Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek a pozitív gondolkod...

Ti hisztek a pozitív gondolkodás erejében?

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Engem a negatív gondolkodás tett sikeressé. Engem jobban motivált a harag, a "csak azért is megcsinálom mert lenéztetek" érzés. Minél dühösebb és idegesebb lettem, annál nagyobb motivációt éreztem hogy cselekedjek.
2020. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen. De nem a Szabó Péter féle nyálas, betanult, hurrá optimizmusban, hanem a józan, derűs fajtában.
2020. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, és a környezetemben lévő pár ilyen ember nálam igencsak kihúzza ezzel a gyufát...
2020. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Még nem is hallottam ilyenről, hogy pozitív gondolkodás.
2020. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz ez alatt.
2020. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően igen.


Nyilván ez nem azt jelenti, hogy tolom a bullshitet az élet pozitív oldaláról meg soha nem jönnek elő negatív gondolatok, érzések. De alapvetően optimistán állok mindenhez, vagy minimum semlegesen. A demagóg, önpusztító gondolkodás senkit nem visz előre.


Vagy igyekszem kerülni az energiavámpír, negatív embereket. Nyilván elzárkózni nem lehet tőlük, de régen hagytam, hogy rám telepedjenek, "bartáként", családként addig most simán elküldöm őket mert még egyedül is jobb lenni mint olyanokkal akik csak lehúznak.

2020. jan. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem, eddig csakis csalódást okozott számomra, ha valamihez "pozitívan", irreálisan reménykedve álltam hozzá.

Aztán elkezdtem realistán állni a dolgokhoz, számolgatni az esélyeket, készülni a rossz kimenetelre, azóta több dolog sikerült, és ha valami nem is jött össze, nem csalódtam.

Hmm, mondjuk ez alapján lehet, hogy "rossz" ereje igenis van a pozitív gondolkodásnak...

2020. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!