegesek, ahol indokolt a segítség, ott emg nem a nemem miatt az, egy fiúgyerektől is elvennéd a nehéz dobozt ha látnád hogy nehéz neki, de egy idős bácsitól is, egyszerűen ha fizikailag erősebb vagy és ezt arra is használod, hogy segíts az nem papucsság.

2020. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem ciki
2020. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

A papucs azt jelenti, azt csinálja amit mondok mindig mindenben én "utasítom" ő "végre hajtja".

Az udvariasság meg azt, hogy kérés nélkül végre hajt dolgokat, amivel segít a nőnek, és nem mindent csinál meg csak amit ő akar.


Szerintem azért van a kettő között bőven különbség...

2020. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!