Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kinézet a személyiség tükre?

A kinézet a személyiség tükre?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam már többektől, de nem nagyon hiszem, mert annyit csalódtam már kellemesen vagy negatívan.


Arra gondolok hogy egy arc (vagy egyebek) alapján megítélünk valakit annak megfelelően, és aztán nem kiderül hogy nem volt helyes a megítélésünk..


Szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz,


de amikor mégis, az is csak lehet azért van, mert az ember személyisége alakul a kinézetéhez?



2020. febr. 3. 15:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Javítás:


Arra gondolok hogy egy arc (vagy egyebek) alapján megítélünk valakit annak megfelelően, és aztán kiderül hogy nem volt helyes a megítélésünk..

2020. febr. 3. 15:45
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Semmi köze a kinézetnek a személyiséghez! Nem hallottál még arról, hogy ne ítélj elsőre?
2020. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hallottam már, és szerinted van olyan hogy a személyiség hozzáigazodik a kinézethez? Ha másért nem a külső megítélés-nyomás hatásàra?
2020. febr. 3. 15:52
 4/17 A kérdező kommentje:
Peldaul egy tipikus bűnöző pofa, bűnöző is lesz, mert azonosul az ábrázatával..vagy mert annak mondják, és ha már, akkor legyen igazuk..
2020. febr. 3. 15:54
 5/17 anonim ***** válasza:
A személyiség nem igazodhat a külsőhöz. Azért nem, mert lehet hogy egy átlag öltözetű ember olyan aranyszívű, szerethető mert tudja hogy szerethető hogy imádják, mások meg kiöltöznek és rájuk sem néznek. Itt mind a kisugárzáson, a frekvencián múlik és hogy az ember MILYEN KAPCSOLATOT ALAKÍTOTT KI SAJÁT MAGÁVAL. Persze ki ne szeretne jól kinézni? de látod hogy ki az aki belenéz a tükörbe és azt mondja magára hogy igen és szép vagyok, helyes mert az úgy is viselkedek, a tartása. Látod rajta egyszerűen olyan szinten amit nem tudsz kézzel foghatóan érzékelni de tudod hogy ott van.
2020. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Vagy egy angyali ábrázat pátyolgatva lesz, mindenki dícséri és ennek megfelelően alakul a személyisége
2020. febr. 3. 15:57
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már ilyeneken, van aki "első látásra szimpatikus" és ez a kialakult kép mondjuk sokáig így is maradhat, van amikor az illető mélyebb megismerése után derül ki hogy nem így van.
2020. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#5 Van benne valami
2020. febr. 3. 15:59
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 ez is igaz
2020. febr. 3. 16:00
 10/17 A kérdező kommentje:

#5 csak annyival egészítelek ki hogy maradjunk az arcnál, mert azon nem tudunk változtatni.


Testalkat, ruházat változtatható,


de szerintem így is helytálló amit írtál.

2020. febr. 3. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!