Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti tudtok angolul gond nélkül...

Ti tudtok angolul gond nélkül beszélni?

Figyelt kérdés
Hány magyar beszél ténylegesen angolul?
2020. jan. 30. 19:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Unokahúgommal születése óta angolul beszélek, vagyis öt éve folyamatosan itthon is. Előtte is jól ment, legalábbis azt hittem,de hihetetlen, mennyit fejlődtem főleg az első évben. (Pedig akkor még csak monológokat tartottam egy újszülöttnek.) Rengeteget számít, ha tényleg használod a nyelvet, erre már a német kapcsán rájöttem, mikor németül kezdtük tanulni a tantárgyakat középiskolában, szemben azzal, hogy előtte csak nyelvóránk volt. Ég és föld. Viszont, ha meg tényleg használod, csoda történik.
2020. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Gond nélkül nem, nem is folyamatos a beszédem, mert át kell gondolnom a mondatokat, hogy szerkezetileg hogyan is vannak.
2020. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

16 évesen leraktam a C1et, majd 19 évesen C2 (anyanyelvi szint), ezek után kimintem más nyelvterületre egyetemre, ahol csak angolul kommunikáltam.


Volt egy pont amikor jobban beszéltem az angolt mint magyart.


Most hogy itthon vagyok és már 2 éve alig használom a nyelvet írott formában, így szerintem lehet pont hogy letudnék rakni egy C1 vizsgát most, de verbális kommunikáció szinten meg a C2 szintet biztosan hozom.


Szerintem a "Tudok angolul" egy 80%os C1 nyelvvizsgánál kezdődik, de aki a B1, B2-t vagy éppen letudja rakni a lerosszabb C1-et (euro nyelvvizsga azt hiszem, talán az a legkönnyebb ha még jól emlékszem) akkor már profi angolosnak hiszi magát és azt állatja, hogy "Tudok angolul".


Szerintem nagyon kevesen tudnak angolul.


Ezt meg abból követketkeztetem, hogy kéttannyelvű gimnáziumba jártam és a kb 30 fős osztályból maximum 3 emberre tudtam azt mondani, hogy "Ő tud angolul". Nem is azt hogy "Jól tud angolul". Csak tud ... az az kb megért mindent, minden szituációt el tud navigálni, akármiről tud beszélni, de látszik rajta hogy meg kell állnia, kicsi a szókincse.


Pl.: Alap szinten eltudná mondani a véleményét akármilyen témában, de bonyolultabb téma specifikus szavakat már nem feltétélenű ismert pl.: "excommunication", ami nélkül meg nehez beszélne ki egy történelmi témát az egyházzal kapcsolatban jó szinten...

2020. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Képtelen vagyok megtanulni, pedig szorgalmasan tanultam angolul-németül, de nincs nyelvérzékem. Amit mondanak megértem, de magamtól nem jutnak eszembe a szavak.

A húgom kapott minden tehetséget ezen a téren, angolul-németül-olaszul-oroszul beszél anyanyelvi szinten.

2020. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Néha ugyan elfelejtek kulcsszavakat, de akkor gyorsan körbeírom :)
2020. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

Meg a "Jól beszélek angolul" már nekem azt jelenti, hogy mindent megért szó szeritn.


Pl.:"je ne sais quoi" szót összesen eddig egész életemben 4x hallottam használatban. Ebből 3 db sorozatban volt és egy egy újságcikkben.


Szóval kb ilyen soha nem használt szakavat is tud már.


A tökéletesen beszélő meg az adott kultúrának a szengjeit és sajátosságait tökéletesen ismeri és nincs már akcentusa sem.

2020. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Felsőfokú nyelvvizsgám van, mindenhol mindenki megért, és a munkám felét angolul végzem.

Nekem ez azt jelenti, hogy jól beszélek, anyanyelvűek szerint is jól beszélek.

2020. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

#6

Pedig a "zső nö sze qua" eléggé ismert mondás, arra az esetre, amikor valami szavakkal nehezen megfogalmazható, de érzékelhető.

Ezt csak értelmiségiek, művészek, "úri népek" használják,

Pl.olyan esetben, ha van egy nem túl szép nő, aki mégis hatalmas hódításokkal rendelkezik, mert van benne valami,

...valami "je ne sais quoi"

Pedig én nem is tudok franciául!:)

2020. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Szép dolog, ha valaki tökéletesen tudja az idegen nyelvet, de nem mindig kell a tökéletesség.

Konkrét eset, ismerem az illető mérnököt:

Alapiskolás korában már járt angolra magántanárhoz, gimnáziumban angolul is tanult. Egyetemi éveire nem emlékszem. Munkahelyén nem volt rá szüksége, de gyakorolta az angolt. Elhatározta, hogy elmegy a budapesti Rigó (jól tudom?) utcába vizsgázni. Kétszer (vagy 3x?) elhúzták, aztán lefütyülte az egészet. Jelenleg egy amerikai cég itteni üzemének az igazgatója, angol nyelvvizsga nélkül.

2020. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Jesz áj ken
2020. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!