Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek így sokan a...

Miért viselkednek így sokan a szociális médiában?

Figyelt kérdés
Ha elhuny egy ismert ember, híresség, akkor egyből osztogatják és úgy tesznek, mintha ez mennyire megérintette volna őket, miközben a valóság az, hogy az év világon semmi kapcsolatuk nem volt azzal a személlyel és mindenki nagyon jól tudja, hogy hogyan állunk hozzá alapjáraton az idegenekhez. Sokakat abszolút hidegen hagy, hogyha valaki rosszul előttük az utcán például vagy tömegközlekedésen. Teljesen közömbösek a másikkal, de hogyha valami híresség/celeb halálhíréről van szó, akkor máris előbújik belőlük az "emberség". Csak szerintem nagyon kétszínű ez a viselkedés?
2020. jan. 28. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik hogy bárkit érdekel a véleményük vagy egy ilyenbe való személyes bevonódásuk.
2020. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NEM mondom, hogy minden esetben, de én úgy érzem, hogy sokszor ez olyan, mintha bezárna a cukorkagyár. "Meghalt a kedvenc zenészem = nem kapok több zenét tőle." Nem az emberi lény hiányzik nekik, hanem a valami, amit szolgáltatott. Az utcán mászkáló idegen meg ugye nem "szolgáltatott" nekik semmit.
2020. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális hogyha meghalt egy ismert ember akihez kötődtünk valamilyen szinten akkor megérint minket. Legyen az sportoló, zenész, szinész vagy akárki, ha követtük az életét, munkásságát akkor ez teljesen érthető. Én mondjuk nem posztolnék róla a közösségi médiában, de ha valaki nálam jóval aktívabban használja ezeket a felületeket, akkor nem látok ebben kivetnivalót. Természetes hogy egy ilyen ember halála jobban megérint valakit mint egy ismeretlené. Nem mondom hogy nincsenek olyanok akik tényleg nem tudtak róla semmit és képmutatásból írják csak ki. De nagyon sokak lehet hogy tényleg szomorúak, valamilyen szinten gyászolják az elhunytat. Nem kell ehhez személyes kapcsolat feltétlenül.
2020. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért a kevés idejű hírnévért, meg hogy menőnek látszódjanak.
2020. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!