Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok beszélni az...

Miért nem tudok beszélni az emberekkel?

Figyelt kérdés
Én nem kezdeményezek beszélgetést általában, ha valaki kezdeményez, akkor is hamar abbamarad, mert nekem nem nagyon van mondanivalom. Egy szótlan kuka vagyok, nagyon rossz ez, de nem tudok ezen változtatni. Ha például ketten utazunk a kolégával, akkor mindig szorongok amiatt, hogy csőndbe vagyok.
2020. febr. 2. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is így vagyok sajna. Elég gáz.
2020. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem zavartatom magam e miatt, jobban szeretem a csöndet, másrészt meg nem csípem ezeket a "small talk"-os "Hogy telt a hétvégéd? Jól? Az enyém mégjobban..." fölöslegességeket, mert mindenki a sajátját tudja...
2020. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de nem tudok ezen változtatni. "


Először ezen változtass, mármint hogy ezt gondolod, mert ez rohadtul nem igaz, tudsz ezen változtatni, csak melós, de amúgy megéri. Gyakorolni kell, önbizalmat, érdeklődési kört és kapcsolatokat építeni.

2020. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amióta az eszemet tudom, ilyen voltam. Nem véletlenül nem voltak barátaim a suliban. Senki nem tudott őszintén érdekelni. A felnőttekkel könnyebben kijöttem, de a saját korosztályommal soha.

Aztán 18-20 évesen sikerült felfognom, hogy így csak megnehezítem az életem. Úgyhogy bár nem vagyok rá büszke, de időnként igyekszem minél felszínesebbnek látszani. Ha ezt látják rajtam, szimpatikusabb vagyok nekik. Fiataloknál legalábbis így működik. Az idősebbek igényesebbek, velük lehet őszintébbnek lenni.

2020. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!