Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttatok már olyan embert,...

Láttatok már olyan embert, aki szemtől szemben nem gratulál egy terhességhez, nem kíván semmi jót, amit ilyenkor szokás?

Figyelt kérdés

Nem rég jött fel az idővonalamban a gyerekmentes övezet egy olyan kérdéssel, hogy ki mit mond a varandós ismerősnek/ barátnak/ kollégának. Csomóan írtak monológot arról hogy elvből nem gratulálnak mert ez szerintük nem teljesítmény. Megpróbáltam elképzelni ezt az offline világban:


Kismama bejelenti, hogy terhes és a masik meg csak... áll és néz? Vagy azt mondja, hogy oké? Vagy elkezdi magyarázni, hogy ő nem bunkó, csak elvből nem gratulál?


Láttatok már ilyet a valóságban? :D


2020. febr. 5. 13:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Nekem se jön számra autómatán a gratulálok, alapvetően nem tudom miért :D Most egyébként tény hogy ez egy olyan dolog az életben ami valakinek véletlenül is másnap meg évekig nem jön össze, ha valakiről tudom hog ykét éve akar és nem sikerült és már nagyon szomorú volt miatta biztos hogy őszintén gratulálok neki mégis, úgy érzésből.


De most a baráti körömben jönne valaki, akkor ott még a "részvétem" is játszana, emrt lehet hogy ez most épp tragédia, bármennyire rosszul is hangzik ez, nem csak jól jöhet a dolog.

2020. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Olyan szituációban igen, hogy amikor kolléganő bejelentette 50+ ember előtt, akkor csak egy részük gratulált, nem mindenki szólalt meg. Szemtől szemben 1:1 felállásban még nem láttam ilyet, de el tudom képzelni.
2020. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Láttam, persze. Ha nem akar valakinek gratulálni az illető, mondjuk megkérdezi, hogy és mikorra várod, hogy viseled, milyen nemű lesz stb. Szóval attól még lehet folytatni a beszélgetést.
2020. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Én sem gratulálok, annyit mondok, hogy örülök neked. Nem tudom, milyen posztról beszélsz, de azért ha bele gondolsz, abban van igazság, hogy emögött nincs nagy teljesítmény.

Ha meg valaki bejelenti, hogy terhes, mit vár? Oké, szűk családon belül biztosan nagy(obb) az öröm, de pl. a szomszéd vagy az x-edik kolléga hol hat meg engem?

A bunkóságról meg csak annyit, hogy amikor megkaptam az év dolgozója díjat most januárban a munkakörömben, nem egy ember mondta, hogy "nem hogy a gyereken dolgoznál ennyire", meg hogy "na jó, de a gyerek az mikor jön?". Ez nem bunkóság? Ja, tudom, nem terheseket simán lehet sértegetni, akinek meg összejön a gyerek, azt meg piedesztálra kell emelni...

2020. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor lényegében ahhoz gratulálsz, hogy megdugták. :D Inkább mondd azt, hogy nagyon örülsz neki és jó egészséget kívánsz.
2020. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén, miért kéne gratulálni? Olyan álszent dolog. Mi van akkor, ha nem gratulál valaki? Nem születik meg a gyerek? vagy mi?
2020. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%

Tapasztaltam..

Unokatesóm régóta szeretne gyereket, férje nem, és mikor megírtam nekik üzenetben a jó hírt a közös csoportunkba, a férje 1 nap után tömören gratulált, sógornőm meg elkezdett utálni miközben addig barátnői szinten voltunk.

Nem vártam hogy boruljon majd a nyakamba, de ez taplóság.

Hozzátartózónak se lesz jó kedve egy temetésen ha azt mondod résztvétem, de azért ez alap illedelmesség.

Munkahelyen se lesz az embernek jó reggele mert azt mondod jó reggelt de még is ezt kívánod..

2020. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
5%
Aki irigy, vagy a gyermek és az anyaság értéktelen a szemében, az nem gratulál.
2020. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

Én se szoktam szó szerint gratulálni... minek? Inkább érdeklődök, hogy mikorra várja, tudja-e már hogy milyen nemű lesz, mi lesz a neve, stb. stb.

Sose merült fel bennem, hogy ez ne lenne normális...

2020. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%
Az én f***omnak sem gratulál senki, nem simizza meg senki, akkor egy nagy pocak mivel másabb, miért kéne gratulálni? :D
2020. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!