Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek melyik érne többet? A...

Nektek melyik érne többet? A becsületetek vagy az életetek.

Figyelt kérdés
Vegyük azt, hogy egy fegyveres minden féle módon megaláz téged. Harcolnál-e ellene kockáztatva a halált, vagy elfogadnád a sorsod abban reménykedve, hogy megmenekülsz.

2020. febr. 3. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki ilyen helyzetben a becsületéért aggódik, azt jól kiröhögöm, mikor fűbe harap. Épeszű ember a szituáció alapján dönt, figyelembe véve a saját képességeit.
2020. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Die before dishonor!!!
2020. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az életem nem ér semmit. :D Gyerekkorom óta úgy gondolom, hogy ha ilyen szituációban lennék, akkor úgy tennék, mintha menekülnék, hogy felhergeljem, ezáltal megöljön. Ha azt látja, hogy menekülök, akkor nagyobb eséllyel lő le egyből, minthogy tovább kínozzon.
2020. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Die Hard! Még szép, hogy harcolnék! Nem mindegy már?
2020. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mit ér a becsület, ha hulla vagyok? Becsület nélkül is lehet élni.
2020. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez emberfüggő. Akinek van veszítenivalója, vagy a szeretteivel zsarolják, az mindenre képes lenne. De hogy a Becstelen Brigantykból vegyek idézetet: az emberek sokmindenre képesek a tyúkszaros életükért...
2020. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Soha nem adom fel harc nèlkül
2020. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olyan cinikus, és apatikus vagyok általában, hogy nem nagyon hat meg az ilyesmi, szóval nyilván megtennék mindent amit az illető kér, bár nyilván lenne egy határ (pl szexuális zaklatás, vagy egyéb, súlyos bántalmazás).
2020. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nő az illető, akkor harcolnék vele.
2020. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevallom, kicsit zavaros a kérdés illetva a részletezése.


A részletezésben úgy tűnik, mintha az érdekelne, a puszta önbecsülésemért harcolnék-e, az ellen, hogy megaláznak.

De ez nem becsület, hanem önbecsülés, és az baromi nagy különbség!

Mert ha csak szimplán azért alázna meg valaki, mert örömét lelné benne, akkor a puszta önbecsülésemért biztos, hogy nem tenném kockára az életemet, mert magammal csesznék ki. Inkább kibirnám. Mert itt az ellenállás csak a macsó egóról meg a vakmerőségről szólna.


A becsületem viszont, ami számomra pl. olyasmit jelentene, hogy konkrét céllal, azért kinoz a fegyveres, hogy vallasson, vagy hogy eláruljam/megtagadjam az elveimet, megérne annyit, hogy harcolnék, vagy a halált választanám. Mert ez arról szólna, hogy legyek férfi, ha kell.


De ez két totál különböző szituáció.

2020. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!