Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "néger" szónak a magyar...

A "néger" szónak a magyar nyelvben sosem volt pejoratív töltete, mégis egyes emberek azzal próbálják feltölteni. Ez miért van? Miért akarnak egyesek, főleg a médiában, egy teljesen ártatlan jelzőt pejorativitással feltölteni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszindulatú szó eredetileg. A probléma az, hogy nagyon hasonlít arra a szóra, amit az angolban rosszindulatú szóként használnak. Magyarul mások fszsága miatt szopunk.


Nekünk ez még nem is olyan kínos, mert mi mondhatjuk azt, hogy fekete, de képzeld el az újlatin nyelvűeket. Az ő nyelveikben a fekete, mint szín is valamilyen változata a negrónak. Ha valaki megszólna, mert a saját nyelvemen használok egy teljesen normális, nem lenéző szót, akkor azt nem venném jól. Lexarom, mi van nálatok, a néger nem az a szó, amire gondolsz és nem fogom megváltoztatni csak azért mert a föld másik oldalán néhány idóta amerikai pejoratív jelleggel használt 400 évvel ezelőtt egy hasonló szót.

2020. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megfigyeltem ennek a szónak a változását. Sok útleírásban, könyvben szerepel a néger kifejezés, ami a 60-70-80-as években íródott. Nálunk nem volt pejoratív, de nagyon hasonlít a n!gger szóhoz, ami az angolban pejoratív. Ott a black a normális, nem pejoratív kifejezés. Ezért a feketék ezt szeretik használni.

Mivel a rendszerváltás után hozzánk is eljutott az amerikai kultúra, angol nyelvoktatás stb. Ezért változott meg a szó, vált negatív csengésűvé.

Én itthon használom a néger szót is, de amikor angol nyelvterületen vagyok, például USA eszembe nem jutna kiejteni magyarul. Egyrészt értik, hogy róluk beszélek, másrészt szidalmazásként fogják fel. Nem hiányzik egy ilyen összetűzés.

2020. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy még a káromkodás szűrőn is fennakadt a szó angol változata!
2020. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

" Csak szólok, hogy még a káromkodás szűrőn is fennakadt a szó angol változata!"


Na ezt sajnálom!


ÉN ITT A MAGYAR N É G E R SZÓRÓL BESZÉLTEM. leszarom az angol n1ggerezést... már bocsi. vicc amúgy hogy kiszűri... elég beteg egy világban élünk....

2020. febr. 5. 16:00
 15/17 anonim ***** válasza:
Én meg arról, hogy az angol miatt lett a magyar verzió is pejoratív, a hasonlóság miatt.
2020. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 hun_74 ***** válasza:
83%
Én ismerek olyan feketét aki itthon nevelkedett, ő magyar négerként határozza meg magát...
2020. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez elég bajos, hiszen Magyarország nem volt afrikai gyarmatosító. Mi nem bántottuk a fekete afrikaiakat. Ugyanakkor volt már eset rá, hogy a Negro cukorkára ráugrottak ide látogató négerek (most őszintén, mit írjak?), hogy ez mekkora rasszista ország. Nevetséges. Először nekik kéne elfogadniuk saját magukat, meg a fehéreket. A másik meg, hogy a feltalálóról nevezték el (Pietro Negro). Nekem röviden ennyi a véleményem.
2020. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!