Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Usa határon gond lehet az...

Az Usa határon gond lehet az hogy egyáltalán nem beszélek angolul és hogy csak max kb 100 Usd lesz nálam? ( a többi bank számlán) tapasztalatokat várnék

Figyelt kérdés
Lenne nálam egy angol nyelvű levél amit átadnék a tisztnek magamtól rögtön ami tartalmazná hogy nem beszelem az angolt meddig leszek kint,a hotel címét,nem kívánok kint dolgozni tanulni,letelepedni a húgom és a férje kint várnának ők előbb érnek ki a kint váró húgom magyar telefonszámát mert ő jól beszél angolul és Sógorom Bécsi telefon számát is mert ő Azonnal át átadnám a repijegyemet vissza felére hogy az is meg van.Ezenkívül beszereznék egy banki igazolást az anyagi helyzetemről is angolul
2017. márc. 10. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok angolul, hogy

.yes, no, thank you

Mégsem volt semmi gondom amikor turistaként Amerikába mentem.

2017. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Pénzről nem kérdeznek semmit, kp amúgy se lényeg mert usában mindenki bankkártyával fizet.

Tolmácsot hívnak ha nem tudsz angolul

2017. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
90%

Az utóbbi időben eléggé modernizálták a nagy reptereket (New York, Miami, San Farncisco, Los Angeles, Atlanta, stb.), így amikor leszállsz a gépről a következő fogad majd:


Sorba állítanak, attól függően hogy vízumod, ESTÁD vagy letelepedés engedélyed van.

Amikor sorra kerülsz, akkor egy kiosk-hoz fog kerüli (érintő képernyős számító gép). Abba bele kell tenned az útleveledet, z leolvassa az adataidat, ellenőrzi az ujjlenyomataidat, és felad egy adag kérdéssort, amire nyomogatnod kell az igent és a nemet (van-e nálad ez, van-e nálad az, beteg vagy-e, stb.). A válaszaid alapján kapsz egy cetlit, amit vagy áthúznak egy nagy x-el, és akkor menned kell egy ellenőrhöz, vagy zöld utat kapsz, és akkor mehetsz a bőrönd felvevőhöz.

A pénzt és anyagi helyzetet nem kérdezik sem személyesen sem a gép.

Ha az emberhez küldenek, akkor olyan kérdések lesznek, hogy hol fogsz megszállni, miért jöttél, meddig leszel, voltál-e már itt, stb.


Szóval az, hogy nem beszélsz angolul annyiból gond, hogy nem fogod tudni kitölteni a kiosk-os kérdőívet, és abban segíteni is csak tolmács tud, a kinyomtatott papír nem. Nem lesz veled valaki aki beszél angolul?

2017. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a bajom h nem mert a hugomal találkoznék ott aki 1-2 nappal elöbb érkezne egy másik orszagból és ö lenne az "idegen vezetőm"
2017. márc. 10. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, semmi gond nem lesz abból, hogy nem tudsz angolul. Én sem tudok. Viszont sok helyen jártam már a világban, és azt tapasztaltam, hogy nagyon sokan nem tudnak angolul. Pl: az oroszok, kínaiak stb. Sokukkal az amerikai határnál találkoztam, és ha nekik sem volt gond, nekünk sem az. Én tavaly voltam New Yorkban- Ahogy ellőttem is írták, egy gép ír ki kérdéseket. Én ki se töltöttem. Volt egy papír nálam amire rá volt írva, hogy nem tudok angolul, mi célból érkeztem, hova megyek. Ezt adtam oda egy nekem segíteni akaró dolgozónak aki kézzel- lábbal mutogatva végig segített. Nem volt gond.

Tudom, hogy aggódsz de ilyenkor mindig gondolj arra amire én szoktam. Rengeteg turista van aki nem tud angolul mégis boldogulnak, akkor neked is menni fog.

2017. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hozászolásokat mindenikek főleg az utolsó kettőnek nagyon sokat segítettek már kezdek megnyugodni hogy át megyek nyelv tudás nélkül is :)
2017. márc. 10. 22:37
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze a magyart sem artana gyakorolnod, kulonosen a helyesirast. Hasznal ha nem akarsz egni mint a rongy....
2017. márc. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Én a fél világot bejártam úgy, hogy max. oroszul tudok jelenteni nekik a határon.

Viszont meg tudom nyugtatni -szintén oroszul- a rám csodálkozó vámost arról, hogy teljes az osztálylétszám, és nem hiányzik senki.

2017. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
2017-ben hogy nem beszél valaki angolul? :D
2017. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kiosokon is választható a magyar, csak mondom... Amúgy ez a kiosk teljesen random, engem még csak egyszer állítottak be a kiosk-os sorba, máskor mindig határőrhöz kellett mennem egyből, szóval rejtély mitől függ.
2017. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!