Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttatok már olyan embert,...

Láttatok már olyan embert, aki szemtől szemben nem gratulál egy terhességhez, nem kíván semmi jót, amit ilyenkor szokás?

Figyelt kérdés

Nem rég jött fel az idővonalamban a gyerekmentes övezet egy olyan kérdéssel, hogy ki mit mond a varandós ismerősnek/ barátnak/ kollégának. Csomóan írtak monológot arról hogy elvből nem gratulálnak mert ez szerintük nem teljesítmény. Megpróbáltam elképzelni ezt az offline világban:


Kismama bejelenti, hogy terhes és a masik meg csak... áll és néz? Vagy azt mondja, hogy oké? Vagy elkezdi magyarázni, hogy ő nem bunkó, csak elvből nem gratulál?


Láttatok már ilyet a valóságban? :D


2020. febr. 5. 13:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%
Én max annyit mondok hogy nagyszerű, mosolyogva. Ha érdekel valami (amit fentebb is írtak) akkor arra rákérdezek.
2020. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%

A "gratulálok" nekem is fura, ha bejelentenek egy terhességet. Én olyasmit szoktam mondani, hogy "jajj, de jó, nagyon örülök nektek, és jó egészséget kívánok nektek és a kicsinek is", vagy ilyesmit.

A gratuláció inkább valami elért eredményhez, teljesítményhez kötődik számomra, a terhesség pedig nem az... szerintem.

2020. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
Jókívánságokat szoktam mondani ilyen helyzetben. Nem gratulálok, mert nem tenyészkancáról van szó, hanem a barátomról/kollégámról/ismerősömről. Akit tisztelek és szeretek.
2020. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha szűkebb körben jelenti be, akkor szoktam rá reagálni, mert illik bár most ennyire nem emlékszem, hogy mit.. gratulálok/de jó vagy ilyesmi. Ha nagyobb társaságban és nem épp szemben állok vele, pl munkahelyen 10+ főnél nem megyek oda és facebookon se szoktam az ilyenekre mit írni. Nem igazán hat meg más terhessége, ha csak nem jó barátom vagy rokonom az illető.
2020. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
94%
Én sem szoktam gratulálni, minek? Nem találta fel a rák ellenszerét, vagy szüntette meg a globális klímaváltozást, akkor minek is gratuláljak? Úgy viselkedik sok kismama/frissen szült anya, mintha ezzel a cselekedetükkel legalábbis megváltották volna a világot. Pedig nagyon nem, sőt... Mindegy, egyéni véleményem van erről, és nem szeretem hangoztatni.
2020. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Metionin ***** válasza:
89%
Őszintén szólva még sosem kerültem ilyen helyzetbe, de valahogy nekem sem jönne a számra a gratuláció. Gratulálni ahhoz szoktak, amikor valaki elér valami nagy dolgot, lehet követ dobálni de védekezés nélkül szexelni nem nagy teljesítmény. Ha nem közölnék velem, csak pl. látnám valakin hogy terhes, biztos nem mondanék neki semmit. Ha meg odaállna és bejelentené (egyáltalán miért? kit érdekel?) akkor zavarban lennék és max kinyögnék egy 'sok szerencsét'-et vagy valami ilyesmit. Eleve az is fura nekem, hogy miért kell bejelenteni egy sima ismerősnek vagy kollégának. Én se jelentem be minden hónapban, hogy "hálistennek most is megjött, folyhat az életem a maszokott módon tovább" :D
2020. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene kapásból gratulálni? Egy terhesség alatt sokminden történhet, vetélés is, de olyat is olvastam már, hogy a kismama autóbalesetben meghalt még terhessége alatt, a magzattal együtt.

Egyetlen esetben gratulálnék egyből az ilyen bejelentésre, ha tudom, hogy sokat küzdöttek azért a babáért, és végre összejött.

2020. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
Általában én sem mondom, hogy gratulálok, sok esetben azért mert annyira megdöbbenek, hogy ilyen emberek szaporodnak, hogy szóhoz sem jutok vagy, ha olyan személy jelenti be, akit kedvelek akkor örülök vele. Egyébként a házassághoz is szokás gratulálni, pedig az sem teljesítmény.
2020. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Gratuláljon neked a zorbánviktor.

Az ő pénzére hajtasz...

2020. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%

Alapból nem gratulálok, hanem valami pozitívat kívánok.

Ha viszont az illetőnél tudom, hogy meglehetősen nehezen jött össze a terhesség, az más tészta: ott természetes a gratuláció. Egyrészt a párnak, hogy végigküzdötték a beavatkozásokat, másrészt pedig az egészségügyi teamnek a sikeres munkájukhoz.

2020. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!