Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valami kb. egy heti fizetés...

Ha valami kb. egy heti fizetésedbe kerül, akkor azt gondolkodás nélkül megveszed?

Figyelt kérdés

Lehet az bármi, amire nincs életbevágóan szükséged, de mégis szeretnéd, hogy a tied legyen.

Talán nem is hangzik túl vészesen, ha úgy vesszük, hogy az emberek általában egy teljes hónapot dolgoznak, azonban én csak 15 napot.



2020. febr. 3. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha pillanatnyilag nincs rá szükségem, de úgy gondolom, hogy később kell majd ÉS baromi jó vétel akkor igen.
2020. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonymousreview60 ***** válasza:
52%
Nem, mert ez túlfogyasztás, önjutalmazás, pótcselekvés.
2020. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Akkor veszem meg gondolkodás nélkül ha amúgy is megakarom venni.


Csak meglátok valamit és megszeretem vásárlást mütyürkékkel szoktam max.

2020. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem gondolkodás nélkül, de ha szükségem van rá, akkor igen.

Nem sokszor fordul elő ilyen, mert alapvetően nem költekezek túl

2020. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, én úgy gondoltam, hogy ha vágysz rá, és meg szeretnéd venni, szerezni már régóta.

Normális ilyen esetben, hogy megveszed, ha kell valami, csak sokszor ott lebeg a szemünk előtt, hogy sokba kerül (egyénfüggő, hogy kinek mi a sok, és mire) és nem engedhetjük meg.

2020. febr. 3. 08:54
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ. Ha a későbbiekben is hasznát venném és nagyon szeretném, akkor igen. Elvégre nem azért dolgozom, hogy csak a csekkeket fizessem, hanem hogy élvezzem is az életet.
2020. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
86%

Értelemszerűen kéttényezős a dolog: KELL és MEGENGEDHETEM.


Ha valamelyik feltétel nem teljesül, akkor nem veszem meg, ha igen, akkor igen, akkor is, ha kéthavi fizetésembe kerül.

2020. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Februárban annyi fizetést fogok kézhez kapni, amiből adózás után 10 ezer Ft marad majd. :D Tehát igen.

Decemberben és januárban 90 ezer Ft körül volt a bevételem, nem vettem kb. 20-25 ezer Ft értékű dolgot.


Egyébként ha kb. 250 ezer lenne a fizetésem és gyarapodna végre a pénzem, akkor megvenném.

Igazság szerint annyi új dolog kellene a lakásba, hogy ha lesz pénzem 'valaha', nem győzöm majd pótolni a szakadt, törött dolgokat.


De ha nem ez a helyzet állna fenn, akkor is megvenném, ha amúgy tehetném, nem veszélyeztetne.

2020. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem veszek semmi nagy èrtéküt gondolkodás nélkül. De ha valamit szeretnèk akkor nem sajnálom rá. Amikor egy gyárban dolgoztam kezdőként havi 150-ért, akkor vettem egy biciklit használtan 400ért. Ezzel a fizuval az ember nem engedhetne meg magának ilyet, de ez tett boldoggá és volt tartalékom. Telefonra pl nem adnék ki 130nál többet mert max 2 évig bírják és amúgyse használnám ki az ettől jobbakat, a menőzésből meg már kinőttem
2020. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Az számít, hogy a megmaradt pénzből ki tudok-e jönni abban a hónapban. Ha nem, akkor inkább félrerakom, amit meg tudtam spórolni, és akkor veszem meg, amikor a megélhetésemen felül megvan a rá való.
2020. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!